Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Huszonévesek, ti nem pánikolto...

Huszonévesek, ti nem pánikoltok emiatt?

Figyelt kérdés
Néha rám tör a pánik. Mindig is fiatal anyuka szerettem volna lenni, most vagyok 23. Nincs stabil párkapcsolat, sem biztos anyagi háttér, egyetemista vagyok. Még ha jól is megy minden akkor is csak 30 után fogok tudni gyereket vállalni, ha kapok egy normális társat, de az is lehet, hogy soha nem lesz se egy normális ember mellettem, sem gyerek. A lakásról ne is beszéljünk, fogalmam sincs, hogy fogok én annyi pénzt előteremteni, hogy saját lakásom legyen. Ti is küszködtök hasonló problémákkal? Hogy bírkoztok meg vele?

#felnőttneklenninembuli
2020. okt. 4. 19:29
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%

Miért kellene 7 évet várnod? Főleg, ha jól megy minden?

A lakást nem az egyik félnek kell belevinni a kapcsolatba/házasságba, hanem közösen kell megszerezni, felépíteni.

2020. okt. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
24 vagyok, jelenleg munkanélküli diplomás, albérletben élünk a barátommal. Mindig azt mondogattam magamban, hogy ha lesz saját ház, megvolt a nagy esküvő, akkor jöhet a gyerek. Ma már felnőtt ésszel tudom, hogy a lagzi lesz az utolsó amire költeni fogok, mert különben 30 leszek mire jön a baba. Ha helyesek a becsléseim, legalább 3 év még mire egy önrészt össze tudunk spórolni házra, ha nem több. De már akkor is 27 leszek. Igen, sokszor elfog emiatt a pánik. Fogalmam sincs hogy fogjuk beiktatni a gyereket.
2020. okt. 4. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
22%

utolsó!

Ha nem mész el sürgősen dolgozni, akkor sohasem fog összejönni az önrész!

2020. okt. 4. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Eleinte pánikoltam, az egyetem alatt, de inkább azért, mert elképzelni sem tudtam, hogy valaha elvégzem. Most 27 vsgyok, van saját lakásunk, jó munkánk, félretett pénzünk, moet azon panikolok, hogy vezető beosztásba kerültem, s ha kb 2 év múlva elmegyek szülni, hova vesznek vissza
2020. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
55%
De az miattad lesz, 3., mert olyan gonosz vagy, hogy nem alkalmazod...
2020. okt. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
80%

28 leszek nemsokára.


Autista spektrumzavarom van, sokat fejlődtem gyerekkorom óta, de azért még "érdekes" vagyok.

Az elmúlt 4 év idegileg teljesen tönkretett - és eddigi tapasztalataim szerint ennél még lesz lejjebb.

23 éves koromban volt 1 darab, közel egy éves, igazi párkacsolatom.

2013 óta kerülgetjük egymást egy sráccal.

Másoddiplomázom, munka mellett, nem tudom, másoknak ez hogy tud olyan laza lenni, de nekem minden időm erre megy el: csak alvás (abból kevés), munka, tanulás. Nyáron is, mert akkor "hobbiprojekteket" csinálok tanulásképp.

Ja természetesen vannak krónikus betegségeim és a másodikra való felgyaloglás után se tudok már megszólalni. Szeretek bringatúrázni, gyalogtúrázni, de nem tudok, ma például 4 km kocogástól fáradt el úgy a vádlim, hogy azt hittem, összeesek.


Amikor úgy köszönnek el tőlem pl melóban, hogy jó pihenést, az szabályosan fáj, ugyanis igen keveset szoktam pihenni.


Úgy szeretném átélni, milyen az, amikor párom van, és miénk a hétvége, az esték, és tök random moziba megyünk, falat mászni megyünk, vacsorázunk valahol - ami jön...


Ha minden a legoptimistábban is alakulna, akkor is 35 éves leszek, mire meglesz a diploma és végre éltem is valamennyit. De ha már most ilyen az egészségi állapotom, akkor inkább hagyjuk is....



