Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek ciki Ausztriában...

Szerintetek ciki Ausztriában az angolt használni?

Figyelt kérdés

2 hónapja élek Vorarlbergben, Ausztriában és sajnos csak az angolomra tudok hagyatkozni mert németül már nem tudok beszélni. 9 évig tanultam mert német tagozatos általánosba jártam de mivel mindenhol az angolt használom ezért teljesen elfelejtettem beszélni. Majdnem mindent megértek és ha beszélnek hozzám akkor képben vagyok teljesen, viszont válaszolni nem tudok. Az elején még örültem,hogy egyáltalán megértetem magam angolul viszont már kezd kellemetlen lenni ha bankba megyek vagy hivatalos ügyet intézek és nem beszélnek angolul. Ti mit gondoltok? Mennyi idő mire elkezdek beszélni? Kurzus jó ötlet lehet?


24/L


2020. szept. 9. 11:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%

Nah igen, Te is meggyőződtél arról, amiről Európa szinte összes országában én is, hogy mennyire nem igaz a "külföldön bezzeg (itt áhítatos hangszín) mindenki perfekt beszél angolul a 3 évestől a 100 évesig" tézis.

Pedig bankban nem is munkások melóznak.


Igen, a kurzus jó ötlet lehet, de a vorarlbergi németet nen lesz egyszerű megérteni, svájci németet beszélnek.

2020. szept. 9. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%
Szerintem nem gáz. Végülis a világnyelvet használod. Nem is értem melyik barom találta ki hogy németet is lehessen tanulni. Ha mindenki angolt tanulna, sokkal egyszerűbb lenne külföldre menni. Persze ez túl ésszerű lenne...
2020. szept. 9. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Ha nem is ciki, de eléggé nem pozitív ötlet, föleg, hogy elvileg tudsz németül.

Egyszerüen kezdd el a németül beszélést, rövidesen menni fog.

Ami még segíthet, ha hangosan felolvasol német nyelvü szövegeket, akkor megszokod a beszélést mint fizikai folyamatot.


Öszintén szólva nem igazán várhatod el senkitöl Ausztriában, hogy angolul beszéljenek veled csak azért, mert neked nincs kedved németül megszólalni.

2020. szept. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem amiatt ne érezd magad rosszul, hogy hivatalos helyeken az angolt használod. Ez egy világnyelv, általánosan elfogadott, hogy külföldi állampolgárok így értetik meg magukat. Nyilván ha kint élsz és dolgozol sok ragad rád, idővel egyre könnyebb lesz minden. Addig is menj el egy nyelvtanfolyamra, akivel csak tudsz próbálj németül beszélni, csetelni, a többi meg majd jön magától.
2020. szept. 9. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Semmi gond nincs azzal, ha angolul beszélsz. Nem vagy német anyanyelvű, az csak véletlen, hogy amúgy németet is tanultál. Ha problémás a helyzet, éppen nem tud túl jól angolul, akivel beszélsz, akkor mindenképp említsd, hogy nagyjából megérted a németet is, csak válaszolni nem tudsz. Az emberek többsége nem csinál presztízskérdést abból, hogy te most az ő nyelvükön beszélsz-e, egyszerűen kommunikálni akarnak, ahogy tudnak.


Egyébként a némettanfolyam sokat segíthet. Hiába hiszed azt, hogy mindent elfelejtettél, elő fog jönni a nagyja, ha elkezdesz gyakorolni.

2020. szept. 9. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem nincs kedvem hanem nem tudok nemetul beszelni...Nem irtam,hogy tudok. Azt irtam,hogy megertem ha beszelnek hozzam de nem tudok valaszolni mert nem tudom hogy rakjam ossze a szavakat.
2020. szept. 9. 11:40
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha most mentél ki, akkor biztosan nem ciki, hogy nem beszélsz azonnal németül. Az tök mindegy, hogy általános iskolában tanultad már, vagy sem, ezt senki sem tudhatja, senki sem kérdezi.


Más kérdés, amikor már hosszabb ideje, évek óta kint élsz. Aki letelepszik egy idegen országban, de arra nem veszi a fáradságot, hogy legalább egy minimális szinten megtanulja a fogadó ország nyelvét, az már azért ciki szerintem.

2020. szept. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nem ciki, ha angolul beszélsz Ausztriában, egyáltalán nem

sokan tudnak angolul, sok turista van, általában nyitottak a külföldiek felé, a boltokban is többen tudnak angolul mint itthon


Bécsben gyakran találkozik az ember turistákkal, akik angolul kérdezik meg, hogy merre kell menjenek

2020. szept. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
56%
Nyugodtan beszélj angolul.
2022. máj. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Azóta már C1-es szinten beszélem a németet :)
2022. máj. 26. 09:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!