Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit gondoltok arról, aki...

Mit gondoltok arról, aki házasság révén szerezi a doktori címet?

Figyelt kérdés
Tehát hozzámegy egy orvoshoz/jogászhoz és felveszi a neve elé a titulust. Irigységet, szánalmat?
2020. szept. 5. 10:25
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Ő maga nem lesz doktor, rosszul fogalmaztam.
2020. szept. 5. 10:48
 12/19 anonim ***** válasza:
86%

A családomban van erre példa. A nagyapám bölcsész doktorit szerzett, így a feleségének szintén megváltozott a neve mert a férje nevét viselte.

Dr. Kis Jánosné. Nincs ebben szánalmas és felesleges irigykedni. Inkább az a szánalmas aki Dr. Kis Jánosnét haszonlesőnek tartja a jelenlegi nevéért. Ráadásul amikor ők összeházasodtak (1969-ben), akkor csak így lehetett felvenni a férje nevét.

2020. szept. 5. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Né formában úgy tudom nem is lehet a dr előtagot elhagyni. :)
2020. szept. 5. 11:36
 14/19 anonim ***** válasza:
80%
Kit érdekel? Ő dolga. Egyébként szerintem viszonylag ritka, hogy egy doktoràlt embernek nem doktoràlt a felesége/férje. De persze akad kivétel, hisz a nagyszüleimnél is hasonló volt a példa.
2020. szept. 5. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
26%
Normális ember egyrészt nem azon rugózik, hogy a másiknak milyen végzettsége van (vagy nincs), amivel doktori címet szerzett, másrészt nem gondolja úgy, hogy az ő dolga eldönteni, hogy érdemes-e az illető adott címet viselni, vagy nem. Harmadrészt, mellékesen pedig nem a nevük alapján ítél meg másokat, mert egy dr vagy egy drné is lehet buta, tahó paraszt és Mezei Jóska is lehet okos, értelmes, tiszteletreméltó ember.
2020. szept. 5. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 Metionin ***** válasza:
81%
Az nem címszerzés, csak azt hirdeti vele hogy a házastársa doktor. Meg az látszik a nevén úgyis, hogy nem ő a doktor, hanem a férje. Egyébként nem izgat, mindenki úgy változtatja/nem változtatja a nevét házasságkötéskor, ahogy akarja.
2020. szept. 5. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
34%
Milyen érdekes hogy mennyire le van pontozva mindenki aki azt írja hogy attól nem lesz az embernek doktori címe, ha felveszi a férje nevét. Vannak itt akiknek fáj az igazság :D
2020. szept. 5. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:
Én senkit sem pontoztam le. :)
2020. szept. 5. 14:29
 19/19 anonim ***** válasza:
49%

Engem meg valószínűleg le fognak sokan, de hogy válaszoljak a kérdésedre, leírom, hogy ez nekem ellenszenves. Félre ne érts, nem gondolom, hogy bárki is azért menne hozzá egy férfihoz, mert annak doktori titulusa van, a gyakorlatban a név önmagában nem jár semmiféle haszonnal. Szimplán olyan ez, mintha az illető státuszszimbólumként akarná használni azt a két betűt, vagy mintha dicsekedni próbálna a külvilágnak olyasvalamivel, ami egyáltalán nem az ő érdeme. Mint mikor az újgazdag 20 éves menőgyerek flexel a BMW-vel, amit apucitól kapott karácsonyra, csak annál szofisztikáltabb és "felnőttesebb" szinteken.

Nem ekézném amúgy miatta az adott nőt, mert nekem ez a téma nem érne meg egy konfliktust, de anonim oldalon bátorkodom leírni az asszociációimat. Lehet amúgy, hogy részben azért alakult ki bennem ez a kép, mert ismertem valaki hasonló nevűt, aki nyíltan nagyzolt a férje minden teljesítményével, azzal, hogy mennyi pénzük van otthon, illetve pökhendi stílusban kikérte magának, ha valaki véletlenül Tóthné Kiss Boglárkának (nem így hívták) szólította dr. Tóthné Kiss Boglárka helyett.

2020. szept. 6. 05:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!