Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek az erdélyiek...

Mi a véleményetek az erdélyiekről?

Figyelt kérdés
Alig pár hete ismertem meg egy erdélyi (nem székely) srácot, sajnos nem tudtam közelebb kerülni hozzá, és alig pár mondatot beszéltünk eddig. Kezdettől fogva szimpatikus, bár elég keveset tudok róla. Csak június óta van itt, valami projekten dolgozik, és kb. ősz végén fog hazamenni. Nem tünik idegennek, teljesen úgy viselkedik, mint mi. Akcentusa sincs, inkább csak egy enyhe tájszólás, de azt is csak egy hosszabb beszélgetés alkalmával lehet felfedezni. Meséltem róla apukámnak, és ő óvva int tőle. Szerinte az erdélyi magyarok is pont olyanok mint a románok, akikkel nem szimpatizál. Be kell vallanom, hogy apukám kicsit rasszista, az itteni romákat is zsigerből gyülöli, ezért nem sokat adok a véleményére. Nem rosszindulatú sztereotipiákra vagyok kiváncsi, értékelnem olyanok véleményét, akik valóban ismernek erdélyi származásu embert. Akár jó, akár rossz.

2020. szept. 7. 16:42
1 2 3
 21/24 anonim válasza:
45%

18.

Az első rész nem neki szól olvass figyelmesen s te ne sértődj meg ezért. Nekem sokkal több kell hogy megsértődjek mint néhány tudatlan paraszt.

2020. szept. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
29%

21

Tudom kiknek címezted, én nem sértődők meg.

A modorodon csiszolj még egy kicsit.

Mindenki a megélt tapasztalatait írta le, mindegy hogy pozitív vagy negatív, ezt tartsd tiszteletben.

Aki pedig korábbi kommentekben mocskolódott az magát minősíti, ha te ugyan ilyen stílusban válaszolsz akkor te se vagy különb, akár "erdélyi magyar"

vagy "sima Magyar" származású vagy...

2020. szept. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
42%

na írok választ, mert szinte csak „nemszabadáltalánosítani” emberek írtak. kíváncsi vagyok, h ha ez a sok lángész kimenni egy országba, és 10ből 8 ember bunkó lenne, mit mondana? nyilván h nem alkot véleményt, hisz nem szabad általánosítani :D


13/22


ezzel a hisztiddel ragyogóan bemutattad, milyen is az átlag erdélyi magyar. érzékeny, frusztrált, nem túl okos.


„S ne azzal foglalkozzanak egyesek hogy egy kissebségről amiről semmit nem tudnak összefüggő véleményt mondjanak mert nem lehet hanem arról hogy a fiataljaiknak tanítsák meg hogy létezik”


:D

jaj de édes vagy. majd mi, magyarországi magyarok eldöntjük, mivel foglalkozunk, utasítgasd a családtagjaidat vagy az erdélyi testvéreidet.


pont olyan primitív beképzelt suttyó vagy, mint az új erdélyi szomszédom:

a csávó nagy pofával szinte csak angolul ír a facebookján (helyenként durva nyelvtani hibákkal), kiírja, h csak intelligens emberekkel beszélget (hiszen ő is annyira okos, h több műszakban melózik), hol köszön, hol nem, meg azt lesi h a szomszédok mennyi kerti munkát végeznek hozzá képest.

aztán ő is hogy meg fog lepődni, ha vki megunja a stílusát, és jól pofán veri.

2021. okt. 1. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 Kései Sirató ***** válasza:
75%

23-asnak


Kétszer is voltam Erdélyben, 10 emberből 9 kedves volt, tehát kedvesek.

2021. okt. 2. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!