Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hisznek beképzeltnek,...

Miért hisznek beképzeltnek, ha azt mondom, hogy értelmiségi vagyok?

Figyelt kérdés

Az értelmiségi annyit jelent csak, hogy valaki szellemi munkakörben dolgozik és a munkája iránt elhivatott, szívesen alkot és tud is alkotni benne. Ez nem jelenti sem azt, hogy okosabb, mint mások, azt sem, hogy úgy általánosságban okos vagy tájékozott, esetleg intelligens, azt meg aztán főleg nem, hogy modoros. Nincs köze szorosan ahhoz, amit a köznyelv értelmesnek mond. Akkor miért ne mondhatnám magamra, miért kellene valakinek szuperembernek lenni ahhoz, hogy értelmiség legyen?


Szeretem a hivatásom, 3 diplomám van, az eszemmel keresem a pénzt. A kritériumoknak megfelelek.


2020. nov. 9. 21:17
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
80%

Csak azt nem értem te "értelmiségi", hogy ha ennyire értelmiségi vagy, akkor miért született meg ez a kérdés?


Hiszen aki valódi értelmiségi, az tisztában van a maga tudásával, pozitív, negatív tulajdonságaival, erényeivel és hiányosságaival is. És onnantól, hogy önmagával képben van, nem azzal fog dicsekedni hogy ő mekkora értelmiségi és nem fog forrni az agya mások véleménye miatt.

2020. nov. 9. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
97%

Irsz egy peldat, mikor valaki elott ertelmisegnek hivtad magad, o pedig ezert teged bekepzeltnek?

Vagy akar ket peldat.

2020. nov. 9. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
70%
Nem (csak) azért hisznek beképzeltnek. Még itt is nagyon előadod magad. Senkit nem igazán érdekel a családodon kívül, hogy mivel foglalkozol, de te már a gyakori népét is a végzettségeiddel meg diplomáid számával traktálod. Mindezt egy ilyen fellengzős, tudálékos "hangnemben", ami érthető módon sok embernek nem annyira szimpatikus. Írom ezt egyébként doktorként, még mielőtt valami komplexusos takarítónőnek gondolsz.
2020. nov. 9. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 A kérdező kommentje:

12.

Például itt az oldalon valaki úgy írt ki kérdést, hogy "értelmiségiek" megszólítással kezdődött. Én pedig válaszoltam rá, hogy annak tartom magam és le is írtam a véleményem az egyébként inkább magánélettel kapcsolatos témához. Aztán természetesen meg is kaptam, hogy én nem lehetek értelmiségi, az x vagyonnál és y (gondolom érzelmi) intelligenciánál kezdődik... Pedig nem. Ugyanezt egyébként el szokták játszani az intelligenciával, mikor valaki bunkó vagy arrogáns. Miért ne lehetne magas az IQ-ja attól, hogy az EQ-ja nem az? Simán lehet egy rendkívül intelligens ember kifejezetten bunkó, mert az erre szolgáló teszt nem azt méri, hogy mennyire vagy kedves.


Egy másik eset családi összejövetelen történt, ahol valaki megszólta az unokatestvérem (hasonlóan képzett, hasonló munkakörben dolgozik), hogy értelmiségi nem viselkedik így meg ő nem is értelmiségi, amiért nem nyalja a rokonság seggét (már nem tudom, mi volt a konkrét ok, valami érzelmi zsarolásra leintette egy másik rokonunk).

2020. nov. 9. 22:19
 15/27 anonim ***** válasza:
60%

Ezt saját magunkra nem szokás mondani, és amúgy sem teljesen stimmel a koncepció, amiben használod. Ha tényleg értelmiségi lennél, akkor nem beszélnél ilyen ostobaságokat.

Amit itt leírtál magyarázatnak, abból egyértelműen az látszik, hogy te most néztél utána a wikipédián a szó jelentésének (amit próbáltál itt más szavakkal leírni, amitől teljesen értelmetlen lett a szöveg), de egyébként a gyakorlatban nem tudod használni.

