Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért hisznek beképzeltnek,...

Miért hisznek beképzeltnek, ha azt mondom, hogy értelmiségi vagyok?

Figyelt kérdés

Az értelmiségi annyit jelent csak, hogy valaki szellemi munkakörben dolgozik és a munkája iránt elhivatott, szívesen alkot és tud is alkotni benne. Ez nem jelenti sem azt, hogy okosabb, mint mások, azt sem, hogy úgy általánosságban okos vagy tájékozott, esetleg intelligens, azt meg aztán főleg nem, hogy modoros. Nincs köze szorosan ahhoz, amit a köznyelv értelmesnek mond. Akkor miért ne mondhatnám magamra, miért kellene valakinek szuperembernek lenni ahhoz, hogy értelmiség legyen?


Szeretem a hivatásom, 3 diplomám van, az eszemmel keresem a pénzt. A kritériumoknak megfelelek.


2020. nov. 9. 21:17
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
88%

#20

Kiszúrtál két vesszőhibát valamelyik kommentben, vagy mi történt?

2020. nov. 10. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
40%
Nem az a baj, hogy értelmiségi vagy, hanem hogy amellé sznob is. Egy normális, egészséges ember nem kapálózik fölösleges titulusokkal, melyeket ő maga aggatott saját magára, ugyanis a lényegen nem változtat.
2020. nov. 10. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
37%
akkor van neked 3 diplomád, amikor nekem 4 krokodilom az ágy alatt.
2020. nov. 10. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 A kérdező kommentje:

20.

Nem vagyok bölcsész, egy ilyen színvonalú fórumon, mobilról pötyögve pedig azt hiszem, teljesítem az elvárható szintet. Ha nem akarnál mindenáron belémállni, hamar rájönnél, hogy ezen az oldalon én vagyok az egyik legkisebb ilyen problémád.

23.

Nem tudom, miből vontad le ezt a következtetést, az akadémiai tudáshoz nem kell szupererő, csak kényelmes fenék. A hülye is képes rá, te is az lehetnél, nekem is elhiheted, hogy képes voltam összehozni két alapszakot és egy mestert. :)


Elkanyarodtunk a kérdéstől, én pedig nem fogok proli szinten magyarázkodni. Viszont jól bemutatták itt páran azt, amiről az ezt megelőző kommentemben írtam. Mikor a téma szempontjából lényegtelen információkat szopkodnak, hogy legyen valami. Na, pontosan ez bosszant az értelmiségi kifejezéssel kapcsolatban is. Túl lehetne rajta lépni, hogy kinek mit jelent a fogalom, mert bizony, az általános definícióba beleillek, fölösleges megkérdőjelezni és az emberi értékeimmel összemosni azt, ami a szakmaira vonatkozik. A 3 diploma is elhanyagolható információ. Egy diplomával is értelmiségi lennék, mert többségük azoknak is szellemi munkakörben tevékenykedik és másképp gyűjt információt, mint egy átlagos szakmunkás, mivel volt része tudományos források használatában, különben nem lenne szakdolgozata.

És néhány vesszőhibával vagy az általam ritkán használt kifejezések esetlegesen nem megfelelő tagolásával együtt is helyesen írok. Ha ennél többre van szükségem, tudom, hol keressem és vannak speciel erre jobb oldalak, mint ez, és jobb eszközök, mint ti. :)


A válaszokat köszönöm, a többi már úgyis csak nyálverdesés lesz valószínűleg.

2020. nov. 10. 03:50
 25/27 anonim ***** válasza:
67%
Kicsit olyan kiskakas a szemétdombomnak személyiségnek tűnsz, valós hited önmagadba meg szerintem nincs és ezt kompenzálod az ilyen státuszokkal meg végzettségekkel meg kifejezésekkel.
2020. nov. 10. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
47%
Ne foglalkozz a rosszindulatú válaszokkal, kedves kérdező. Magyarország lakosságának nagy része proletárokból áll, akiknek fennkölt dolog, ha valaki nem gyári munkás.
2020. nov. 17. 02:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 Banna97 ***** válasza:
42%

#8-as vagyok: Tudjátok mulatságos, hogy ha valakivel nem értetek egyet, egyből lepontozzátok.

Ez szintén nagy intelligenciára mutat , nemde?


Ez a baj a magyar emberekkel, ha valaki mást mond, mint a többi, abból azt következik, hogy hülye.

Ezért tart itt az ország, ahol tart, mert olyan nagy a szabad vélemény nyilvánítás.


Van akinek az értelmiségi szó nem nagyképű, és nem beképzelt, de ne fogadjátok el mások véleményét!


Kedves kérdező, itt sajnos ennek a kérdésnek a lényege süket fülekre talált. Te csak nevezd magad, hívd magad, ahogy szeretnéd, ha pedig ez valakinek nem tetszik, tehet neked egy szívességet!


(Ezt is jól pontozzátok le ;))

2020. nov. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!