Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is ez számít...

Szerintetek is ez számít igazán anyagi szegénységnek?

Figyelt kérdés
"Szegény az, aki nem tud megvenni egy könyvet, nem jut el színházba. Akinek nem telik utazásra, szórakozásra, hogy olykor-olykor eljusson egy étterembe. Aki nem tud a gyerekének bármilyen szerény ajándékot adni karácsonyra vagy születésnapra, egy egyszerűbb társasjátékot megvenni neki. Akinek az első az árcédula a boltban egy ruhán, és nem az, hogy tetszik-e. Aki a fűtésen, meleg vízen, áramon spórol, vagyis magától vonja meg azt, ami járna, ami nem kéne, hogy luxus legyen."
2020. okt. 8. 16:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Annyival kiegészíteném, hogy az is szegény, aki a boltban kénytelen a közeli lejáratú, leárazott élelmiszert megvenni, vagy a szinte 0% hústartalmú, ócska párizsit és virslit eszi, az olcsó tésztát. Én voltam egy időben annyira csóró, hogy 200 Ft-ért vettem meg a hulladék virsli kilóját, és egy kiló olyan őrölt kávét vettem, amit szerintem az üzem padlójáról söpörtek össze és vákuumoztak. Borzadály volt minden szempontból.
2020. okt. 8. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2020. okt. 8. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az írással.
2020. okt. 8. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Az utazás részével nem feltétlen értek egyet. Mármint, ez nyilván az adott utazástól függ, de sok utazási cél több száz ezerbe is kerülhet, és sokaknak az a pénz másra kell. Szóval szerintem ez nem feltétlen jelent igazán szegénységet. De ezenkívül egyetértek a leírtakkal. Illetve szerintem a fűtés is ilyen. Mármint pl. az én szüleim mindig is úgy voltak, hogyha fázol, húzz pulcsit. (Oké, nyilván nem arra gondolok, hogy egyáltalán nem fűt az ember, az nem normális, de ha valaki pl. felfűti 19-20-ra, és azután meg felhúz egy pulcsit, az oké) Nem azért, mert nem engedhettük volna meg, szimplán próbáltak spórolni az ilyeneken. Szóval na, ezen a kettő dolgon kívül egyetértek a szöveggel. :D
2020. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

A szegénység nagyon relatív fogalom, az viszont nagy igazság hogy a saját szintjén mindenki nyomorog.

Van aki csak vajas kenyeret tud adni a gyerekének, annak a fent leírt szint már luxus. Van akinek ez a szegénység amit leírtál, mert bár beosztással ki tud jönni, nem éhezik, viszont egy kis kikapcsolódásra már nem jut és úgy érzi hogy beragadt egy munka-otthon döglés-alvás háromszögbe, mert nem teheti meg hogy bármi extrával meglepje magát vagy a szeretteit. És van a milliomos yacht-tulajdonos akinek az a problémája hogy neki csak egy 20 méterese van mert nagyobbat nem engedhet meg magának, míg a milliárdosnak lazán lehet 50 méterese is.

2020. okt. 8. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nagyjából igen, de azért realtivizálni kellene.

Lehet, hogy valaki a tesco-ból öltözködve, étkezve teljesne elégedettnek mondhatja magát, meg tudja venni, amire igénye van, így nem érzi magát szegénynek a fenti megfontolások alapján. Más meg, ha ugyanezt megteszi egy plázából akkor sem engedhet meg magának eleget

2020. okt. 8. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
46%

Nem feltétlenül.

Nem mindenki vágyik könyvekre (neten sok minden van,könyvtár is létezik).

Színház: úgyszintén van,aki nem vágyik rá,szórakozásra(mit értesz ezalatt?),utazásra,szintén igaz.

A karácsony ok.

Ruha: ha jól keresnék,akkor is megnézném az árcédulát.

A fűtés,áram meg nagyon alap dolog,gondolatban itt már messze kerültél az utazástól,színháztól,szórakozástól,étteremtől.

2020. okt. 9. 03:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!