Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Másnak is rosszul esik, ha...

Másnak is rosszul esik, ha szembesítenek azzal, hogy valami illetlen/bunkó dolgot mondtatok, csináltatok?

Figyelt kérdés

Én jártam már így, és nagyon kellemetlenül érintett, hogy ilyenkor miért nem számolok el 10-ig. Bár én sokszor mondok hülyeséget, vagy olyan kritikát, ami xy helyen, pillanatban nem illik. De más is csinál ilyeneket napi szinten, mégsem lesz belőle tragédia.


Én nehezen jövök ki másokkal, és amikor veszekedni kell valami miatt, akkor mindig azzal jönnek, hogy mit képzelek, szégyelljem magam, meg a hangnem nem mindegy. De nem lehet mindent mindenkinek eltűrni, akkor igenis bunkó vagyok, mert néha elpattan a cérna.


Barátnőm keresztény, nem tudja elképzelni én miért veszekszem, mert vele sosem veszekedtem, de hogy ő eddig mindent meg tudott oldani anélkül, hogy felemelte volna a hangját... de ő meg a másik véglet, minden kérdése előtt elnézést kér, hogy zavarni mer... de tény és való, hogy így ellenségeket nem lehet szerezni.


Én bunkó vagyok, ha valaki már irreálisan bunkó velem és kihasznál. De van, amikor csak véleményt mondok valamiről és "erre senki se kíváncsi" "ezt így nem illik"... mintha folyton minden szavamra oda kéne figyelnem, hogy mikor nem bántok meg másokat.


Utálom, hogy nem tudom elhinni, hogy normális vagyok, mindig megy a feszengés egymás előtt, meg az attól való aggódás, hogy meg leszek dorgálva, vagy le leszek szidva valami miatt.


Én csak szeretnék egy elfogadó közegben mozogni/dolgozni, de úgy érzem semmit se tehetek, hogy jobb benyomással legyenek rólam. :(



2020. szept. 30. 19:49
 1/5 anonim ***** válasza:
Ne essen rosszul, inkább gondolkodj el rajta, hogy tudnál változni, hogy legközelebb ne mondj bunkó dolgot és akkor nem leszel kellemetlen helyzetben.
2020. szept. 30. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyilván rosszul esik, inkább magamra haragszom. Ilyenkor elgondolkodom azon, hogy tudnék rajta változtatni, ill. jogos-e a kritika. Én úgy vagyok vele, hogy amilyen azt adjonisten, olyan a fogadjisten... nagyon mélyre nem süllyedek le senkivel szemben sem, de nem leszek cukiskodó ájtatosmanó, ha vki bunkón áll hozzám... ha emiatt picsog vki, hogy emeltebb hangon beszéltem vagy pofákat vágtam ezután, az nem zavar. Inkább az zavar magamban, amikor "nem veszem észre magam", és nem tudatosul bennem, hogy az adott helyzetben hogy illene viselkednem. Pl. elmentem egy távoli rokon temetésére illemből kb. 18-19 éves koromban - nem is kedveltem, nem is állt hozzám közel... és találkoztam ott olyan rokonokkal, akiket imádok, és ritkán találkozom velük, és alapvetően úgy köszöntöttem őket, hogy odafutottam hozzájuk, miközben integettem, mosolyogtam. Na igen, amikor ezt megjegyezte nekem vki, vertem a fejem a falba, hogy hogy nem jutott eszembe, hogy temetésen vagyok, és nem kellene ennyire kimutatnom a lelkesedésemet más láttán.
2020. szept. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Kettes, ismerős helyzet, velem is gyakran megesik ilyen. De majd csak tanulunk még ezekről az életben.
2020. szept. 30. 20:44
 4/5 anonim ***** válasza:

Ez gyerekkorbol hozott szorongàs.

Be van rögzülve.

2020. szept. 30. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Én felvállalom a tetteim súlyát. A főnökkel is kiabáltam már egyszer mert folyamatosan rajtam élte ki magát.Elmondtam neki.hogy nem rajtam kéne kiélje a dühét mert csalja a felesége,nincsenek baratai és a gyereke is tojik rá.

Sokszor túl őszinte vagyok,de nem hazudok. A barátaim tudják,hogy őszinte vagyok, cserébe ők is elmondhatják,ha hülye vagyok.

2020. dec. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!