Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Akik az állandó téli időszámít...

Akik az állandó téli időszámítás pártján állnak, őket nem zavarná, hogy április-májusban, valamint július végétől október közepéig sötét lenne, mire hazaérnének a munkából?

Figyelt kérdés

Augusztusban így is már este 8-kor sötétedik. Viszont a gyerekek kint lehetnek a játszón mit tudom én, fél 8-ig. Amikor futok a környékünkben, szoktam is látni.

Namost téli időszámítás esetén 7-kor sötétedne, a gyerekeknek hamarabb be kellene vonulniuk a szabadból zárt térbe, mellesleg én se látnám őket, mert nem tudnék munka után futni.

Nagyon sok szabadtéri sportot, kutyákkal bandázást, sétálást ellehetetlenítene vagy megnehezítene, ha este, délután korán sötétedne.

Én amúgy majd valamikor szeretnék kertet, amibe jó lenne néhány dísznövény, fűszernövény, paradicsom is. Hogyan gondozza ezt az ember, ha a munkaidő tart 17, 17:30-ig, a hazaút kb. 1 óra és már sötétedik is lassan....


Ráadásul a hajnali világos órákat átaludnánk. Tehát még kevésbé kelnénk és feküdnénk a nappal. A nap felkelne 3-kor, mi pedig 6-7-kor, a nap lemenne este fél 8-kor, mi pedig lefeküdnénk fél 11 - 11-kor. Ez jó?


2020. okt. 25. 09:34
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
41%

"a kertet is fel lehet szerelni világítással."


A többlet villanyszámlát meg majd te fogod kifizetni a kérdezőnek?

2020. okt. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
74%

Itteni válaszokból azt látom, hogy nagyon kevesen írják azt, hogy nekik kifejezetten jó a téli időszámítás.

Inkább a "nekem mindegy mert úgyis vmi nem átlagos beosztásba dolgozom" vagy a "az az eredeti" állítást fogalmazzák meg.

Én is megtartanám inkább az oraallitgatast, mert nyáron a francnak legyen már hajnal négykor világos, nem fogok felkelni úgyse munka előtt és a gyerekek sem...

2020. okt. 25. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
48%
55kg-os nő vagyok, ráadásul cuki 9kg-os kutyám van, mégis elkerülnek a rossz arcok. A kutyám előtt is jártam sötétben Budapesten, a belvárosban is, szeretek utazni, buszos utazások indulnak/érkeznek ilyen lehetetlen időpontban, többször jártam éjszakai túrán is, és közlekedtem éjszakai busszal. Sose támadtak meg.
2020. okt. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
64%
Bocs, nyers leszek, ki kell írnom végre magamból, mert megvan a véleményem már nagyon régóta: a sok idióta a természet törvényeit akarja megerőszakolni. Magyarország nem Miami, meg Olaszország, hogy az aszerinti időszámítás szerint éljünk. Ugyanott kellene lennünk, mint az Ukránoknak például. A sok nyomorult csak azt tudja látni, hogy nyáron (2 hónap a 12-ből) 9-ig világos van és hogy az mennyire király. Igen, király, akkor és ott. Télen nem. Sőt, még nekünk a nyári időszámítás sem az az igazi, amiben lennünk kellene. Vannak tudós emberek, nem a "nyáron 9-ig világos van, bulizunk, jee, amúgy is legyen mindig nyár" típusú hozzáállás miatt fognak dönteni. Ha mindig nyarat akarsz, költözz el, vagy különben fogadd el, hogy földrajzilag nem vagyunk alkalmasak a nyári időszámításra. Az egy dolog, hogy 12 hónapból 6-ig 9-kor, 6-ig meg 8-kor megy majd le a nap, de az nem baj, hogy reggel 8-9 óra felé lesz majd világos? Ti ebbe belegondoltok amúgy?
2020. okt. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
51%
Még azt hozzátenném, hogy nem véletlenül viseli meg a szervezetünket a nyári óraállítás, a téli meg nem. Nem arra vagyunk programozva.
2020. okt. 25. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
0%

Csupa szubjektív dolgot hoztál fel.

A nyári atallitas viseli meg az embereket nem maga az időszámítás, mégpedig azért mert hamarabb kell kelni. Nem azért mert sötétebb van.

Nekem pl jobb ha később lesz világos.

Most amíg bemegyek dolgozni pont mindegy hogy 2 hónapig nincs világosan. Délután meg igenis kell kint a világosság a legtöbb tevékenységhez.

2020. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%
Reggel 8 után világosodás még rosszabb lenne télen.
2020. okt. 25. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!