Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Elmebeteg a munkatársam?...

Elmebeteg a munkatársam? Ilyenkor lehet szembesíteni mennyire nyomorult a hazudozása?

Figyelt kérdés

Van egy harminc körüli munkatársam aki elképesztően hazudik, biztosan el is hiszi amit mond.

Folyamatosan sajnáltatja magát, mindig üldögél csendben, sírdogál, ideges, nincs semmi boldogsága szinte. De nemtudom sajnálni mert elképesztően hazudik de mindenben. Meghalt exe, testvére(soha nem is volt!), mamája, most az anyja, szívbeteg, fia is az, mindketten folyton baleseteket szenvednek

Hetente 2szer kórházban vannak, azt se lehet tudni hol él pontosan vagy melyik rokonával mindenkinek mást mond.

Engem nem zavar ha valaki szeretetre vágyik, kedves vagyok, meghallgatom akár munkán kívül is szívesen. De amikor kéretlenül az arcomba tolják több órán át a kamu bánatot mikor örülhetne nincs is semmi gond a családjával az azért erős.

A többi munkatársunk is tudja milyen, de nem szembesítik,játszák a játékot vele, hátha így megnyigszik, hogy törődnek vele. De most már annyira belelovalta magát napi 2 dolig kiderül s nem emlékszik kinek mit mond. Főnökünk tudja de nem küldi orvoshoz sajnos.Ti találkoztatok már ilyen betegséggel? Milyen tapasztalatotok van?



2019. jan. 24. 12:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Ha szembesíteném a tényekkel s megkérném ne akarjon visszaélni mások jóindulatával akkor tuti megutálna az nem érdekel de veszélyes is lenne vajon?
2019. jan. 24. 12:14
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Felesleges, az ilyen nem érti meg, a saját világában él. Mivel te nem tudod akaratán kívül gyógykezeltetni, tenni sem tudsz semmit, amíg a főnök ki nem rúgja.
2019. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
De annyira abszurd. Teljesen elhiszi amit mond. S ijesztő de nemigaz.senki nem mondja meg neki fejezze be mert tudjuk az igazat.
2019. jan. 24. 12:39
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Jobban jársz, ha kimaradsz belőle.

Egyszer voltam hasonló helyzetben, ahol egy ellenszenves munkatárs hibáit kiemeltem és előadtam, aztán szóba sem álltak velem pár napig. Azt hittem én leszek a hét sztárja, hogy szembesítem az adott munkatársat a saját hülyeségeivel és végre abbahagyja a hülyeségeit. Kiderült, hogy senki sem szereti, ha ilyen módon szembesítik önmagával és nem akarták a többiek sem megkockáztatni, hogy ők legyenek a következők...

Mindenki a maga világával van elfoglalva. Utólag megbántam a tettemet, bár csendben maradtam volna.

Van az embernek egy olyan képessége, hogy elengedi a füle mellett a hallottakat és a munkahelyre úgy gondol, hogy csak a pénzért van ott, meg egy kevés reggeli bájcsevejre. Fejleszd inkább ezt.

2019. jan. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Az is lehet, hogy beteg, akkor viszont hiába szólsz bárkinek. És a munka is lehet terápia.
2019. jan. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Tuti beteg csak azt nem akarom veszélyes legyen. Sok kellemetlen pillanatot okozott már. Karácsonyi vacsorán egész cég elött sírt aznap kapcsolják le édesanyját a gépekről. Senki nem mert mosolyogni se aznap részvétből. Amikor pedig koszorút közösen megvették odaadták kiderült nagyon is életben van. Nem egyszer játszotta el rosszul van ő vagy a gyerek s lelép munkából.

De lehet igazatok próbálom inkább elkerülni. Csak arra gondolok lehet adja alá a lovat, hogy senki se olvassa rá a hazugságait s egyre arcátlanabb mert azt hiszi megteheti.

2019. jan. 24. 15:09
 7/14 anonim ***** válasza:
Elég annyi, hogy odafigyeltek rá, hogy veszélybe ne kerüljön és ti se kerüljetek miatta. A többi nem a ti hatáskörötök. Ha beteg, nyilván másképp működik az agya, ez nem tudatos, senkinek sem kívánom, családban van hasonló probléma. A vezetőség valószínűleg tud a problémáról, ha nem küldik el ennek ellenére, akkor vállalták így, ennek minden hozadékával és kockázatával együtt. Egy hasonló beteg ismerősöm (fiatal nő, most 30-as évei elején jár) például kórházba került dolgozni, munkaterápia céljából, illetve ott, ha szükséges, akkor kap szakemberektől kezelést is, tehát egyben felügyelet alatt is van. Egyébként azelőtt például olyat csinált, hogy a családjától lenyúlt egy rakás pénzt, és random elköltötte, de ilyen több százezreket volt képes elkölteni, vagy elment egyedül valahova, és nem tudta, hol van, meg hogy hol lakik. Hát nem irigyeltem a szüleit.
2019. jan. 24. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
36%
Teljesen hihetetlen, amiket írsz. Kizárt dolog, hogy ez igaz legyen és egy főnök ne rúgja ki. Tuti, hogy a főnök szereti a munkatársad munkáját, és a személyiségét. Szerintem ezt te találtad ki, mert féltékeny vagy valamiért a munkatársadra, mert félsz, hogy ő jobban dolgozik, vagy többet tud, mint te és lapátra kerülhetsz. Gondolom elkezdted fúrni, vagy többen, és ezért is lehet maga alatt. Veled is előfordulhat, hogy beteg leszel, vagy a gyereked, és téged is megrágalmazhatnak lógással. A legdurvább, ha esetleg a főnök előtt is áztatod. Vigyázz, hogy mivel rágalmazol másokat! Nem gondolom, hogy pszichológus, vagy pszichiáter vagy, hogy elmebeteg jelzővel illess másokat. Nem tudhatod, hogy neked mit hoz az élet. Ha segíteni nem tudsz, ne árts!
2021. jan. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Utolsó: sajnos ténylegesen ilyen dolgokkal próbál szimpátiát kicsikarni. Főnök aranyos humán beállítottságú nő aki azonban hóbortnak hiszi ezt.