2020. nov. 9. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%
Régen lehet ha jobban elkülönültek ezek a kategóriák, ma már nem így van ez. És ha te megpróbálod megfogalmazni, hogy ki az értelmiségi, leginkább akaratlanul embereket sértesz meg. Lényegtelen, hogy mekkora az IQ-d, hogy hány diplomád van és hogy mivel keresed a pénzt, attól még az a kifejezés, hogy "értelmiségi" szerintem már tartamát és létjogosultságát vesztette és nem kellene használni. Engem kifejezetten irritál, mikor egy pesti belvárosi álművészlélek a hasznavehetetlen diplomájával "meg nem értett zseninek" és "értelmiséginek" titulálja magát. Te talán jogosan hívnád magad annak, de nem ez a lényeg, hanem az, hogy ugyanúgy, ahogy azt se teríted ki az asztalra, hogy mennyi pénzed van, mekkora a farkad és hány nőt qrtál meg a héten, ugyanúgy azt sem nyomod más emberek arcába, hogy mekkora az IQ-d, hány diplomád van és hogy mivel keresed a pénzed. Ha témába vágó, vagy csevegésként felveted, nyílván más, de alapvetően kínos, mikor te kijelented hogy én értelmiségi vagyok ezért meg azért, s utána várod, hogy mindenki felnézzen rád.
2020. nov. 9. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
51%

Sztem azért, mert az emberek alapvetően erősen kisebbségi komplexusosak, s amikor valaki pozitívan tekint önmagára, ők irigykedve sz4rnak érzik magukat, és támadni kezdenek. A te esetedben viszont tényleg értelmiségi vagy, szóval még csak nem is olyat mondtál, hogy szerinted okos és ügyes vagy, hanem tényszerű megállapítást tettél. Sajnálom, hogy ilyen helyzetekkel kell szembesülnöd.


Egyébként elég könnyen lehet úgy fogalmazni, hogy nagyon jónak titulálod magad, de mégis szerénykedve adod elő. Én jókat szórakoztam azon még régebben, hogy ugyanazokat a dolgokat máshogy írtam le az embereknek, és totál más válaszokat kaptam: totál elfogadóak voltak velem, ha nem voltam önmagam, hanem ilyen megjátszott szerénykedős valaki, akivel tudnak azonosulni. Olyan érzés, mintha csak egy bizonyos kódsort kellene beírnod, hogy jó reakciót kapj tőlük.

2020. nov. 9. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
50%

#14

Szerintem az említett esetben nem volt gáz, hogy értelmiségiként hivatkoztál magadra, gondolom, a kérdező nem írt saját meghatározást ehhez a fogalomhoz, vagy ha mégis, akkor annak megfeleltél. Gyakorira kb. csak azért jár 10 emberből 8, hogy kiadhassa magából azt a frusztrációt, amit a munkahelyén nem tud, az "asszonyon" leverni meg nem akar. Ha nem pozicionálod magadat alul azért, hogy szimpatikusabbnak tűnj, az már éppen elég ahhoz, hogy triggereld őket. (Ettől függetlenül ha megkérdezik, mivel foglalkozol, én sem javasolnám, hogy "értelmiségi vagyok" legyen az első válaszod.)

2020. nov. 9. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

18.

Természetesen, ilyen esetekben nem szoktam ilyesmit mondani. Sőt, pozíció helyett inkább azt szoktam összefoglalni, mit csinálok általában, mikor dolgozok, akkor jobban megértik az emberek.


Inkább az bosszant fel, hogy olyan esetekben, mikor egy elhanyagolható információ lenne ez a fogalom (vagy hasonló fogalmak, ahogy az intelligencia is), mindenki rácuppan, mintha nem is tudom, mit mondtam volna. Pedig nem is arról volt szó, az egy teljesen mellékes információ az adott helyzetben, de érvényét veszti a mondandóm, mert néhányan azon akadnak fenn...

2020. nov. 10. 00:54
 20/27 anonim ***** válasza:
10%
Azért a helyesírásba becsusszan néha egy kis fail, 3 diplomáskám.
2020. nov. 10. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!