Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Hogy lehet túltenni magad...

Hogy lehet túltenni magad azon, hogy a feletted lévő generáció tagjai mind meghaltak, és már a korosztályodból sem él mindenki? Hogy lehet elérni, hogy ne az zakatoljon az agyadban, hogy "te leszel a következő"?

Figyelt kérdés
Ti hogy tudtátok feldolgozni azt, hogy teljesen elárvultatok? Hogy lehet elérni, hogy ne féljek a haláltól?
2019. ápr. 20. 21:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy érem el, hogy egyszerűen nem gondolok rá. Sok minden érdekel, de ez magamtól sose jut eszembe. Kár is erre pazarolni az időt, főleg azért, mert elkerülhetetlen. Van még 25-30 évem, azt szeretném a lehető legjobban kihasználni. A másik, amiért ez hidegen hagy, hogy láttam nem egy családtagom, rokonom halálát, és én egy békés átmenetnek tartom. De a visszatért klinikai halottak beszámolói is arról szólnak, hogy egy nagyon szép, semmihez nem fogható, csodálatos élmény. Leginkább attól lehet félni, hogy halál előtt mennyi ideig szenved az ember. A szerencsések csak "elalszanak", leáll a szívük, a szerencsétlenebbek sokáig szenvednek előtte.
2019. ápr. 20. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az élet rendje
2019. ápr. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Tarthatnal egy kis haziallatot...

Vagy/ es:


Foglalkozz oromet okozo tennivalokkal,talan, egeszsegesen telik az addig- megha egyedul is -tervezheto jovod.


Polcz Alaine konyvei is valaszokat adhatnak kerdeseidre.

2019. ápr. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
30%
És mi lenne ha örökké éllnél akkor meg halált várnád.
2019. ápr. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem bizonyos értelemben segít a tudat, hogy a barátaim "keresztülmentek" ugyanezen. Mármint a halálon... Emiatt éppenhogy kevésbé félek tőle. Sőt, talán már semennyire sem félek.

A másik része pedig az, hogy akik fontosak voltak nekem, már nincsenek itt. Én akkor sajnálnám igazán elveszteni az életemet, ha ezáltal a szeretteimtől kellene megválnom. Így viszont már csak "elveszítem" a fákat, a naplementét, az illatokat, a zenét, a nevetést, a létezést... Persze ez is fáj, belegondolni ebbe, hogy majd ennek is vége lesz, de nem fáj annyira, mintha el kellene válnom azoktól az emberektől, akiket szeretek.

2019. ápr. 20. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!