Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyilkosnak tekintitek azokat...

Gyilkosnak tekintitek azokat az embereket akik koronavírusos tünetekkel közösségbe mennek?

Figyelt kérdés

Vagy úgy mennyire néztek rájuk másképp mint akkor amikor még nem volt ismert a koronavírus? Mert tudtommal ezelőtt divat volt lázasan, hányás hasmenéssel munkába, iskolába, boltba szaladgálni.

Most érdekes módon azt vettem észre, hogy ha valaki köhög egyet-kettőt már meg akarják kövezni.



2020. okt. 21. 13:30
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
15%
"Azoknak akik szerint betegen otthon kell maradni:küldhetem a bankszámla számom?" Szép hely ez a Magyarország, ugye? Megérte itt maradni, ugye? A hulladék balkánisztáni rendszer hibája sajnos, hogy ha beteg valaki, akkor szív miatta még pluszban. Érdekes, nembalkán fejlett Európában be sem engednek dolgozni betegen, mert egy fő miatt kidől az egész brigád.
2020. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
78%

#19

Én pl. makk egészséges vagyok, de itt a hideg vagy pl. a hideg szél és valahogy sokszor folyik az orrom, sőt, ha bemegyek egy meleg helyre, akkor egy kis időnek el kell telnie, hogy átálljon a szervezetem, mivel akkor is fújom az orromat. Ez semmi, ez nem fertőző.


Viszont, mivel senkire sincs ráírva, hogy miért köhög, miért fújja az orrát, ezért jó lenne, ha nem akarnánk már egymást megölni egy kanál vízben, csak mert ezeket a tevékenységeket végzi.

2020. okt. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
88%

Ránézésre egy laikus nem fogja tudni megmondani, ki miért köhög, egy rákról főleg nem, ha még kezdeti stádiumban van, és mondjuk soha nem dohányzott, csak mások füstjét kénytelen elviselni. Ugyanis passzív dohányzással is lehet valaki rákos.

Én ezért tartom felelőtlenségnek, hogy nem vizsgálnak meg rendesen, ha valaki orvoshoz fordul 1-1 tünettel.

Nem bagatellizálom el a betegségeket, szó sincs erről, de azt is meg tudom érteni, aki pár tünettel bejár dolgozni egy kis NeoCitrannal. Amíg fizettem a lakáshitelt, én is próbáltam jobban megtolni a munkát, és nem kimaradni, mert nem volt mindegy, hogy mennyit hozok haza, ez a teher már nincs a vállamon, és nem is minimálbért kapok, hogy minden fillér számítson. Viszont vannak olyan cégek, ahol megköszönik a munkádat, ha akár csak egy hétre táppénzre mersz menni, és táppénz után elköszönnek tőled. Volt ilyen munkahelyem, nem mostanában, de azért ez a jelenség most is létezik.

Hordok maszkot is, ahol szükséges, nem hisztizek miatta, nem esik nehezemre. Apropó, maszk. Én szemüveges vagyok, mostanában azt is divat utálni, akinek maszk mellett bepárásodik a szemüvege. Na most nekem ilyen időben, amikor hidegről megyek be melegbe, mindig bepárásodik a szemüvegem, tehát ha a megállóból felszállok mondjuk buszra, villamosra, akkor a hőmérsékletkülönbség miatt bepárásodik az a vacak szemüveg. És ez akkor is így volt, amikor még nem kellett maszkot hordani, csak éppen senkinek nem tűnt fel, csak az érintettnek okozott kellemetlenséget. Most, amióta maszk van, a vészmadarak egyből kombinálnak, hogy jaj, biztos azért párásodik be a szemüveg, mert nincs rendesen rögzítve a maszk... A páramentesítő réteg jó reklámfogás, de csak lehúzás, tartós páramentességet nem biztosít. Vannak jó ideiglenes megoldások, autóüvegre páramentesítő spray, borotvahab, ezek ideig-óráig jók, csak ne felejtsd el újrakezelni időnként a szemüveget.

A távolságtartás viszont sok esetben mission impossible. Tömegközlekedés, nincs mindenkinek más alternatíva, akinek közel van a munkahelye, az begyalogol, azért én több, mint 10km-t reggel és nap végén nem biztos, hogy akarok gyalogolni, persze, jó lenne, ha találnék közelebb munkát, nálunk a munkahelyen sincs meg a megfelelő távolság, és még rendesen szellőztetni sem lehet, a klímát is takarítani kellene kívül-belül, mert érzem, ha porosabb a levegő az irodában, home office csak kivételes esetekben jár.

2020. okt. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
100%

14:"Néhány éve egy nagyon poros munkahelyen dolgoztam, a portól kezdtem köhögni pár napon belül, ez sem fertőző, egyszerűen így reagál a nagyon poros közegre a szervezetem."


Tegyük hozzá: MINDEN szervezet így reagál rá.

A köhögés semmi egyéb, mint a szervezet védekezése. Érzi, hogy valami ott van a légutakban, ami akadályozza a légzést, irritálja a légcsövet, hörgőket. Ez lehet félrenyelt étel (azt is fel kell köhögni, különben megfulladsz!), belélegzett por vagy allergén anyag, tüdőt irritáló mérges gáz (pl. klórgáz), vagy éppen nyák, ami egy vírusos vagy baktériumos fertőzés miatt rakódott le ott. És a sokfajta vírus közül lehet az éppen Covid-19 is.

2020. okt. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Goldmund73, én is ezt próbáltam magyarázni.
2020. okt. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

Jajj már, persze mindenki aki t@knyos és köhög az pont allergiás a tüdőrákra.... :D

Az ilyen emberek nagyrésze eleve bemegy a munkahelyre, és végigpanaszkodja a napot hogy ő mennyire BETEG és mennyire ELKAPOTT valamit, meg mennyire MEGFÁZOTT.... Innnentől kezdve azért nem kell zseninek lenni, hogy megállapítsuk kívülről, hogy vajon asztmás vagy influenzás. :D

2020. okt. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
Reggelente én is tankyos vagyok
2020. okt. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ milyen tünetekről beszélünk. Ha valaki légzési problémákkal vagy ízvesztéssel menne közösségbe, arra csúnyán néznék.
2020. okt. 23. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!