Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szociális fobia ellen vmi?

Szociális fobia ellen vmi?

Figyelt kérdés

A nyáron épp h letisztáztam magamban ezt a helyzetett, h ne szorongjak társaságban. Most meg rendesen félek az iskola gondolatátol is. Hogy ida be kell menjek.

Félre értés ne essék, nem iskola undorom van, hanem a társaságtól félek. Semmi okom rá, pedig dadogok, mint beszédhiba, de már ezt elfogadtam. Vmi más lesz a háttérben és nem tudom leküzdeni h ne szorongjak.


2020. szept. 8. 17:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Pszichológus, próbálj minnél inkább emberek közt lenni.
2020. szept. 8. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Pszichológuson kívül.🙏
2020. szept. 8. 17:50
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Komfortzóna átlépése, nem nagyon van más lehetőség.

Én is küszködtem ezzel, még néha most is, ha sokat vagyok egyedül és vissza kell szokni a társasághoz.

Ha valamikor is előjönne a félelmed valamivel kapcsolatban, tedd meg akkor is.


Valamelyik nap késésben voltam munkahelyről, ahova sokat kell gyalogolni, nem volt más lehetőségem, csak hogy deszkára álljak, amitől már nagyon elszoktam.

Az ajtóban tököltem egy csomó ideig, hogy "most elinduljak? Mi van ha balfax leszek emberek előtt? Mi van ha elesek és kinevetnek?"

De aztán megfogtam a deszkát és kiléptem az utcára, akkor az volt a fejemben, hogy most már gáz lenne visszavinni, meg kézben sem foghatom, az még furább. :D Szóval elindultam, az első pár lökésnél remegtem a félelemtől (nem az eleséstől féltem, hanem az emberektől, hogy mit gondolnak rólam), de aztán egyre jobb lett, majd most napokkal később már természetesnek hat, hogy deszkával közlekedem mindenhova.

Ezt a példát azért írtam le, mert a szociális fóbiám is ugyanilyen módszerrel küzdöm le újra és újra, ha úgy érzem félek az emberektől, akkor megkérdezem valakitől az időt vagy útbaigazítást kérek, akkor is ha tudom mennyi az idő vagy merre kell menni, ilyenkor kicsit dadogok, de sikerérzetem van, hogy meg tudtam csinálni, és így pár perc alatt eltűnik a félelmem.


Próbáld ki te is, suli előtt út közben szólíts meg valakit ilyen aprósággal, hidd el, hogy ez tud segíteni. ^^

2020. szept. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Az idegen emberekkel való komunikációval nincs bajom. Inkább ismerős környezettel.

A deszkás példádat én is átéltem, csak én inkább kézben cipeltem, minthogy egyedül a városban bénázzak. Most nincs deszkám, egy esésnél eltört deszka és kezem is.

Meg van olyan h idegen emberek közt h nem az emberektől félek, h néznek, hanem csak úgy szorongok.

2020. szept. 8. 18:43
 5/6 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, ismerős környezetben mit érzel pontosan?


Btw a deszkázás ilyen, én is estem párszor, de az engem nem riaszt el, csak ha mások előtt történik és egyedül vagyok, ismerős mellett kevésbé érzem cikinek. :D

2020. szept. 8. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ciki az égész helyzett. Pl. H ha felszólítanak, akk elbaltázom és rám gondolnak.

Ugyanolyan szorongás, csak nekem már nem idegen emberektől. Mert őket már soha nem fogom többet újra látni.

2020. szept. 8. 19:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!