Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Létezik az, hogy eltűnt egy...

Létezik az, hogy eltűnt egy 10 éves kisgyerek, és sehol nem számoltak be róla a médiában?

Figyelt kérdés

Első eset: [link]

Akárhogy keresten a Délmagyarország korabeli számaiban, az eltűnés hírét nem találtam meg, és később sem láttam megemlítve, amikor általánosságban az eltűntekről írtak.


Második eset: [link]

Itt se találtam semmit korabeli lapokban.


Valaki emlészik esetleg ezekre az ügyekre?


2020. nov. 5. 15:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Több eltünés is van amit nem vernek nagy dobra, nem kerül bele a médiába!
2020. nov. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem törvényszerű hogy minden egyes eltűnésről beszámol a média.
2020. nov. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legtöbb eltűnésről még csak nem is hallunk.
2020. nov. 5. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha országosan nem is, de helyi szinten egy kiskorú esetében csak be kellene szerintem.
2020. nov. 5. 16:05
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
A páromat meg 5 éves korában elrabolták, de az sem volt felkapva a média által.
2020. nov. 5. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Tudod hány gyerek tűnik el naponta? Legtöbbször elszöknek az intézetből, vagy nem mennek vissza család látogatás után, és sokszor a két szülő csatározása miatt ellopják egymástól a gyereket és eltűnnek vele, akár külföldre viszik. Lehet, hogy ezek a gyerekek azért nem kerültek bele a lapokba, mert valójában senki nem kereste őket.

Nagyon kevés olyan híres eset van, mint Till Tamás, vagy Akkermann Dávid, de őket ha valószínűleg már elfogadták, az elfogadhatatlant, a szüleik mégis várják haza.

2020. nov. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6-os:


Tisztában vagyok vele, de nagy részük általában előkerül. Ha nagykorúan is, de csak lekerülnek az eltűntek listájáról. De a belinkelt 2 eset már több mint 20 éve történt. Ha jól értelmezem az oldalt, az elsőnél tavaly határozatak a körözés folytatásáról.

2020. nov. 5. 17:21
 8/13 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem azok a gyerekek kapnak nagyobb figyelmet, akik szerető családból tűnnek el. Ilyenkor a család mindent megtesz, ugrasztja a médiát is, mindenkit akit csak tud és amire csak van pénze, ami érthető teljesen. Sajnos tényleg rengeteg olyan gyerek van, akik szegények a kutyát se érdeklik. Intézetből, rossz családból... Meg egyébként is kb lehetetlen lenne minden egyes gyerekről beszámolni, iszonyatosan sokan tűnnek el a mai világban. Ha egyszer lesz gyerekem mindenhova kísérni fogom, én bele őrülnék ha elvenné tőlem valaki, aztán ott maradnék és azt se tudnám mi történt vele, szenved-e vagy bántják.
2020. nov. 5. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
51%
Akiket belinkeltél, ők a 90-es években tűntek el. Akkoriban nagyon sok gyereket raboltak el, nagyon fel volt kapva a téma. Viszont gondolom annyi lehetőség sem volt, hogy keressék és "hirdessék" őket. Nem volt még ilyen elérhető az internet, mint most. Mit tehettek volna szerencsétlenekért ugyan..
2020. nov. 5. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

9-es:


Az első esetben a Délmagyarország szerintem ingyen beszámolhatott volna a rendőrség információi alapján. Akárhogy kerestem a Hungaricana oldalán, semmit nem találtam róla.

2020. nov. 5. 18:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!