Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az erdélyiek...

Mi a véleményetek az erdélyiekről?

Figyelt kérdés
Alig pár hete ismertem meg egy erdélyi (nem székely) srácot, sajnos nem tudtam közelebb kerülni hozzá, és alig pár mondatot beszéltünk eddig. Kezdettől fogva szimpatikus, bár elég keveset tudok róla. Csak június óta van itt, valami projekten dolgozik, és kb. ősz végén fog hazamenni. Nem tünik idegennek, teljesen úgy viselkedik, mint mi. Akcentusa sincs, inkább csak egy enyhe tájszólás, de azt is csak egy hosszabb beszélgetés alkalmával lehet felfedezni. Meséltem róla apukámnak, és ő óvva int tőle. Szerinte az erdélyi magyarok is pont olyanok mint a románok, akikkel nem szimpatizál. Be kell vallanom, hogy apukám kicsit rasszista, az itteni romákat is zsigerből gyülöli, ezért nem sokat adok a véleményére. Nem rosszindulatú sztereotipiákra vagyok kiváncsi, értékelnem olyanok véleményét, akik valóban ismernek erdélyi származásu embert. Akár jó, akár rossz.

2020. szept. 7. 16:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
36%
Igyekszem távolságot tartani velük.
2020. szept. 7. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
27%
anyám volt párja is Erdélyből származott. Semmi jó tulajdonsága sincs, plusz körözik a police.hu-n...
2020. szept. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
75%
Jol van "nagy anyaországiak" jol el vagytok szállva magatoktol. Én erdélyi magyarnak vallom magamat és jártam "nálatok" is párszor. De azért páran el vannak tévedve és egy kisebbséget egy kalap alá venni nem lehet minden ember más milyen. Nálatok is van elég tudatlan bunkó ember ha nem több mint itt. S ne azzal foglalkozzanak egyesek hogy egy kissebségről amiről semmit nem tudnak összefügő véleményt mondjanak mert nem lehet hanem arról hogy a fiataljaiknak tanítsák meg hogy létezik Erdély ahol magyarul beszélnek mert a fiataljaik fele azt se tudja létezik. Még a nagy fővárosotokban is csodálkozva kérdezik meg hogyan tudsz így beszélni magyarul. Az is lehet helyesebben beszelünk vagy írunk mint ti s legalább a nevek elé sem teszünk névelőt mert értelme sincs. A kérdezőnek annyit hogy ne attól kérdezd milyen valaki, aki saját magát sem ismeri. Ismerd meg te magad.
2020. szept. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Hány éves vagy, hogy ennyire bezavar apukád mit gondol róluk? Alakítsd ki saját véleményed saját tapasztalataid alapjan. Ha az a fiú neked rendesek tűnik lehet valóban az is.

Ebben az a vicces, hogy szegény srácot egyrészt a magyarok meg bélyegzik rosszindulatú sztereotípiákkal mert "román" eközben a románok ugyanúgy tesznek mert magyar...

Igen, az emberek buták.

2020. szept. 8. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Kései Sirató ***** válasza:
100%
Minden ember más, nem szabad általánosítani.
2020. szept. 8. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
85%

Roma meg román nem ugyanaz.


A 40 feletti székelyekkel csak rossz tapasztalatom van, idióta hímsoviniszták.

Fiatal erdélyi magyarok viszont üdítően normálisak, legalábbis akikkel én találkoztam.

2020. szept. 8. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
14%
Nekem szinte csak rossz tapasztalatom van velük. :( Mondhatjuk hogy magyarok, de ők (félig-egeszig) erdélyiek és az a felük sokszor erősebb.
2020. szept. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
15%

13

Senkit nem általánosít,csak te veszed magadra.

Mindenki a megélt tapasztalatait írja le.

Felesleges játszanod a sértődöttet,a kérdező normális véleményt kért nem kioktatást.

2020. szept. 8. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
84%

Apukádnak van fogalma arról, hogy mekkora Erdély? Annyi féle, fajta része létezik... benne rengeteg féle és fajta emberrel... El kell jönni és meg kell nézni, megismerni. Nem a származást kell nézni, hanem azt, hogy ember... EMBER! Apukád hová való? Biztos az ő szülőhelyéről is van valami jó kis sztereotípia.

Milyen ,,a magyar ember"?- imádja a sztereotípiákat, imád hinni nekik.

Egy utolsó: Egy magyar ember mégis, hogy a fenébe' tudna olyan lenni mint egy román? (Milyen ,,a román" már ha itt tartunk?) Feje, lába, keze van, az tény.

A magyar az magyar, még 2020-ban is, ne félj!


Üdvözlettel a Kincses városból, Kolozsvárról!

2020. szept. 8. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
2020. szept. 8. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!