Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Csak Magyarországon ennyire...

Csak Magyarországon ennyire rasszisták az emberek? Én ledöbbentem azon, amit ma láttam.

Figyelt kérdés
Úgy gondoltam, megosztom veletek azt amit tapasztaltam, mert szerintem felháborító. Szóval nemrég járok Budapestre busszal iskolába. Korán reggel volt amikor vártuk a buszt. Rengetegen voltunk, tele volt a buszmegálló, alig fértünk. Egyszercsak jött egy 22 év körüli roma férfi, az egész tömeg elejére ment, ott kerülte ki az embereket, majd egy kb. vele egykorú, nagydarab, kopasz férfi megfogta a kabátját, vissza húzta, és csak ennyit mondott: "Hátra". Gondolom azt hitte, hogy tolakodni akar, elé akar állni. A roma férfi nem szólt semmit, csak tovább akart menni, de a másik még mindíg a karjánál fogta a kabátját, és most még hangosabban mondta: "Mondom! Hátra!" Erre a férfi kirántotta a karját, majd ellökte a kopasz férfit. Majd kiderült, nem tolakodni akart, csak a buszmegálló mellett állt az autója. Beült, és elment, erre majdnem az egész tömeg a roma férfi kezdte szidni, hogy mit képzel, ki ez a bunkó, undorító, stb. stb. stb. Most ez komoly? És a kopasz férfi mit képzelt, hogy egy teljesen idegennek megfogja a kabátját, vissza húzza, és utasítgassa? Oké, mondhatta volna elsőször a roma pasi hogy nem a buszra vár, de akkoris.. ha velem csinálta volna azt, pofon is vágtam volna. :D De persze neki egy rossz szót nem szóltak, mindenki a romát szidta. Én nem védem a cigányokat, nem arról van szó, de azért szerintem ez felháborító. (kétlem, hogy egy magyar származású pasival is ugyanígy bántak volna). Nektek mi a véleményetek erről? Egyébként kíváncsi lennék, hogy akik az eset után szidták a férfit, mit szóltak volna, ha velük bánnak így.
2015. nov. 11. 19:29
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Milyen Magyar vagy te???
2015. nov. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Én nem vagyok roma, de velem is hasonloan bánnak, sőt van hogy rosszabúl.
2015. nov. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
90%
Valóban nem szép.. De annyira kevés már a jó cigány, hogy már arra néznek furcsán aki nem akar rosszat.. Persze ilyenkor pozitívan csalódnak.Ami nem rossz.... kár, hogy én még soha nem tapasztaltam ilyet xd
2015. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
Egy fehér ember nem csinál ilyet, egy ÁTLAG fehér ember. A cigány még a kocsit is lopta. Nyíljon meg auswitch.
2015. nov. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
91%
Bárcsak lennének nagydarab kopasz emberek ott és akkor, amikor egy csapat cigány elkezd füttyögni, beszólogatni, meg elállni az utam, mikor jövök haza.
2015. nov. 11. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
4# kedvellek! Nagyon így gondolom én is!
2015. nov. 11. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%
Jól tették! Nagyon bátor emberek még a végén Pestre költözöm. Igazi magyarok!
2015. nov. 11. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Kettőn áll a vásár. Azt, hogy a kopasz ezt mással is megtette volna-e, nem tudjuk. A roma is rosszul reagált a helyzetre, mert ahelyett, hogy emelt hangon elmondta volna, hogy nem azt teszi, amivel gyanúsítják, belement a "játékba" azzal, hogy nem akart tudomást venni a félreértésről, majd agresszívan lépett fel. A viselkedésével így elmérgesítette az amúgy a kopasz által kezdeményezett konfliktust.
2015. nov. 11. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem rasszizmus volt, hanem jogos előítélet. Olyan magyar szó egyébként, hogy roma nincs. A cigány, ha lett volna benne némi intelligencia és önérzet, közölte volna, hogy "Elnézést uram, félreérti a helyzetet, én nem tolakodom, hanem az autómhoz igyekszem." "Kicsit temperamentumosabb de még mindig teljesen kulturált megoldás ebben a szituációban, a "Mit képzel uram! Én csak az autómhoz igyekszem, ami ott parkol!" A cigány ebben a szituációban csak hergelte a hozzájuk joggal nem éppen toleráns tömeget.

Magyarországon egyébként irányukban nem igazán lehet rasszizmusról beszélni, mert az átlag magyarnak annyi negatív élménye van a cigányok jóvoltából, hogy mindenki negatív tapasztalatokon alapuló előítéletből olyan velük amilyen. Volt több száz évük beilleszkedni a magyar társadalomba, és itt nem a kultúrájuk eldobásáról van szó, hanem a legalapabb társadalmi normák betartásáról, de többségük mind a mai napig erre sem hajlandó, akkor viszont nem kell csodálkozni, ha a magyarok ellenségesek, bizalmatlanok, velük és negatív előítéleteik vannak irányukban.

Én egy békeszerető ember vagyok soha nem szoktam belekötni senkibe az utcán mégis számos eset volt amikor a cigányok fenyegetően léptek fel velem szemben, pedig semmit sem csináltam sőt, a ruházatom sem volt nagymagyaros és még skinhead sem vagyok... és nagyon sokan vannak így. Ez nem rasszizmus. A rasszizmus az az, amikor elítélek egy népcsoportot és a sajátomat magasabb rendűnek kiáltom ki. A cigányok lehetnének egyenrangúak velünk, magyarokkal és élhetnénk békében, ők azonban nem ezt az utat választják, hanem lopnak, csalnak, hazudnak, gyilkolnak (egy rendkívül jelentős részük, persze nem mind), majd a magyarra mutogatnak ujjal, hogy mi rasszisták vagyunk, és bebújnak a libsi jogvédők háta mögé, mert a magyarnak nem tetszik, hogy rajta élősködnek.

2015. nov. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Na itt kezdodik a problema!

Ezek a tipikus rasszista hozzaszolasok tukrozik a magyart....

Akinek szines a bore,peldaul barna,semmivel sem kulonb mint a feher borszinu ember!

Sot! Lehet,hogy jobb ember is a barna boru!

Nem kell altalanositani ezt felejtsuk mar el egyszer es mindenkorra.

Szegyen hogy ilyen ez az Orszag....

2020. jún. 4. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!