Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek is jogosítványhoz...

Szerintetek is jogosítványhoz kellene kötni a gyerekvállalást és az állattartást?

Figyelt kérdés
2020. okt. 22. 20:58
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
86%

#2

"Néha így elgondolkozom, hogy én születtem ennyire rossz korba vagy régebben is éltek ilyen mocsadékok."


Nagyon elvagy tévedve... Inkább annak örülj, hogy most csak a kiskutyák szemét lövik ki, és nem a tiédet. Vagy nincs akkora éhínség, hogy meg kelljen edd azt a kiskutyát.


#13

"minimum 500 óra önkéntesség egy állatmenhelyen"


A legközelebbi állatmenhely 85 km-re van tőlem. Az napi 3 óra ingázást és 3800 forintot jelent... (ha lenne busz)


Meg gondolj kicsit arra, hogy falun hányan etetnék a kóbor macskákat (Nekem is 3-szor úgy volt macskám, hogy csak odaszoktattuk a házunkhoz. Senki se tudja honnan jöttek, de nálunk enni kaptak, én meg gyerekként játszottam velük), ha bűntetni lehetne, mint "engedély nélküli állattartás"...


#13

"a gyerekvállalást minimum erkölcsi bizonyítványhoz kötném"


Miért? Ha kitölt valaki egy sz@ros papírt, attól nem tudja ugyanúgy verni a gyerekeit? Vagy kínozni az állatait?



#18

"Én mindenképp ahhoz kötném. Sőt, egy intelligencia tesztet is elvégeztetnék"


De ez továbbra se változtatna azon amin te akarsz... Szerinted aki veri a gyerekét, majd a gyerek felnőttkorában azzal jön hogy "a gyerek rosszul emlékszik" és tagad mindent, megváltozna? Röhögve átmegy mindkét teszten, majd azt csinál, amit akar. Ráadásul, ha valakinek gyanút fogna, 2 papírt is a képébe tud nyomni, hogy ő bizony alkalmas a gyermeknevelésre/állatttartásra.

2020. okt. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
34%
Egyértelműen igen! Az osztrákoknál azt hiszem az állattartáshoz már kell jogsi.
2020. okt. 23. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
70%

Ausztriában sincs jogsi az állattartáshoz, viszont oktatáson kell részt venni. Vagyis pont abba az irányba indultak el, amit szerintem nálunk is kellene.

Senki nem születik tökéletes állattartási ismeretekkel, sőt, aki rossz berögződésekkel rendelkező családban nő fel, annak azok az ismeretek lesznek az elsődlegesek. Ezen kell változtatni. Az én anyai nagyszüleim kifejezetten felelőtlen kutyatartók voltak, mikor anyám még gyerek volt. Hagyták a szomszédhoz átlógni a kutyájukat, a szomszédnak meg egyszer elege lett, és megmérgezte. Persze, évtizedekig azt kamuzták, hogy irigységből mérgezték meg a kutyát, aztán az utóbbi években csak elkottyintotta nagyanyám, hogy hát igen, ők nem erőltették, hogy a kutya a saját telkükön maradjon, engedték kóborolni. Persze, ezt mai napig nem kötötte össze azzal, hogy emiatt mérgezték meg a kutyát.

Én sokkal másképp gondolkodom kutyatartásról, kutyanevelésről, viszont felnőttként lett kutyám, és sok dolognak utána kellett járnom, mert nem tudtam. Jó volna, ha lenne valami összefoglaló oktatás, mielőtt valaki állatot vesz magához, az a helyzet, hogy szakirodalmakban is van ellentmondás.

2020. okt. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
90%
Ja, igen, az osztrákoknál is csak a kutyáknál van ez a tanfolyam egyelőre.
2020. okt. 23. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
34%
Pont az oktatás jogosítja fel az osztrákokat az állattartásra. Ez a jogosítvány. Aki nem vesz részt rajta, az búcsút inthet egy új kedvencnek.
2020. okt. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
87%

Mi az összefüggés?

Pszichológiai tesztek sorához kéne.

2020. okt. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:
7# Helyes. Két generáció és eltűnnének a háborúk, utálkozás.
2020. okt. 23. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

"Pszichológiai tesztek sorához kéne."


Igazad van, ahhoz is!

2020. okt. 23. 21:09
 29/32 anonim ***** válasza:
53%
És hogyan védenéd ki a nemi erőszak miatt létrejövő terhességeket? Egy erőszakoló nyilván nem fog ilyen engedéllyel pepecselni.
2020. okt. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 A kérdező kommentje:
Nyilván sehogy. Leírtam, hogy sajnos ez az egész kivitelezhetetlen. Csak elméleti kérdés volt, hogy szerintetek is kéne e. Nem az volt a kérdés, hogy hogyan kéne megvalósítani :)
2020. okt. 23. 22:11
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!