Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehet egy introvertált...

Hogy lehet egy introvertált emberhez közel kerűlni?

Figyelt kérdés
Van egy ilyen személyiségü munkatársam, nagyon intelligens, szimpatikus, de kerül minden személyes interakciót. Alig beszél, a mondanivalóját legfeljebb 2-3 mondatban fogalmazza meg, és inkább csak akkor szólal meg ha kérdezik, vagy ha valami utasítást ad. Nagyon okos, sok mindenhez ért. Ha egy társaságban valaki okoskodni próbál és valami butaságot mond, akkor sem szól közbe, hogy ez nem így működik, csak némán nézi szúrósan. Számomra fúrcsanak tűnik, mert nem az a dadogós félénk típus, csak nem beszél. Magabiztos, kiegyensúlyozott benyomást kelt.

2020. szept. 16. 11:33
 1/7 anonim ***** válasza:
90%

Egyik szaktársam ilyen volt egyetemen. Sok türelem és megértés kellett hozzá, de én jóban voltam vele.

Nem szabad beszélgetést erőltetned vele, hagyni kell sokszor társaságában a témát. Ha megszokja a szitut többet fog szólni, beszélni veled.

2020. szept. 16. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen, már próbáltam vele beszélgetni, de miután láttam hogy az iránt a téma után sem lelkesedik ami a hobbija, nem erőltetten. Tudom róla, hogy motorozik és megkérdeztem, hogy kikkel milyen társasággal szokott túrázni. Csak annyit válaszolt, hogy egyedül szokott menni.
2020. szept. 16. 12:04
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Én introvertált vagyok (és ezzel nem azt mondom ez a tuti megoldás mindenki más) de ha valaki közel akar hozzám kerülni én sokkal jobban preferálom ha csak chatelünk és nem kell beszélni, úgy szívesebben beszélek a hobbimról és más dolgokról is
2020. szept. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

A leírtak nagytöbbsége rám is vonatkozik, de én félénk, és dadogós vagyok.

Nálam az segít, ha van a környezetemben olyan személy, aki domináns, és motivál arra, hogy válaszoljak én is (tehát engem kérdez direkt), vagy látom, hogy tényleg értelmes az a személy, és ennek hatására összeszedem magamat, hogy én is bekapcsolódjak a beszélgetésbe, mert érzem, hogy van valaki, akire érdemes figyelni, így van egy külsős motiválóm.

2020. szept. 16. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Szintén introvertáltként én azt szeretem, ha a beszélgető partnernek be nem áll a szája, inkább ő beszél, szívesen meghallgatom és úgy hozzáfűzök valamit néhány mondatban. Nekem egy rémálom, ha magamról kell beszélnem, inkább jó hallgatóságnak mondanám magam, de ha szimpatikus az illető akkor azért megnyílok, amennyire tőlem telik. Nem lehet, hogy ez utóbbival van baj? Bír téged?
2020. szept. 16. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
35%
Nem biztos, hogy introvertált. A pasik túlnyomó többsége csak olyankor beszél, ha valóban van mit mondania. A férfi a tettek embere, a beszédet meghagyja a nőneműeknek. Nekik evolúciós okokból amúgy is fejlettebb a beszédközpontjuk, és szeretik is ezt kiaknázni.
2020. szept. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Türelem és visszafogottság. Nekem átlag 1-2 év, amíg megszelidülnek a zárkózott ismerőseim.
2020. szept. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!