Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Az mennyire "őszinte" orvos...

Az mennyire "őszinte" orvos aki sose adott vért önszántából?

Figyelt kérdés

Orvosi egyetemre készülök. Már egy jó ideje ezt eldöntöttem, hogy orvos szeretnék lenni. Azonban rengeteg lehetőség tárult elém az életbe mióta 18 évet betöltöttem, hogy vért adjak de mégse tettem meg. Iskola is nyújtott ilyen lehetőségeket, de nem szerettem volna. A kőműves, meg a kamionos osztálytársam lazán elment, én meg orvosként nem. Igazából én nem is bánom, nem szeretem amikor vért vesznek tőlem, de egy kicsit mégis aggaszt, hogy tudja mindenki már mi a tervem és pont én vagyok az akitől ezt elvárták volna, hogy elsőként jelentkezek.


Nektek mi a véleményetek? Tényleg nem orvosnak való vagyok ha ennyit se vagyok képes megtenni más embertársaimért?



2020. szept. 30. 19:37
 1/6 anonim ***** válasza:
96%

Semmi köze a kettőnek egymáshoz.


Azt viszont tisztázni kellene magadban, hogy miért nem adtál vért? Félsz a tűtől, nem birod a vért vagy az orvosi közeget? Ha ilyesmi van a dologban, akkor ne legyél orvos.

Ha meg szimplán azért nem adsz, mert nem érdekel más emberek sorsa, akkor is gondolkozz el, mert nem orvoshoz való hozzáállás.


Én pl rendszeres véradó vagyok, azért mert ritka vércsoportom van és szeretnék segíteni. Nagyon félek minden alkalommal, nem is merem nézni, hogy beszúrják a tűt, nem csak magamon, máson sem. Egyszerűen nem oda figyelek, nem is nézem, ahogy folyik ki a vér, csak legyen vége. Nem gáz, 6-7 perc alatt lefolyik. Ettől függetlenül imádok járni és arra bíztatok másokat is, hogy tegyék meg. Utána mindig baromi jó érzésem van, sosem vagyok rosszul.


Miért nem próbálod ki?

2020. szept. 30. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
86%

Ők véradással segítenek. Te másképpen. Ennyi.

De egyetértek az elsővel, derótsd ki az okát,miért nem akarod, fontos dolgokra jöhetsz rá!

2020. szept. 30. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Igazából utálam ha rajtam végeznek ilyeneket. Mikor egészségügyi vérvételen voltam akkor igazából próbáltam ilyen teljesen laza beütést kelteni, még ott röhögtem is, hogy csak ennyi...

Aztán közbe meg a fogamat szorítottam össze és kivörösödtem teljesen..

Magyarán van egy kis fóbiám a saját véremtől.

Másétól nincs, de ha rajtam végeznek hasonló dolgokat, kikészülök. Vérnyomásméréskor is mindig összeszorítom a fogam mikor hallom a saját szívverésem. Utálom és kész.

2020. szept. 30. 20:12
 4/6 anonim ***** válasza:
62%
Ne foglalkozz ezzel, vannak ennél rosszabbak is. Ha te ennek ellenére képes lennél a munkádat ellátni, semmi gond. Szerintem rengeteg orvos van, aki soha nem adott vért.
2020. szept. 30. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
92%
Meg nem is mindenki adhat, pl. én sem. Igaz, nem orvosnak készülök, de ezeregy oka lehet, és nem csak a jó szándék hiánya lehet. :) Szóval attól még lehetsz jó orvos.
2020. szept. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
92%

Én nem is adhatok vért 🤣


De orvos ettől függetlenül lehetnék.

2020. szept. 30. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!