Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért nem alapít családot...

Miért nem alapít családot egyre több 30-as?

Figyelt kérdés
Senki ne vegye szemrehányásnak a kérdést, mert nem az! Azt megértem, hogy az emberek a 20-as éveikben tanulnak, megalapozzák a karrierjüket, de 30-35-38 éves embereket mi tart vissza? Vagy mi az, ami nem szimpatikus? Vagy mi az, ami miatt azt látom, hogy kolléganőim 38-39 évesen még bőven szinglik és kicsit mintha le is néznének minket, családosokat? "Ciki" unalmas családosnak lenni? Nyilván nem csak a nőkről van szó, csak én a munkahelyemen inkább inkább velük állok kapcsolatban. Szóval lehet, hogy 40 fölé csúszik a családalapítási kedv? Vagy sehová sem?

2020. nov. 10. 16:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
69%
Nem találnak párt.
2020. nov. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
92%
Én simán azért, mert nem akarok gyereket. Ha találok párt, annak örülök, de gyereket nem akarok.
2020. nov. 10. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
74%

Én ezt nem mondanám, mert - ha magamról beszélek - a 36.-dik és a 43.-dik életévem felé TŰNHETTEM A LEGVONZÓBBNAK - olyan kisugárzást éreztem magam körül, hogy szinte "tapadtak" rám a férfiak...


Ez nem volt annyira régen. Majdnem sikeresen "férjhez is mentem" úgy 43. életévem körül, de aztán FELTŰNŐEN ERŐSZAKOSSÁ ÉS FURCSÁVÁ VÁLT az illető - így kénytelen voltam szakítani. Még gyászolom, hiszen nemrég döntöttem el, hogy így véget kell vetni az egész "jövőképünknek".

2020. nov. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként meg az anyagiak is. Akinek ma magyarországon nincs támogató családja, az nem tud anyagilag egyről a kettőre jutni. Nem mindenki akar segélyre szülni.
2020. nov. 10. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
4: nekünk a férjemmel nem volt. Kaptunk vidékről tojást, kolbászt meg füstölt húst, karácsonykor esetleg 10-20 ezer forintot, de ezt nem mondanám a klasszikus családi támogatásnak. 2 év múlva lejár a lakáshitelünk és lesz egy budapesti saját lakásunk. Vagy kislányunk, évente egyszer nyaralunk, mellé még belefér 1-2 hosszú hétvége. Jogsit csináltam, fizetős suliba jártam. Nem vagyunk sem agysebészek sem gázszerelők, mégis valami minimális vagyont azért összekapartunk. Én még nem vagyok 40, a férjem éppenhogy elmúlt. Egyszerű emberek vagyunk és meg tudtuk csinálni.
2020. nov. 10. 17:34
 6/21 anonim ***** válasza:
91%
Ebbe az országba? Gyereket? A legtöbben még magukat se tudják eltartani. Majd ha normális kormány lesz, amelyik alatt élni is lehet, akkor esetleg.
2020. nov. 10. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
55%
Nagyon sok a már "kipróbált" ember, aki túl van minimum 2 váláson, 20 szakításon, és van minimum egy gyereke ebben a korosztályban. Szeretnék én is társat magamnak, de nekem is van problémám (nem társas kapcsolatból adódó), így az esélytelenek nyugalmával nézek szembe, hogy van, akinek jobb egyedül, mint egy agyonhajszolt, 10× "kipróbált" nő mellett lenni.
2020. nov. 10. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 Metionin ***** válasza:
100%
Sokan nem találnak addigra megfelelő párt vagy nincsenek meg az anyagiak. Mostanság elég kevés embernek lesz 30 éves korára lakása önerőből. Vagy csak szimplán ki akarják még élvezni azt az időszakot amikor már mindenük megvan de gyerek még nincs. Esetleg nem akarnak gyereket, házasodni stb. mert ilyen is van. Én most vagyok 30, nem akarok gyereket, házra gyűjtök. Ha mindenem meglenne és akarnék se vállalnék gyereket ebbe az országba egyébként.
2020. nov. 10. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Miért tenném tönkre az életem egy életre szóló felelősséggel, ha nem muszáj, ha nem vágyom rá és ha teljesen más dolgok okoznak örömet? Ami másnak életcél, az nekem maga a pokol és ebben semmi szégyellnivaló nincs.
2020. nov. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
9-es, nem szégyellnivaló, nem ezért tettem fel a kérdést.
2020. nov. 10. 20:25
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!