Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Gyilkosnak tekintitek azokat...

Gyilkosnak tekintitek azokat az embereket akik koronavírusos tünetekkel közösségbe mennek?

Figyelt kérdés

Vagy úgy mennyire néztek rájuk másképp mint akkor amikor még nem volt ismert a koronavírus? Mert tudtommal ezelőtt divat volt lázasan, hányás hasmenéssel munkába, iskolába, boltba szaladgálni.

Most érdekes módon azt vettem észre, hogy ha valaki köhög egyet-kettőt már meg akarják kövezni.



2020. okt. 21. 13:30
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:
27%

"Mert tudtommal ezelőtt divat volt lázasan, hányás hasmenéssel munkába, iskolába, boltba szaladgálni."

Bravó! Csak gratulálni tudok neked,kérdező...

2020. okt. 21. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 anonim ***** válasza:
22%

"senkire nem néztek csúnyán, mert elköhögte magát, most meg..."

De, én korona előtt is csúnyán néztem a betegekre. Beteg, akkor maradjon otthon, tökmindegy milyen betegség. Engem ne fertőzzön össze, de senki mást se. Ugyanúgy egy bunkó bántalmazónak nézek minden közösségbe járó beteg embert.

2020. okt. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
88%

#12

És honnan tudod, hogy aki köhög az beteg? Mi van, ha csak allergiás, vagy nem bírja a párás, vagy száraz levegőt? Vagy egyszerűen csak félre nyelt?


Ha foglalkoznál napi szinten az egészségeddel, akkor nem f..snál be, ha melletted valaki elköhögné magát.

2020. okt. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 anonim ***** válasza:
88%
12-es, én például köhögök a dohányfüsttől is, nem dohányzom, de vannak, akik akár egy megállóban is rágyújtanak, vagy csak úgy menet közben, zebránál várakozva, és nem figyelnek oda, hogy más is van körülöttük, vagy merre viszi a cigifüstöt a szél. Ez nem fertőző jellegű köhögés. Vagy például ha félrenyelek egy korty vizet, attól is köhögök. Igen, nekem is van olyan kollégám, aki tavasszal még könnyen vette a koronavírust, most meg már akkor is hazazavarna a munkából, ha egy félrement korty miatt kezdek el köhögni. Néhány éve egy nagyon poros munkahelyen dolgoztam, a portól kezdtem köhögni pár napon belül, ez sem fertőző, egyszerűen így reagál a nagyon poros közegre a szervezetem.
2020. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
36%

#13

De erről szól a kérdés, hogy xy betegség tüneteivel.

Én allergiás vagyok, sokat köhögök, de teljesen más mint amikor beteg vagyok.....

2020. okt. 21. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 anonim ***** válasza:
54%
15-ös, ha csak a köhögést vesszük, pl a tüdőráknak is lehet tünete, az meg nem fertőző betegség, viszont végzetes lehet, ha nem diagnosztizálják időben és kezdik meg a kezelést. Nekem halt már meg rokonom rákban, ronda betegség.
2020. okt. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
0%

#16

Tudom, nekem is sajnos vitt el tüdőrák rokonomat. :(

De azért szerintem akkor is látszik/hallatszik egy emberen, hogy vírusos beteg ("megfázott") vagy allergiás, tüdőbeteg stb.

2020. okt. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:
52%
Azoknak akik szerint betegen otthon kell maradni:küldhetem a bankszámla számom?
2020. okt. 21. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
31%

Meglehet különböztetni a betegséget az allergiától, félrenyeléstől, portól. De a 99%-a aki konstans köhög, esetleg folyton orrot fúj, az betegen járkál. Aki meg a dohány miatt köhög, erre inkább nem szeretnék mit mondani, dohányellenes vagyok, rég el kellett volna törölni a világról, nem szabadna léteznie.

Amúgy is nagyon régóta szorgalmaztam a maszkok széles körű. mindennapi használatát zárt tereken, végre eljött az idő, azóta nem is voltam beteg mert nem fertőzzük körbe egymást. Ritka, hogy március óta jól vagyok és nagyon jó érzés.

2020. okt. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
36%

#18

TB-re mehetsz, ha betegség miatt nem tudsz dolgozni. Én így szoktam. :)

2020. okt. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!