Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogy lehetséges hogy így is...

Hogy lehetséges hogy így is sikeres valaki?

Figyelt kérdés
A nagybátyám semmilyen szakmát nem tanult még érettségije sincs jogsija se, nyelveket se igazán beszél, 30 éves van egy átlagnál jobb fizetésü munkahelye, három vállalkozásban is tarstulajdonos van saját háza, szép feleség két gyerek. Jó nem kő gazdag de egy beszélgetésből nem rég kiderült hogy elég komoly tartalékai vannak.Hogyan lehet hogy nem tanult és mégis sikereket ért el. Mindenhol azt mondják hogy diploma, nyelvtudás, jogsi nélkül egy senki lesz az ember.

2020. okt. 13. 11:15
1 2 3
 21/24 A kérdező kommentje:
Nettó igen de már írtam hogy nem tudom pontosan az összeget csakhogy valahol 350 körül, környezetem jó része kevesebbet keres.Hogy mekkora bevételei vannak a vállalkozásokból arról fogalmam sincs. A ház hitelmentes, viszonylag sokat utaznak de kizárólag belföldön.Igazábol a megtakarításaik jelentősek. Akkor lehet hogy csak én gondoltam hogy sikeres ezek szerint teljesen átlagos egy ilyen élet.
2020. okt. 13. 13:45
 22/24 A kérdező kommentje:
A Soproni kommentre de ő nem dolgozik kint és legjobb tudomásom szerint nem is akart soha.
2020. okt. 13. 13:48
 23/24 anonim ***** válasza:
100%
Az átlagos élet is sikeres. A boldogság meg pláne nem attól függ, hogy kétszer, háromszor, vagy százszor annyija van valakinek, ha az alapok megvannak és nem kell nyomorogni, nélkülözni.
2020. okt. 13. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

a "diploma, nyelvtudás, jogsi" nem azonos a tanulással és pláne nem a tudással. egy rakás ember diplomával se tud elhelyezkedni és sikeres életet élni. egy másik rakás ember meg diploma nélkül is sikeres.


nincsenek állandó receptek, amik mindenkinek egyformán bejönnek. aki képes a pillanatnyi helyzetét jól felmérni, meglátni a lehetőségeket és jó döntéseket hozni, az diploma nélkül is többet hozhat ki az életéből, mint aki erre nem képes, csak az iskolai képzésétől várja, hogy az majd megoldja a problémáit, de az ott szerzett tudást sem képes a saját élethelyzeteiben jól alkalmazni.

2020. nov. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!