Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Ki az én korosztályom/generációm?

Ki az én korosztályom/generációm?

Figyelt kérdés
lehet hülye a kérdés de én 1996-ban születtem ki az én korosztályom csak az aki velem egy évben született? vagy ez hogy van?
2020. okt. 23. 20:45
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Korosztálynak a veled kb egyidőseket tekintheted.Általánosságban évtizedekre osztva jellemző a kifejezés.Te a 90-es évek korosztályába tartozol.

Generációkat manapság, a digitális kor szellemének megfelelően kategorizálnak.

pl.:

"Veterán generáció„: 1925-1945

idős korban találkoztak először az Internettel számukra a számítógép használat már önmagában is kihívás

nehezen tudnak megbirkózni a digitális társadalom kihívásaival

„Baby-boom„: 1946-1964

életük derekán találkoztak az internettel

munkavégzésükbe és hétköznapjaikba egyre nagyobb intenzitással építik be az Internetet

"X-generáció„: 1965-1979

a hírnöknemzedék, az átmeneti generáció

megbízhatóság, kontrolláltság, elmélyült szakmai igényesség, magas motiváció, kooperativitás, karrierizmus

"Y-generáció„: 1980-1995

digitális nemzedék első hulláma, magánéletükben nap, mint nap jelen van az Internet

"Z-generáció - IT-generáció„: 1996-tól

beleszülettek a digitális világba, bátrak, kezdeményezőek, kevésbé kételkednek saját képességeikben, korlátaikban, praktikus szemléletűek

2020. okt. 23. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Szívd magadba!

2020. okt. 23. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!