Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges hogy így is...

Hogy lehetséges hogy így is sikeres valaki?

Figyelt kérdés
A nagybátyám semmilyen szakmát nem tanult még érettségije sincs jogsija se, nyelveket se igazán beszél, 30 éves van egy átlagnál jobb fizetésü munkahelye, három vállalkozásban is tarstulajdonos van saját háza, szép feleség két gyerek. Jó nem kő gazdag de egy beszélgetésből nem rég kiderült hogy elég komoly tartalékai vannak.Hogyan lehet hogy nem tanult és mégis sikereket ért el. Mindenhol azt mondják hogy diploma, nyelvtudás, jogsi nélkül egy senki lesz az ember.

2020. okt. 13. 11:15
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

Nincs (egyenes arányú) korreláció az iskolázottság és a sikeresség között.


A keresztapám 4 elemivel húzott fel és üzeneltetett anno 2,5-3 milliárdos forgalmú céget, míg szellemileg le nem épült (Sopár és Társa Kft., leírom, hogy ne rágalmazhassanak hazugsággal...), apám pedig diplomákkal egyszerű alkalmazott, szaros félmillióért (ne pesti kontextusban nézd, itt Sopronban ennyit visz haza 13-14. havival egy takarítónő is).


Attól függetlenül a jogsi azért nem árt.

2020. okt. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
61%
Gondolom narancs szavazó. Manapság ennyi kell ahhoz hogy sikeres legyél.
2020. okt. 13. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 A kérdező kommentje:
Helló hú nem gondoltam hogy ennyi válasz lesz. Próbálok reagálni minden kérdésre.A ház átlagosnak mondható és nem kieső helyen van. A kicsit jobb fizetést valóban nem tudom pontosan de olyan 350 körül van.Kertekben dolgozik.A vállalkozások amikben benne van egy kertészeti, egy oktatás(tanfolya), meg valami polonyomda.
2020. okt. 13. 11:57
 14/24 anonim ***** válasza:
67%
Ha 350-ért, ami egy átlagfizetés, fenntartja a munkáját, akkor azért nem kell elájulni azoktól a vállalkozásoktól.
2020. okt. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 Lazy Lover ***** válasza:
hol átlag? az... szinte az összes haverom 200-250 körül kap az ország keleti részén még ennyit se keresel szerintem jó lóvé hogy a magad úra vagy
2020. okt. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
69%

Ezt hívják vállalkozó szellemnek, amit szerintem nem lehet tanulni, legalábbis nem iskolában. Valószínűnek tartom hogy a szüleitől kapta ezt a hozzáállást. Gondolom azért néha kockáztatott is, hogy bejöttek a dolgai, és nem csak beült egy kényelmes irodába és bűvölte az excelt. :D

Amúgy az én testvérem is ilyen, szakmunkást végzett, de a nyolcvanas évek végétől vállalkozó volt, ami akkor azért nem volt divat, és nagyon sokáig nem volt segítsége, sem alkalmazottja, mindent egyedül nyomott. Ház, autó, két gyerek felnevelve, diploma a kezükben, mindkét gyereknek saját ingatlana van harminc évesen. Nem mellesleg a testvérem nem hülye, az összes barátja diplomás, mérnökök, közgazdászok és ügyvédek mind, a mai napig közösen bográcsoznak és pecáznak.

2020. okt. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Én nem tudtam hogy 350 az átlag 😃 kis hazánkban bocsánat, állítása szerint szereti a munkáját azért csinálja nem elsősorban a fizetéséért de amúgy is az teljesen nyilvánvaló róla hogy jóval kevesebbet költ mint amit megkeres.
2020. okt. 13. 12:17
 18/24 anonim ***** válasza:

350 nettó?

Kertészeti munka olyan, hogy elég, ha ért hozzá, nem kell róla mindenképpen papír, végzettség. A legfontosabb a tapasztalat és a referencia. De ez nem mindenhol így van.

2020. okt. 13. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
39%

De, 328 000 nettó a pesti átlag, KSH.hu.

Reális is, ennyiért nem találsz semmilyen szakmunkást.

2020. okt. 13. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
45%
Sopronban- Kőszegen pedig "le sem hajolnak" ennyiért, 13-14. havival egy ingázó (mindenki az, de egy családban minimum 1 ember) takarító/gyári melós is 150-nel többet visz haza.
2020. okt. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!