Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az állandó téli időszámít...

Akik az állandó téli időszámítás pártján állnak, őket nem zavarná, hogy április-májusban, valamint július végétől október közepéig sötét lenne, mire hazaérnének a munkából?

Figyelt kérdés

Augusztusban így is már este 8-kor sötétedik. Viszont a gyerekek kint lehetnek a játszón mit tudom én, fél 8-ig. Amikor futok a környékünkben, szoktam is látni.

Namost téli időszámítás esetén 7-kor sötétedne, a gyerekeknek hamarabb be kellene vonulniuk a szabadból zárt térbe, mellesleg én se látnám őket, mert nem tudnék munka után futni.

Nagyon sok szabadtéri sportot, kutyákkal bandázást, sétálást ellehetetlenítene vagy megnehezítene, ha este, délután korán sötétedne.

Én amúgy majd valamikor szeretnék kertet, amibe jó lenne néhány dísznövény, fűszernövény, paradicsom is. Hogyan gondozza ezt az ember, ha a munkaidő tart 17, 17:30-ig, a hazaút kb. 1 óra és már sötétedik is lassan....


Ráadásul a hajnali világos órákat átaludnánk. Tehát még kevésbé kelnénk és feküdnénk a nappal. A nap felkelne 3-kor, mi pedig 6-7-kor, a nap lemenne este fél 8-kor, mi pedig lefeküdnénk fél 11 - 11-kor. Ez jó?


2020. okt. 25. 09:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
83%
Nem zavar, a reggeli sötét jobban zavar. Így is bagoly típus vagyok, ha még sötét is van reggel, még rosszabb a munkateljesítményem. A koffein nem ébreszt fel, csak pisiltet. Munkanapokon reggel 5-6 között kelek.
2020. okt. 25. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
81%
Nekem jó, mert 4kor kelek és 9 előtt már alszom, engem nagyon nem hatna meg.
2020. okt. 25. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
45%
Ja, és van kutyám, sötétben is ki kell vele menni, fejlámpát, láthatósági mellényt, használok.
2020. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
77%
Nekem mindegy, én úgyis éjfélig dolgozom.
2020. okt. 25. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
82%

Én pl 6ra járok dolgozni, szóval nekem jó.

Sokan vannak több műszakban, azok a helyek, ahova te kényelmesen bemehetsz 7 kor, sokkal hamarabb kezdik az előkészületeket.

De amúgy nekem tök mindegy, sötétben jobb is kutyát sétáltatni, mert legalább nincsenek visongó gyerekek, akik kérdés nélkül odarohannak stb.

Szerintem megszoknád te is.

2020. okt. 25. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
97%

Engem is sokkal jobban zavarna, hogy folyamatos nyári időszámítás mellett télen lenne olyan időszak, amikor reggel 8:30 UTÁN kelne fel a nap. Így is nehezen viselem a téli sötétben indulást, de az átállítással nyerünk, és 1 bő hónapig most jobb lesz a helyzet, mint okt. végén volt eddig.

A folyamatos téli időszámításnak is meglenne a hátránya, ezért én az átállítás mellett vagyok, és örülök, hogy egyelőre marad ez a rendszer. Nem a (vélt) megtakarítás, hanem az életmód miatt.

2020. okt. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
48%
Nekem romantikus a sötét
2020. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Én például azért nem járok futni hónapok óta, mert sötét van, mire le tudnék menni. (Ráadásul esti egyetemre is járok, az a munkával ellentétben otthoni most, lyukasban is le tudnék menni, de addigra sötét van.)


Ha lenne kertem, azt abszolút nem tudnám gondozni sötétben.


Reggel, délelőtt felőlem akár délig is lehetne sötét. 17 óra után kezdődik az élet, akkor legyen világos. Mert lehangoló, depressziót keltő a korai sötét és NEM LEHET KIMENNI A SZABADBA!!!

Se futni, se gyerekkel, se kutyával, se fényképezni, se locsolni, se elszáradt virágokat leszedni.

2020. okt. 25. 10:33
 9/17 anonim ***** válasza:
54%

Ez csak kifogás. Az igazi futó sötétben is fut.

A kutyámat is sétáltatom sötétben, sőt futok is vele. Fejlámpa, láthatósági mellény, jól látható öltözet, a kutyának is jól látható hám, nyakörv, van, ami világít is, a kertet is fel lehet szerelni világítással.

2020. okt. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Légy szíves mutasd be, ahogy gyenge nőként a 8. kerületben sötétben futsz!

Amúgy nem "igazi futó" vagyok, hanem valaki, aki ha 20 perce van, abban akar tenni az egészségéért, de a 8. kerületben, egy munkásszálló közelében sötétben nem fog lemenni futni.



Egyébként amikor téli vs. nyári időszámítás vita van, akkor érzem azt, hogy az emberek munka után csak hazaesnek és beülnek a tévé elé. Akkor nem gond a sötét (csak a léleknek megterhelő), ha a szabadban akarnánk lenni, ott azért gond.



Egyébként reggel meg a munkahelyen nem tök mindegy, hogy sötét van-e vagy sem?


Vagy a növényt sötétben meglocsolod, de az irodában monitor előtt ülve zavar a sötét? :D :D :D

2020. okt. 25. 10:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!