Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A nagymamám miért mondja...

A nagymamám miért mondja így? Ez valami régi szokás?

Figyelt kérdés

A nagymamám egyik nap azt mondta:

...egy 14 éves NŐ...

és erre mondtam hogy még az is oké hogy 18 éves nő,de 14???? :D


És azt mondta hogy régen akinek már meg volt a "dolog" az már nem gyerek


De ebven nincs logika mert mindenkinek máshogy jön meg

Most akinek 12 évesen,az 12 éves nő,aki meg csak 17 pl. Az egyik akkor 12 eves no a másik még 17 évig gyerek?? :D


Ez miért volt igy?



2020. okt. 30. 16:05
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
ezt miért nem tőle kérdezed meg??? :-O
2020. okt. 30. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A jog szerint 18 éves kor a nagykorúság határa. A biológia szerint nem, a hagyományok is erre alapoztak. Régen úgy tartottak, hogy az számít nőnek, aki már menstruál, mert ez jelenti azt hogy kész az anyaságra. Csakhogy régen a lányok jóval később kezdtek el érni mint most, 16-18 éves korban ha elkezdtek menstruálni, utána általában férjez is mentek és gyereket is vállaltak, teljes mértékben felnőtt nőnek számított egy pl. 16 éves lány a társadalomban. Pár évtizede jóval másabb volt minden, nem 35-40 évesen vállaltak gyereket a nők, mert addig a tanulmányok és karrier van előtérben, utána a családalapítás.


Ma már egészen más a helyzet, hiszen akár 8 éves kortól is menstruálnak a lányok, alig az általános iskola elkezdése után. A régi értékek szerint ők is nővé váltak, mert termékenyek onnantól kezdve. Így a 14 éves is. Egy menstruáló 10 éves lány jogilag cselekvőképtelen és kiskorú, biológiailag viszont már gyerek.

2020. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
77%
Elszúrtam, bocs. Utolsó két szó: "nem gyerek" - de szerintem érthető a kontextusból.
2020. okt. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Leirtam,hogy megkérdeztem miért mondja nőnek a 14évest és elmondta hogy akinek megjött az már nő

De mindenkinek máshogy jon le és igy értelmetlen

De leirtam

2020. okt. 30. 17:53
 5/9 A kérdező kommentje:

Ok azt értem 2es


De tegyük fel hogy van pl. Anna aki 10 éves,és van Lilla aki 16

Annának már 10 évesen megjött,akkor ő már nő

De Lillának még mindig nincs meg,tehát ő még gyerek??


Pedig ha Lilla 16 éves és gyerek ,Anna pedig 10 és már nö....akkor nem stimmel ez a "mondás"


Na ezt nem értem benbe

2020. okt. 30. 17:55
 6/9 anonim ***** válasza:

De stimmel, a biológiai érettséget a serdülőkorhoz kötik, és nem az életkorhoz, így azt ne vedd figyelembe. Az egyik korán érő, a másik későn érő.

Azért zavaró a kifejezés, mert ma a "nő" jelentése nem az ami évtizedekkel ezelőtt volt. De technikailag a 10 éves serdülő lány érettebb nő, mint egy 16 éves serdületlen lány.

2020. okt. 30. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Oh ,értem

Akkor köszi a válaszokat


Ment a zöld😉

2020. okt. 30. 18:03
 8/9 anonim ***** válasza:
Régen az a felfogás volt, hogy aki gyereket tud szülni az nő. Ehhez még az kell, hogy meg jöjjön a havija.
2020. okt. 30. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én nagymamám 16 évesen férjhez ment, 17 évesen már szülte az első gyerekét(összesen hármat szült), akkoriban sokan férjhez mentek ilyen fiatalon. Főleg a szegények. Nagymamám is szegény családból származott. Nyilván, ha már férjhez mész, akkor már nem lehetsz gyerek, nő vagy. Onnantól kemény kötelességeid vannak, de szerencsére mára már úgymond nem kötelező férjhez menned.

Ha már önszántadból szexelsz, akkor sem lehetsz gyerek, sokan pedig már 13 évesen szétdobják a lábukat, de ez nyilván az ő dolguk.

És igen, azt mondják sokan, hogy akkor érsz nővé, ha megjön az első havi menstruációd, ha 12 évesen, akkor 12. Ami azért hülyeség, mert attól, hogy valaki 12 évesen menstruál még nem biztos, hogy akkor már teherbe is tud esni. Barátnőmnek 18 évesen mondta azt az orvos egy nagyon kemény menstruációs görcsnél(amivel kórházba vitték), hogy "megérett a tested a gyermekszüléshez".

2020. okt. 30. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!