Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha túl sokat...

Mit csináljak, ha túl sokat aggódok mások miatt?

Figyelt kérdés
Nagyon sokszor aggódok amiatt, hogy ki hogy van, minden rendben van - e vele, miért ilyen szomorú, hogyan lehetne jobb stb. Olyan emberek miatt is, akiket alig ismerek, de mondjuk meglátok a szemükben valami tompa fájdalmat, és rögtön ezen tépelődök, hogy vajon mit lehetne tenni, jajj ugye jól lesz stb. Ez engem felemészt. Borzalmas, főleg, hogy annyira tehetetlennek érzem magam sokszor, mert van, hogy képtelen vagyok elérni az adott embert. Hogyan szokjak le erről? Mit lehet tenni? Próbálom elterelni a figyelmem, de még ígyis túl sokat gyötrődöm ilyenek miatt. Olyan idiótán érzem magam. Mintha nem is lennének más problémáim.. Pedig vannak, aztán mégis.. Elegem van, annyira rossz. Mit csináljak?
2020. nov. 2. 17:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Aki mindig mások problémájával foglalkozik, az a sajátjai elől menekül.
2020. nov. 2. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mérlegelj: megéri ez neked? Megmentheted ezzel az emberiséget, a világot? Mivel tudnád magadat lekötni e helyett?
2020. nov. 2. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Gondolj arra, hogy mindenkinek saját magának kell megoldania a problémáit, te maximum csak el tudod indítani valamerre, de akkor is a másik fél hozza meg a döntést, hogy abba az irányba megy-e.

Persze a támogatás, a jó tanácsok jól jönnek, meg 1-2 kedves szó, de ahhoz, hogy ne emésszen fel az egész, szerintem bízz abban, hogy ha bármilyen baj van, mindenki megoldja, vagy ha nem tudja megoldani, akkor segítséget kér.

2020. nov. 2. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igazad van, 2-es. Mér' ne legelhetne...?
2020. nov. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!