Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyilkosnak tekintitek azokat...

Gyilkosnak tekintitek azokat az embereket akik koronavírusos tünetekkel közösségbe mennek?

Figyelt kérdés

Vagy úgy mennyire néztek rájuk másképp mint akkor amikor még nem volt ismert a koronavírus? Mert tudtommal ezelőtt divat volt lázasan, hányás hasmenéssel munkába, iskolába, boltba szaladgálni.

Most érdekes módon azt vettem észre, hogy ha valaki köhög egyet-kettőt már meg akarják kövezni.



2020. okt. 21. 13:30
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
62%

Kérdező, én is azon a véleményen vagyok, mint te. Régebben :D, kb egy évvel ezelőtt volt a szezonális influenza, mikor látványos volt, hogy nagyon sokan betegek voltak. Senkire nem néztek csúnyán, mert elköhögte magát, most meg... :O Na, ez a média hatása.

A szezonális influenzakor heti szinten több mint 15 600 beteg fordult orvoshoz, innentől volt járvány, most ez a szám meg van? Nincs. Halálozási arányban is alul marad a sima influenzáénál.


És az a baj, hogy itt vannak az ész érvek, számok, utána lehetne nézni a KSH oldalán is, nincs itt akkora baj, de mivel a média és a politika ezt diktálja, ezért csinálnak egyet. Egy jó látványosat, hogy minél több ember féljen. Hisz a félelem még jobban gyengíti az immunrendszert.

A legtöbb ember befolyásolható és ezért feltétel nélkül mindent képes elhinni.


Furcsa mód, mostanság csak kovidban lehet meghalni, másban nem. Nem baj, hogy mellette már 99%-ban már élőhalott volt az ember, de azért is, kovidban halt meg. Nevetséges.

2020. okt. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
86%
Nem tekintem gyilkosnak. Főleg, amióta távdiagnosztizálás van és nem tesztelnek minden esetben, a tünetek több betegség tünetei is lehetnek, így nem egyértelmű minden esetben a betegnek sem, hogy akár csak egy köhögéses tünet koronavírus, vagy porallergia, vagy esetleg tüdőrák előjele. Egy lábsérüléssel nem mehettem be a rendelőbe, telefonon vett táppénzre a háziorvosom.
2020. okt. 21. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
64%
Pont ugyanannyira tartom életet és egészséget veszélyeztető dolognak azt, ha valaki betegen mászkál ide-oda, mint a covid előtt is. (nagyon)
2020. okt. 21. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
10%

Gyilkos, hazaáruló, proli

Ennyit tudtok ostobák

2020. okt. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
31%

Pozitív teszt esetén tekintem annak (pontosabban a jogszabályokat követve testi sértés, ha tudod hogy covidos vagy és ennek ellenére találkozol mással és megbetegszik, és halált okozó testi sértés ha meg is hal az illető).


Ha csak köhög kicsit, legyen rajta maszk (és ebben az esetben inkább sebészi, mint textil, de semmiképp ne kilégzőszelepes). Ha lázas, nagyon köhög stb., akkor maradjon otthon. De ez már csak illem meg minimális ésszerűség. Ha tényleg beteg volt, átadta valakinek és meghalt, az sem gyilkosság, hanem emberölés.

2020. okt. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
41%

#5

Ugye azt tudod, hogy Cilike néni azt mondta, hogy akinek pozitív tesztje van, attól még nem biztos, hogy fertőz és van bármi baja.


A sima influenzaszezonkor is így reagáltál, ha valaki közeledbe ment kicsit betegen?

2020. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
41%

"ha valaki köhög egyet-kettőt már meg akarják kövezni"


Ezt én is túlzásnak tartom.

De azt meg kell értened, hogy ez egészen másfajta vírus, mint a szokásos influenza vírusok. Az emberek nem akarják megkapni, tartanak tőle. És tartanak mindenkitől, aki esetleg hordozza.


Remélhetőleg az illető hord maszkot, ezzel nagyon lecsökkenti az átadás veszélyét.


Én az olyanokat tartom gyilkosnak, akik ezzel kapcsolatos hazugságokat hirdetnek nyilvánosan, különösen ha eü. végzettségűek. Mint pl. Gödény gyógyszerész, meg azok az orvosok akik a konferenciáján részt vettek.

2020. okt. 21. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
93%
Nem tekintem gyilkosnak. Azt azért hadd jegyezzem meg, hogy nem divatból járnak az emberek betegen dolgozni, szimplán csak nem tehetik meg, hogy elmenjenek táppénzre, anyagiakban jelentős kiesés számukra.
2020. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
42%

"Ugye azt tudod, hogy Cilike néni azt mondta, hogy akinek pozitív tesztje van, attól még nem biztos, hogy fertőz és van bármi baja" - na már csak ez hiányzott a "nagyi" többi "jótanácsa" után...

Amúgy régen is utáltam, ha valaki betegen bejött. Most legalább egy részük otthon marad ilyenkor.

2020. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
60%

#7

Látom, te is sok híradót nézel és hallgatsz és mindent feltétel nélkül elhiszel.

2020. okt. 21. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!