Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Magyarországon tényleg olyan...

Magyarországon tényleg olyan kevés a rasszista amilyenek mondják?

Figyelt kérdés

2020. szept. 27. 23:30
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
93%
Én mindenkit utálok, szóval én korrekt vagyok
2020. szept. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
83%
A szó szigorú értelmében véve valószínűleg kevés keményvonalas rasszista van, de pl. a romákat a legtöbben nem kedvelik.
2020. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
29%
ezt te mégis honnan szedted, kérdező? ki mondta vagy mit szívtál? ha valami vicces por áll a kérdés hátterében, adj már nekem is egy kicsit, nem ilyen borzasztó gyomorgörccsel várnám hogy az öcsém végre utánamjöjjön külföldre, ha tudnék kicsit kevesebb rasszizmust hallucinálni...
2020. szept. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem meg pont, hogy ritka előítéletes, rasszista a magyarok legnagyobb százaléka. Főleg vidéken.

Ha más etnikumú embereket látnak az utcán, azonnal feszélyezve érzik magukat. Egyenesen rettegnek tőlük. Úgy néznek rájuk, mintha éppen a pénztárcájukat rángatnák ki a táskájukból.

A kreolabb bőrű ember a szemükben első blikkre mindig “c*gány”. Az fel sem merül náluk esetleg, hogy lehet olasz, spanyol, görög, indiai...stb.

Az ázsiai ember a szemükben minden esetben “kínai”. Persze, ha bárki lerománozná őket, azonnal zokon vennék.

Az iskolában ezeket a gyerekeket pedig rendszerint éri zaklatás, megkülönböztetés (egyedül az az eset lehet kivétel, ha valami újgazdag porontyoknak szánt, internacionális magánintézményről beszélünk).

Egy félig olasz kislányt pl. az osztálytársai “migránsnak” csúfoltak.

2020. szept. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
88%

Vannak a magyarokban biztonsági előítéletek, amiket nem neveznék rasszizmusnak. Ilyen például a cigányokkal szemben való bizalmatlanság. Ez nem csak sztereotípia. Az esetek nagy részében ez csak tartózkodás, de ha egy bizonyos cigány rendes ember, akkor például őt neutrálisan kezelik, miután megismerték. Legalábbis én úgy vagyok ezzel, hogy tudom, hogy nagyon sok balhés van köztük, ezért kerülöm őket, de ha találkozok egy normálissal, azt még van, hogy jobban meg is becsülöm, mint egy átlag magyart, mert a kulturális nyomás ellenére tisztességesnek maradni erős jellemre utal. A lényeg, hogy sokan ezzel az alapvetően jogos megkülömböztetéssel takaróznak, miközben van bennük valódi rasszizmus is, ami nem több alaptalan sztereotípiánál. Ezt sokan próbálják rejtegetni. Jó példa, amikor valaki azzal jön, hogy "dehát engem is zsebeltek már ki cigányok, ez nem rasszizmus", holott olyan vicceket is elsüt, ha mondjuk meglát egy négert, hogy "nézd, most mászott le a fáról". Igen, az egyik nem rasszizmus, de a másik attól még az.


A lényeg, hogy valóban igen sok magyarban megvan az a fajta rasszizmus, ami valós rasszizmus. Például, hogy a feketék valahogy alsóbbrendűek és civilizálatlanok. Hogy a beképzelt nyugatiak mindig azon töprengenek, hogyan tehetnek keresztbe nekünk. Hogy a húzottszeműek patkányevők. Hogy az oroszok büdös komcsik. Hogy a dél - olasz, vagy indiai az már cigány és még sok hasonló.

2020. szept. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
47%
Sajnos igen.
2020. okt. 3. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:
Ez egy troll kérdés, Magyarországon sajnos nagyon sok a roma gyűlölő.
2020. okt. 3. 21:40
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Biztos nem a cigányok viselkedése az oka.
2020. okt. 3. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 Waff ***** válasza:
31%
Ha egy liberálist kérdezel akkor kb minden magyar gyűlölködő, rasszista, hitlerista, trappista stb. Ha egy magyart kérdezel akkor meg nem. Kb ugyanolyan arányban vannak rasszisták mint más nációknál. A két szélsőség itt is megtalálható nácik vs liberálisok....a kettő közt annyi különbség van hogy egyik ezt gyűlöli ezért és ezért a másik meg azt gyűlöli azért és azért. De a többség nem szélsőséges.
2020. okt. 25. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én úgy vettem észre, hogy a többségében tanulatlan, vidéki falvakban és kisvárosokban sokkal elterjedtebb, mint egy pezsgő, mondjuk egyetemi, vagy fiatalos berendezkedésű városban, ahol nagyobb arányban van jelen az értelmiség.
2020. okt. 31. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!