Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan csináltassam vissza az...

Hogyan csináltassam vissza az autót?

Figyelt kérdés
Fiatal felnőtt fiam nagyszüleitől kapott egy autót, friss jogsisként. Nagyon féltem, hogy balesetet okoz és nem szeretném, hogy egyedül vezessen. Emellett még iskolás (egyetem) és nem dolgozik, nincs keresete fenntartani, nekem meg nincs pénzem fenntartani még egyet. Hogyan vegyem rá fiamat vagy anyumat/apumat, hogy csináljak vissza az autót?

2020. szept. 26. 13:39
1 2 3 4 5
 21/47 anonim ***** válasza:
100%

pár hete már föltette a kérdést, akkor örökségből volt a jogsi, meg a kocsi is, meg volt torta-pezsgő-lufi a sikeres jogosítvány után, ééés akkor azért nem akarta odaadni neki a kocsit, mert hát menjen csak el dolgozni a főiskola mellett. és majd akkor kapja csak meg az autót.

szóval hazudik ez a nő összevissza, vagy tényleg troll

2020. szept. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/47 anonim ***** válasza:

éreztem hogy valami hisztis pcsa vagy, ilyenkor azért szégyellem magam, hogy én is nőnek születtem... te jó ég, elkapja a kormányt?! soha ne ülj az anyósülésre kérlek, amíg senki nem kapkod a másik kormánya felé, addig tuti nem lesz semmi baleset... vagy kezdjek el félni, hoyg valahol a világban vezet egy férfi, és amikor a felesége éppen rohamot kap, akkor elkezdi jobbra-balra rángatni az autót, hátha elcsapja mondjuk pont az ott sétáló öcsémet? nyugodj le a pcsába, és ne biztass senkit életveszélyes vezetésre, értem én, hgy egy retardált szerencsétlen vagy, de inkább ásd el magad most, mielőtt helyetted kell temetni valaki mást...

amúgy egyszer, csak a parkolóban álló autóban, játszd már el azt a kísérletet, hoyg beülsz a vezetőülésbe, beállítgatod a tükröket, hogy jól láss, majd ülj át a másik oldalra, nézd meg mit látsz a türkökből... szrt se.

2020. szept. 26. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/47 anonim ***** válasza:
Majd fenntartja ő maga, ha már elfogadta. Felnőtt ember, ne törődj vele.
2020. szept. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/47 anonim ***** válasza:

Nagy baj lenne, ha valóban ilyen gondolkodású "gondos anyucik" lennének szabadlábon.

Hál'Istennek csak valami unatkozó kölyök ült a gép elé, trollkodni. Gondolom ott is esik, és nem tudott kimenni focizni........... :)

2020. szept. 26. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/47 anonim ***** válasza:

#6

Nana!


Nekem a kalkulátor szerint még egy kétütemű Trabant biztosítása is legalább 120.000 Ft lenne évente! Pedig nem okoztam kárt, és bőven nem friss jogsis vagyok.


Kérdező!

Édesanyám is nagyon féltett a vezetéstől. Rengeteget vezettem le mellette, de egy év után még mindig nem "mertem" egyedül közlekedni. Aztán elegem lett. Anyám háta mögött, nagyimmal elindultunk gyakorolgatni, fel-alá járkáltunk, ugyanis neki is van kocsija. Először csak a környéken, a külvárosban furikáztam, aztán "elmerészkedtem" a város másik végére a Váci útig, hát na ott aztán voltak helyzetek... :D És mivel a mamám sem nagy ász sofőr, így nem szólt bele állandóan, mint édesanyám. Anyám egy idő után észrevette ezt, nem feltétlen örült, de egy hosszabb önálló utam óta engedi, hogy egyedül közlekedjek az autójával, ha esetleg kéne. Elég gyakran kell egyébként...


De a legtöbbet azóta fejlődtem, mióta egy parkolóban nekikoccantam a sorompónak. Mentségemre legyen szólva, hogy nagyon rosszul kialakított parkoló az... Azóta érzem egyre jobban a kocsi szélét, tudatosan figyelek minden manővernél, saját "trükköket" dolgoztam ki parkoláshoz/rutinfeladatokhoz...


Gondolatban elkezdtem arra is készülni, hogy egy furgont valamennyivel nehezebb vezetni, mint anyám Suzukiját, holtterekre stb figyelek, tükörből tolatás/parkolás már egész jól megy, ugyanis egy éven belül tervezünk venni egy dobozos felépítményű furgont.



Mindegy. Szerintem hagyd a fiadat rutint szerezni, mert lásd, mi is megjártuk anyám túlféltése miatt. Nem tudom őt hibáztatni, de nagyon sokat kellett treníroznom magam, hogy menni fog, jogosítványom van, nem a két szép szememért kaptam a papírt...


Üdv

20F

2020. szept. 26. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/47 anonim ***** válasza:

#25!

Nem tudom milyen alapon mondod a fenti "okosságot", de a héten érkezett meg soron következő negyedévi KGFB csekk, ami 6064Ft. Szóval jöhetsz akármilyen kalkulátorral, biztosítás az én esetemben 24.256Ft. a 2020-as évre.

Vagyis, az általad említett összeg egy-ötöde!

Miközben a motor több mint a duplája, mert nem 600-as hanem 1300-as.

2020. szept. 27. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/47 anonim ***** válasza:

#26


Lehet, hogy nekem azért dob ekkora számokat, mert budapesti vagyok. Ugyanis ez is számít...

2020. szept. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/47 A kérdező kommentje:

Neki az éves biztosítás 80.000 ft. Ez volt a legolcsóbb.

Ma megpróbált fodrászhoz autóval menni a városközpontba, de szerencsére lebeszéltem. Mini-szívrohamot kaptam amikor megemlítette, hogy egyedül kocsikázna.

2020. szept. 27. 15:38
 29/47 anonim ***** válasza:
Biciklizni tud a fiad, vagy azt sem enged neki, mert "veszélyes"?
2020. szept. 27. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/47 anonim ***** válasza:

Mini-szívrohamot kaptam amikor megemlítette, hogy egyedül kocsikázna


zárd rá a szobaajtót. az a legbiztonságosabb

2020. szept. 27. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!