Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan csináltassam vissza az...

Hogyan csináltassam vissza az autót?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt fiam nagyszüleitől kapott egy autót, friss jogsisként. Nagyon féltem, hogy balesetet okoz és nem szeretném, hogy egyedül vezessen. Emellett még iskolás (egyetem) és nem dolgozik, nincs keresete fenntartani, nekem meg nincs pénzem fenntartani még egyet. Hogyan vegyem rá fiamat vagy anyumat/apumat, hogy csináljak vissza az autót?

2020. szept. 26. 13:39
1 2 3 4 5
 11/47 anonim ***** válasza:

A gyerekednek van jogsija, tehát egy erre alkalmas szervtől már megkapta a bizonyítékot arra, hogy vezetőképes. Nem adtak volna kezébe bizonyítványt, ha nem tudna vezetni. Úgyhogy nem látom mi a probléma. Nyilván fog bénázni, de ha óvatos és nem 100-al hajt a belvárosban, akkor nem sokkal több esélye van közuti balesetbe kerülni, mint bármilyen más soför.

Az, meg hogy munkakerülő a fiad, csakis a szülei hibája, miért nem nevelték úgy, hogy minden szabadidejét a pénzcsinálásra szánja... Nem baj még, hogy nem dolgozik, csak mostmár késő elvárni tőle, ha nem így neveltétek... Egyetem után úgyis rájön, hogy munkából lehet csak fenntartani magad.

Én engedném, hogy vezessen, hátha ez motiválná is munkára, hogy önerőből fenntartsa a kocsit.

Kérdésre a válasz: ne csináltass vissza semmit azon a kocsin.

2020. szept. 26. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/47 A kérdező kommentje:

Én is hülye voltam, hogy belementem sajnos a jogosítványába, csak anno rávett mint a palimadarat, hogy ha 20 év alatt csinálja a KRESZ-t akkor visszafizetik az árát, azért kezdtünk bele. Aztán behúzott a csőbe, mert ugye 2 éve van letenni.

Hisztis vagyok, mert nagyon féltem, hogy tömegszerencsétlenséget okoz vagy pedig megduzzad a számlám az ő adóival, tankoltatásával, stb.

35 km-ről hozta el az autót, apja ült mellette, csak úgy engedtem neki elhozni, de már meg is bántam, hogy egyáltalán elengedtem hozatni. Legalább van egy ember, aki vészhelyzet esetén kirtántja a kormányt a kezéből, vagy ráüvölt, hogy fékezzen, értitek...

Sosem fog elmenni iskola mellett dolgozni, ismerem.

2020. szept. 26. 14:55
 13/47 anonim ***** válasza:
90%

"kirtántja a kormányt a kezéből, vagy ráüvölt, hogy fékezzen, értitek..." :O nem értem. és szerintem a jogosítvánnyal rendelkező sofőrök sem.


meg "azért kezdtünk bele"??? te hol vagy a sztoriban? értem én, hogy te pénzelted, de ő tanult és rakta le a jogsit.


Fel kéne már fogni, hogy ő és te nem egy személy vagytok. Ha egész életében görcsösen akarod fogni a kezét, egyszercsak úgy kirántja a kezét, hogy többé nem is fogod látni... és akkor jössz majd ide siránkozni, hogy miért vesz semmibe a fiad. Hát ezért, drága. Mert te is semmibe veszed őt jelenleg.

2020. szept. 26. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/47 A kérdező kommentje:

Butaság, pont hogy akkor venném semmibe, ha engedném, hogy menjen és csináljon amit akar. Aztán siránkozhatok, hogy miért halt meg az autópályán és miért ölt meg 1000 másik ártatlan családot, miért hagytam hogy vezessen friss jogsisként.

Anyuméknak is elment az esze, anno én is leraktam 18 évesen a jogsit, de nem engedtek vezetni, sőt eltiltottak tőle. Annyi volt, hogy én viszont nem maradtam otthon, hanem kimentem Németországba dolgozni és ott nehéz volt meglenni kocsi nélkül akkortájt, itthon azért már 2020-ban van rendes tömegközlekedés, télen azzal megyek mert nem merek autózni decembertől februárig. Most meg fiamnak adnak egy autót amikor erre semmi szükség nem volt...

"kirántja a kormányt a kezéből, vagy ráüvölt, hogy fékezzen, értitek...": felismeri a vészhelyzetet a tapasztalt vezető és elhárítja a veszélyt, ennyi.

2020. szept. 26. 15:08
 15/47 anonim ***** válasza:
93%

Menthetetlen vagy... hátha a fiad is jó messze elkerül, hogy ne kelljen az anyja szoknyájának a védelmében kuksoljon...

Ha ő is lelépne Németországba, akkor már okés lenne a vezetés? Hiszen te is emaitt szorultál rá... ne viccelj már. megnyomorítod szegény gyermek életét. kitartást kívonok neki

2020. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/47 anonim ***** válasza:

Nem akarod megérteni, hogy jobb, ha a szemed előtt csinálja, mintha a hátad mögött? Mit teszel majd, amikor rájössz, hogy dugdossa előled az autót (mert úgyis lesz neki), elfenekeled? Neki is kellemetlen időszakot szerzel, folyton kamuban élni rohadt megterhelő, és a szüleiddel is fasírtba lesztek, mert felülbírálod a megítélésüket.

Adj ultimátumot, áldásod adod rá, ha dolgozik az egyetem mellett, ebből kifizetheti a fenntartást is, és végre elkezd a munka irányába orientálódni, mert ezt a nevelése alatt valahogy elfelejtetted szorgalmazni :)

2020. szept. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/47 A kérdező kommentje:
Azt is figyelembe venném, hogy 30 évvel ezelőtt mennyi autó volt az utakon és milyen sofőrök voltak, mint most. Sokkal kevesebb és sokkal normálisabb sofőrök. Nem lenne okés, ha lelépne, ma már veszélyes helynek számít mindenhol, nem csak vezetés szempontjából. Szerencsére összvagyona pár ezer forint, tehát nem tud lelécelni.
2020. szept. 26. 15:18
 18/47 anonim ***** válasza:
89%
Van két egészséges veséje jobb esetben, annak darabja 400eft a feketepiacon. De hát te nem akarod belehajszolni nyilván semmi hülyeségbe, ezért engedsz a saját félelmeidből, ugye.
2020. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/47 anonim ***** válasza:
Fú... Ha ilyen anyám lenne messzire kerülném. Nem pólyás gyerek, hanem felnőtt. Sose fog normálisan megtanulni vezetni, hanincs rákényszerítve. Engedd el a kezét, FELNŐTT ember. Lehet azért kezeli a melót is úgyhogy, mert gyerekként kezeled. Az autó és fenntartása az ő felelőssége. Meg minden másban is csak akkor lesz önálló, ha hagyod élni. Majd tankolni, adót fizetni elég motiváció lesz, hogy pénzt keressen. Neked pedig hinni és bízni kéne benne, nem visszatartani.
2020. szept. 26. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/47 Micimacko67 ***** válasza:
Kerdezö, unatkozol, hogy ilyen troll kérdéssel szórakozol?
2020. szept. 26. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!