Kérdező, próbálj okosan, megfontoltan dönteni, DE ne félj a döntések meghozatalától!

Ne félj az élettől, mint olyantól!

Ha kell, tanulj, DE ne túl sokat, mert könnyen károssá válhat.


És szurkolj, hogy mázlid legyen a dolgokban.



27N

2020. okt. 4. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
85%

Tényleg nem könnyű mindent fiatalon elérni, de nem pánikolok ezen (24 éves vagyok), mert rájöttem, hogy nem szabad irreális célokat felállítani, tudni kell kompromisszumot kötni (olyan határokon belül persze, ami még neked is megfelel) és arra kell koncentrálni, amivel most tudsz mit kezdeni.

Írtad, hogy szeretnél fiatalon gyereket. Ez nálad mit jelent? Mert ha azt, hogy mondjuk 25-26 éves korig, akkor az tényleg nem valószínű, hogy összejön, hiszen még egyetemre jársz, utána meg jó lenne dolgozni még a gyerek előtt és még nincs is kapcsolatod, így nem reális, hogy akkor itt tarts. De ha az a cél, hogy 30 előtt, akkor az még össze is jöhet.

Az anyagiakról meg annyit, hogy nem egyedül kell előteremtened a feltételeket, ha lesz párod és ketten dolgoztok érte, úgy azért sokkal könnyebb. Meg itt is érdemes mérlegelni, hogy mi az, amit mindenképp szeretnél még a gyerek előtt elérni és mi az, ami ugyan jó lenne, de nem feltétlenül fontos.

Jelenleg ott tartasz, hogy be kéne fejezni időben az egyetemet és barátot találni, az összes többi csak ez után jön és pont ezért felesleges is stresszelni rajtuk, mert még úgysem tudhatod, hogy hogyan alakul, annyi féle kimenetele lehet a dolognak. Szóval koncentrálj arra, amire most van ráhatásod.

2020. okt. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
56%
Komolyan kerdem, mi motiválja az ilyeneket mint a kérdező hogy gyereket szüljön Magyarországra? 🤦🏻‍♀️ Fél ország munkanélküli, éhezik, ráadásul itt a járvány is és most ez pörög a kis agyában hogy ki fogja teherbe b.aszni. Megáll az ész
2020. okt. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
75%

Mégis kit érdekel? Éld úgy az életed ahogy te szeretnéd! Élvezz ki minden pillanatot amíg lehet. Ne helyezz a vállaidra feleslegesen terhet társadalmi elvárások miatt. Ne aggódj, 100-200 év múlva senki nem fog emlekezni arra sem hogy te valaha ezen a bolygón éltél. Senkit nem fog érdekelni hogy mennyit és hol dolgoztál, milyen házban éltél, hány gyereket vállaltál, stb.

26F

2020. okt. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
90%
Én nem pánikolok, 29 éves vagyok. Gyereket soha nem akartam és nem is fogok akarni. Az esküvő szükségtelen cicoma, több esküvőn voltam már, mindegyikre rengeteget költöttek hogy felejthetetlen, megismételhetetlen legyen - közben mind egyforma volt. A házasságkötés is szükségtelen és kockázatos gazdaságilag. Saját ház lakás vásárlása: bár lenne zsozsó önrészre - most biztos nem vennék főleg nem hitellel miközben mindenki állami ingyenmilliókból szaporodva tornázza fel az árakat. Majd akkor, amikor ugyanezek belebuknak a hiteltörlesztésbe mert nem gondolták át túlzottan az anyagiakat, talán megveszek egyet a piacra zúduló banki visszavett ingatlanokból addig is gyűlik az önrészre való. De amúgy nem is létszükséglet a saját ingatlan; lehet a megtakarításokkal hatékonyabban is gazdálkodni. Szerintem érdemes türelmesnek lenni miközben mindenki kapkod összevissza.
2020. okt. 4. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!