Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Milyen a kapcsolatod a kollégi...

Milyen a kapcsolatod a kollégiumi szobatársa(i)ddal? Hogyan, miért alakult így?

Figyelt kérdés
Gólyaként egy harmadéves bölcsész hallgatóval laktam együtt, majd másodévesként három első éves orvosissal. Jól kijöttünk, mindenben megegyeztünk, nem volt köztünk semmiféle konfliktus stb., de nem is lettünk jóban. Nem nagyon beszélgettünk, nem csináltunk együtt semmit, sőt sokszor csak este találkoztunk elalvás előtt (más volt az órarendünk, sokat tanult mindenki, más volt a baráti körünk). A koliban sem voltak közösségi programok, így az aktuális lakótársaimon kívül mást nem is ismertem meg. Lehetett volna sokkal rosszabb is, viszont én nagyon vártam már a kollégiumot és az elképzeléseimet kicsit alulmúlta. Nekem így nem nagyon lett meg a klasszikus kolis élmény, hogy mennyi embert meg lehet ismerni, kapcsolatokat építeni, mekkora buli, éjszakába nyúló beszélgetések, sztorik, közös főzés, közöst tanulás stb. és ezt kicsit bánom. Viszont már most látom, hogy a mostani szobatársammal sem lesz ez másképp, sőt... eddig talán ő tűnik a legrosszabbnak, akivel eddig dolgom volt. Mindenesetre szeretném, ha jobb lenne a kollégium, csak nem tudom, hogy én rontok-e el valamit vagy mi az oka, hogy nekem nem sikerülnek olyan jól ezek a kolis évek.
2020. szept. 10. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
Én is kolis vagyok. Azt tudom tanácsolni, hogy ismerkedj koliban, beszélgess ne csak a szobába ülj. Mondjuk ez így nehezebb, hogy nincsennek közösségi programok. De, pl ha ki mész főzni és van a konyhába egy másik személy, akkor kezdj el vele beszélgetni én is ezt csináltam tavaly, ha épp nem volt a koliban bent hétvégén a baráti köröm. Esetleg, biztosan vannak olyanok a te kolliban is, akik ki mennek egy közeli kocsmába, javasolnám, hogy nézzél ki te is menj oda beszélgetni hozzájuk. Vagy a szaktársaidat hívd el XY helyre találkozni vagy kérdezd meg hogy van kedvük órák után összefutni. Stb.
2020. szept. 10. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Kifejezetten a kolira gondolok, szóval nem szaktársak vagy szórakozó hely stb.

Saját konyhája van mindenkinek és nincsen semmilyen közös tér a koliban, szóval nem nagyon tudok a szobán kívül hová ülni. Tök ismeretlen random embereket sem akarok letámadni sehol.

2020. szept. 11. 08:18
 3/5 anonim ***** válasza:

Nálunk kari koli volt, szóval nem voktak orvosisok, bölcsészek, csak mérnökök. A szaktársakat igyekezték gólyaként egy helyre pakolni, utána már kérted magad ahova akartad. Jó kis társaságok voltak, szintbulik... Stb. A kolis programokat mindig magunk szerveztük, esetleg kis hökös támogatással. Nem vártuk másoktól a megoldást.

A különböző szakokkal az a baj, hogy mindenkinek más az érdeklődési és baráti köre, inkább a szaktársak társaságát keresik, de ez érthető.

Egyszer beköltöztettek egy orvosist, neki is szar volt, mert nem volt társasága, amúgy meg reggel elment , este visszajött és állandóan tanult. Mondjuk a különböző szakokat is össze lehet hozni, minden csak szervés és nyitottság kérdése.

Sokan akik ömlesztve laknak külsős helyen, kocsma, klub, park ilyesmi helyeken találkoznak.

2020. szept. 11. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ez egy tök jó koli lehet :) Nálunk abszolút nincsen semmi ilyesmi. Vegyes kolik vannak és random osztják be az embereket (max. limitált fő foglalhat). Most a vírus miatt karonként lettünk beosztva, de szerintem ez sem jelent sokat. Én bölcsész vagyok és első évben egy bölcsésszel laktam együtt, de ő is más szakos volt, már végzős volt, tanult, szakdolgozatot írt, megvolt a kialakult társasága stb., most pedig én vagyok ebben a helyzetben. A koliban konkrétan egy szaktársam sincsen és nem is ismerek itt senkit :D A koli is olyan, mint kb. egy nagy társasház, senki nem ismer senkit, azt sem tudnám megmondani kik laknak a szomszédunkban, nincsenek programok, síri csend van :D Furcsa, az biztos.
2020. szept. 11. 09:30
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezhetem melyik egyetemre jársz? :)

Ahol, én vagyok kollégista, ott a kolliban zajlik az élet, kolis programokat és hozzá a piákat mindig mi szerveztük, vagy pár emberrel összeverődtünk és elmentünk moziba (van az egyetemnek hetente 500 Ft-of mozis programja), vagy szimplán kiültünk az előtérbe társasozni ott az csatlakozik aki akar, azért mondtam a kocsmát, mert én úgy ismerkedtem meg a kollis társakkal. A kollégiumunk közelében van egy kis pub, ami a kollégium törzshelyének számít, egyszer elmentem, még gólyaként az akkori gólya szobatársammal (vele most úgy vagyunk mint amit te is írtál), de láttam, pár ismerős emberkét akiket láttam a kolliban és szimpatikusak is voltak. Így oda mentem beszélgetni, azóta is jóban vagyok velük.

De, ahogy olvasom, hogy nincs közös konyha, meg síri csend van a kolliban, így azt próbálom javasolni, hogy a szobatársaddal próbálj meg közös programot szervezni. Próbáld megismerni, menjetek együtt el sportolni, főzzetek együtt, kérdezd meg, hogy milyen ételeket szeret, stb.

Vagy, esetleg kopogj át a szomszédba, egy kis ürüggyel, pl van-e egy kis olajuk kölcsönbe és így lehet beszélgetni. Hallottam már ilyenről, akinek így lettek barátai. :D

(helyesírási hibákért bocsi, csak au autocorrectet egy probléma miatt nem lehet kikapcsolni a telón)

2020. szept. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!