Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem lehet normálisan...

Miért nem lehet normálisan rászólni a másikra, ha nincs/rosszul van rajtunk a maszk?

Figyelt kérdés

Nem tagadom, nem egyszer volt hogy otthon/munkahelyem hagytam a maszkot, így anélkül kellett intéznem a dolgaimat. Majdhogynem megvertek a vásárlók, hogy merem. Vagy van, mikor lecsúszik a maszk, vagy lejjebb veszem az orrom alá mert csikizi és tüsszentenem kell tőle. Itt a kasszás üvölt rám teljes hangerővel, hogy ORR FÖLÉ!!! Félréértés ne essék, semmi gondom nincs azzal, hogy rámszól, hisz igaza van, és a munkahelyemből adódóan tudom, hogy büntetik, de miért nem lehet emberi hangnemben hozzászólni a másikhoz? Úgy rám üvölt, hogy 10 percig remeg a kezem az ijedségtől.

Titeket nem zavar, hogy egy textildarab miatt utáljuk egymást? Vagy mit éreznek ezek az emberek, akik ennyire rávannak buzulva a masz kérdésre?



2020. szept. 24. 20:55
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
35%
Sajnos elérték a céljukat. Itt a fő cél nem a maszkhordáson viszi a hangsúlyt és mégcsak nem is a vírusvédelem a lényeg, hansm a lakossag megosztottságának kiélezése, akár egy polgáháború kiprovokálásáig is elmenő szintje. És ezt elérték sajnos.
2020. szept. 27. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim válasza:
73%

Bocsánat, nem olvastam végig.

Én szemüveges vagyok.

Vettem egy pár olyan maszkot amelyben meglehetősen nehezen hajlítható a fém szál.

Nem mondhatok márkát ha jól tudom. Sajnos rendszeresen utána kell állítanom, de végül minden alkalommal el tudom érni azt, hogy ne legyen párás a szemüveg.

teljesen felhúzom az orrom fölé és csak akkor okoz gondot ha futnom kell (nehéz benne a légzés, de elviselhető).

Szerintem egyáltalán nem lehetetlen dolog.

Van ugye még a szelepes változat, de azt szerintem nem szabadna használni, mert a kifújt levegő szabadon távozik ami miatt veszélyes a többi emberre.

Van köztünk pár krónikus beteg, még ha fiatal is.

Sajnos többet ismerek. Szívbetegség (vérnyomásgondokkal küzdők), súlyos vérszegénység, elhízás, chron betegség, vérzékenység (ha már véres a köpet akkor nekik annyi), kemoterápiára járók általában (sokan vannak), cukorbetegek, stb. Szóval elképesztően sokan veszélyeztetettek körülöttünk.

Személy szerint én nem engedem hogy a mocskos kínai vírus bejusson, illetve kijusson.

Nézzenek le bátran, de ez nem hit kérdése. Jelenleg nagyon jó indikátornak számít, hogy ki a vírustagadó. Már tudom, hogy ki hol áll azon a bizonyos létrán. Szomorú vagyok, hogy ilyen rossz helyzet.

Azt hittem, hogy a magyarok okosak. Mindig aról regélnek, hogy mennyire jók a képességeink.

Elkeserítő az, hogy ennyire mélyen van a mi átlagunk.

Aki lepontoz közéjük tartozik :) (Megjegyzem nem érdekelnek a gyk pontok, ugyanúgy alszom.)

2020. szept. 27. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim válasza:
Bocs, * arról
2020. szept. 27. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

Tapasztalat, hogy ha rosszindulatúan szólsz valakire ("erőt mutatsz"), akkor felteszi azt a teliberakott tepsiszájú maszkot a pofájára. Amíg kedvesen, udvariasan, mosolygó szemekkel kértem a kedves vendégeket, hogy legyenek szívesek felvenni, addig ÓRÁNKÉNT (!!!) hárman küldtek el melegebb éghajlatra, és egy ember minimum megfenyegetett, hogy megver. Amióta úgy kezelem őket, mint egy katonatiszt, azóta zokszó nélkül csinálják, amit mondok.

Sajnálom, lehet, hogy épp az én "parancsomnak" estél áldozatul ártatlan létedre, de egyszerűen már nem bírom cérnával, hogy egy olyan szabályon vitatkozok idegenekkel, amit nem én találtam ki, sok értelmét nem is látom, és naponta százszor sem akarom meghallani az "ennek mi értelme van" kérdést, mert UNOM, vedd fel és kész.

2020. okt. 1. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Komolyan mondom ez a sok lökött vírus szkeptikus tulajdonképpen csak az Orbánt utálja, azt hiszi, hogy ő találta ki az egész világon a koronavírust Sőt még a Passat szelet is ő fújta... Ennyire azért nem nagy ember az Orbán! Igen, korábban bennem is felmerült hogy kamu ez az egész...

Máskülönben a cigányok jellemzően falkában járnak, soha senki nem mer rászólni, hogy húzzák fel az orrukra a maszkot,kint van az egész pofájuk. Jó lenne már hogyha az állam nem csak mondaná, hanem tényleg meg is büntetni ezeket a lókötteket, elég elkeserítő hogy a saját életem, egészségem attól függ, hogy másik marha hordja-e a maszkot.

Jelen pillanatban az emberek egészsége a másik ember kezében vagy szájában van. Az állam meg arról tehet, hogy nem hajlandó következetesen betartatni a jogszabályokat, így ő is oka a vírus terjedésének.

2020. okt. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az ő könyökükön is kijön már ez az egész baromság, ezért nincs türelmük hozzá. Lehet, hogy előtted még egy jópár embernek is el kellett ugyanezt mondaniuk. Meg kell jegyezni azt, hogy a maszkot helyesen kell használni, különben ez lesz a vége.
2020. okt. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!