Mi úgy vagyunk munkatársak, hogy más szakterület, ezért közöm nincs a munkájához így még az irigykedést is kizárnám vagy félelmet de egy iroda.


Sajnálom valahol de nem pletykálunk egyszerűen ömlik belőle s fura.


Amikor megismertük azt mondta a kisfia apja elhunyt tragikus balesetben majd rá egy évre derűlt ki a srác nagyon is él egy másik kollégánk ismeri is.

Egy teljes hónapig vígasztaltuk amikor azt hittük elveszti az édesanyját. Majd koszorúra gyűjtöttünk, kérte temetésre senki se menjen mert szűk családi lesz. Facen is ezerszer osztott meg akkor ilyen stílusú bejegyzést. Ezért gondolom tényleg elhiszi.


De 2hetre rá kiderült se halotti anyakönyvi róla se semmi, s anyukával vásárolt a boltban!

Ekkor hoztam szóba a fönökénél, hogy ez nem normális dolog.

Azóta a legújabb, hogy elfogják árverezni a házát. Randizni kezdett egy ismerősömmel aki felkeresett, mégis milyen ember. Nem válaszoltam megkérdeztem miért kérdezi s erre elmondta sose találkoztak majd 1 hét után online szerelmet vallott neki, amikor pedig személyesen is randiztak közölte vele nem lesz hol laknia had költözzön hozzá.

Pedig normális, rendezett körülmények közt él s nincs erre szüksége.:((


Amúgy nem tudom mitől lettél ilyen ideges, okom sincs, nem hiszek az alaptalan rágalmazásokban, egy anonim oldalon meg pláne ilyent kitalálni szerintem értelmetlen.

Sajnálom őt de nem tudom ez hova fog fajulni.

2021. febr. 10. 01:13
 10/14 anonim ***** válasza:

Így már tényleg érthetetlen az egész. Mit érdekel téged, hogy egy más osztályon dolgozó kolleganőd milyen? Ha a főnök aranyosnak tartja, akkor nem hiszem, hogy bármi gond lenne.

Ez a nem pletykálunk meg honnan jött? Ki kérdezte, hogy pletykáltok -e?

Ezzel elárultad magad, hogy innen fúj a szél.

A leírásod alapján úgy tűnik, hogy még a magánéletébe (szerelmi életébe) is beavatkozol. Milyen előnyös tulajdonságai vannak ennek a nőnek, amik benned nincsenek?

Ki vagy te, hogy rászállsz másokra és kitalálsz marhaságokat, utána meg gúnyt űzöl belőle? Megállapítottam a tényállást: anonim módon azért tetted fel ezt a kérdést, mert szeretted volna megtudni, hogy hogyan viselkednek az emberek valakivel, aki elmebeteg, és ekként akartad a munkatársad kezelni. Ezzel is ki akartad (akartátok) akasztani, nem elég, hogy bunkóskodtok vele.

Ki vagy te ennél a cégnél, hogy egy főnökhöz ilyen dolgokkal szaladgálsz?

Vajon téged mennyire kedvelnek a munkatársaid? Pláne így, hogy amiket leírsz az alapján egy mocskos szarkavarónak tűnsz.

Mit dolgozol, ha ennyire van időd hülyeségekkel foglalkozni?

(A főnök sem lehet túl ép az agyában, ha hallgat a kitalált marhaságaidra)

Gondolom mások hajtják az igát helyetted.

Érdekes, hogy a leírásod alapján milyen jól le lehet szűrni a személyiséged. Elárultad azt is, hogy ideges lettél, mert valaki rátapintott a lényegre, hogy mi is, vagy ki (kik) is a gond ennél a cégnél.



Azt hiszem, hogy én hálás lehetek amiért nagyon jó munkahelyem van, szuper jó kollegákkal és vezetőkkel. Igaz nagyon sok a munkám, de ha egy kis szusszanásnyi időnk van mindig poénkodunk és eszméletlen mennyit nevetünk. :))


A több évtizedes tapasztalatommal azt hiszem, hogy sejtem, hogy hova fog mindez fajulni.


De azért kíváncsi vagyok, hogy mi történt azóta. :))

2021. febr. 18. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!