Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek mi lesz a mai...

Szerintetek mi lesz a mai tinédzser generációból?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek? A lányok már 14-15 évesen a sokadik "pasin" vannak túl és azt hiszik magugról, hogy ők már érett felnőtt nők, a valóság pedig az, hogy egyedül még huszon éves korukban is teljesen életképtelenek lesznek (ahogy már most is elég sokan azok). A fiúk pedig egymást puszilgatják, sminkelik magukat, lassan több időt töltenek a tükör előtt, mint a lányok és már-már úgy is néznek ki... mi lesz ebből? Van rá esély, hogy ez a korosztály egyszer eltartsa a most még aktív, de később már nyugdíjas embereket? Formálja, előre vigye a világot és lehetőleg egy jobb hellyé tegye azt, megoldja a jövő kihívásait? Személy szerint azt gondolom, hogy legkésőbb olyan ~30 éves korára nagyjából mindenki (de legalább is az érdemi többség) megérik/megkomolyodik és levetkőzi magáról a gyerekes hülyeségeit párkpcsolat-gyerek/munka/egyetemi évek (utóbbi nyilván opcionális) hatására, szóval én még valamennyire bizakodóan állok a kérdéshez, de Ti hogyan vélekedtek erről? Különösen annak fényében érdekel, hogy ezt a sok sza*ságot, trendeket/divatot pont a mai felnőtt generáció kényszeríti rájuk javarészt profit szerzés, vagy népbutítás céljából, szóval nagy részben nem a tizenévesek hibája ez, de vajon mi lesz a hosszútávú következménye? Értelmes, kultúrált válaszokat várnék és nem céltalan fröcsögést, köszönöm! 26F

2019. febr. 12. 19:28
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%
Felnőtt.
2019. febr. 12. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
35%
Felnőtt +1
2019. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
73%
Élettelen gyári betanított munkás felnőtt
2019. febr. 12. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%
Ugyan olyan felnőtt emberek, mint amilyenek mi is lettünk. Ezt a hisztit szerintem minden korosztályban lenyomja valaki hogy "úr isten ezek a mai tinédzserek, milyen felnőttek lesznek ezekből."
2019. febr. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Háát, ha a rokon gyerekekből indulok ki, akkor sikeres, gazdag, de kiégett felnőtte. Az egyik 17 éves, 2 nyelvvizsgája van, tuti támogatottra veszik fel az egyetemen. Tanulmányi versenyekre jár, versenyszerűen sportol, nagyon megfontolt, felelősségteljes és soseü volt még barátja, pedig modellcégek is találták már meg, szal nem csúnya. A másik még csak 15, ő is társalgási szinten beszél egy idegen nyelvet és kitűnő a suliban is, ő is sportol, magát látja el, takarít, főz, minden ilyen. Biztos h remek jövő áll előttük, de soha egy mosolyt nem látok az arcukat. Nagyon maximalisták és szinte már teljesítmény kényszeresek.
2019. febr. 12. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
negyedik: igaz, de azért az ahová az éppen aktuális kamasz korosztály fajul még talán sosem volt lehangolóbb, mint most és ahogy látom évre évre egyre durvább a helyzet...
2019. febr. 12. 19:56
 7/25 anonim ***** válasza:
92%

Ez a lányok már 14 évesen dolog mindig is jelen volt, régen ilyen idősen már férjhez adták és gyereke lett.

Az "érett felnőttség" minden korosztálynál jelen volt mindig is, ez sem mai dolog.

Életképtelenség dettó, mitől is életképtelenek? Mi számít az "életképesség" mértékének? Pont ugyanannyira lesznek életre valók mint eddig bárki.


Ezt a "remélem majd megkomolyodik" dolgot sosem értettem. Miért jó az, ha valaki megkomolyodik és egy búval b..szott, megkeseredett felnőtt lesz? Csak mellékesen mondom, ismerek 60-70-80 éves embereket akik mindig vevők a humorra, hülyeségre, gyerekességre, pedig cégvezetők, intelligens emberek.

2019. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
64%
Amúgy visszakérdeznék. Belőled mi lett 26 évesen?
2019. febr. 12. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 A kérdező kommentje:
Mérnök vagyok és eddig elég sikeres (bár nagyon az elején járok az életnek, ezt elismerem). Annyi hozzátartozik az igazsághoz, hogy én sosem tartoztam az aktuális divathoz. Mindig komolyabb, zárkózottabb ember voltam, szavaiddal élve már gyerekként is "búval ba*ott", ebből adódott is konfliktusom nem kevés, talán ezért is értem meg nehezebben a mai trendeket...
2019. febr. 12. 20:20
 10/25 A kérdező kommentje:
Amúgy alapvetően egyet értek az érveiddel, de ettől még kíváncsi vgyok mások mit gondolnak.
2019. febr. 12. 20:35
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!