Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van felelőssége a szülőnek...

Van felelőssége a szülőnek abban hogy a gyereke nem repül ki a családi fészekből és nem alapít családot?

Figyelt kérdés
Több ilyen családot látok ahol 2-3 gyerek felől 1 unoka van, vagy egy sincs és/vagy el sem költözik otthonról
2020. szept. 16. 04:51
1 2 3 4
 1/40 anonim válasza:
52%
Igen van. Mivel a gyerek a szülői minta alapján kezdi az életet élni elsősorban. Ez az ami a legjobban befolyásolja azt hogy milyen ember is lesz belőle.Ettől függ hogy mennyire fogja becsülni szeretni önmagát és hogyan kezeli az élet által felkínált lehetőségeket. Ha a szülői minta rossz, azt lehet korrigálni de nagyon nehéz. Sajnos saját tapasztalatból beszélek. Nekem is rengeteg időmbe került mire a rengeteg negatív szülői mintát pozitív irányba fordítottam.Nehezen de sikerült.
2020. szept. 16. 05:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
72%
Nincs. Két testvér sem egyformán fog viselkedni.
2020. szept. 16. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem inkább van, mint nincs, a legrosszabb az, ha a szülő ezt nem ismeri fel
2020. szept. 16. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 anonim ***** válasza:
86%
Arról nem a szülő tehet, ha nincs pénz meg párja az embernek. De önállóságra nevelni kötelező a gyereket és felelősségvállalásra.
2020. szept. 16. 06:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
56%

Saját tapasztalatból mondom, hogy minimálisan van.

A kirepüléssel nincs gondom, de gyerekről hallani se akarok.

2020. szept. 16. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
76%

Abban van, ha ki se repül. Én sok olyat láttam, hogy a szülő sem akarja, hogy a gyerek kirepüljön.

Viszont, ha egy gyerek már önálló, kirepült, és éli a saját életét, de mégsem alapít családot, abban szerintem nincs a szülőnek felelőssége. Meg szerintem ez eleve nem is kötelező. Szóval én semmi rosszat nem látok benne. Nem mindenkinek alakul úgy az élete, hogy lesz család is.

2020. szept. 16. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
89%
Ez az adott helyzettől függ. Van, ahol a szülők direkt "visszahúzzák" a gyereküket, esetleg érzelmileg zsarolják stb., van, ahol ez teljes egészében a gyerek felelőssége.
2020. szept. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
95%

En pl. a mentális betegsegeim miatt nem tudok kirepulni. Egyedül soha nem is tudnék élni, mert felek a sötétben. Kapcsolatom sosem lehet, barátaim nincsenek, sem testvérem...

az apám egy szinten életképtelen bolond, soha nem tudott elköltözni otthonról, egesz életében a nagyszuleimmel élt. Na ő például abban felelős, hogy soha nem kellett volna szaporonia, mert egy macskát nem tudott volna tartani, nemhogy gyereket nevelni.

2020. szept. 16. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonymousreview60 ***** válasza:
68%

Van, de nem teljes felelőssége:

Nagy, mert a szülő kötelessége, hogy 1. a gyereket önállóságra nevelje, hogy az majd onnan kezdve a saját boldogságát kereshesse, és hogy felkészüljön arra, amikor a szülő már nem lesz, és 2. ha ez a szülőnek egyedül nem megy, akkor ezt felismerje és segítséget kérjen.

Nem teljes, mert megtehet mindent - ami a számára belerokkanás nélkül elérhető - a szülő, de jöhetnek olyan szociális-anyagi körülmények (gyerek lerokkanása, szerfüggése, munkanélkülisége), ami meg akadályozza a kirepülést.

2020. szept. 16. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 anonim ***** válasza:
66%
Már elnézést.. Milyen kirepülés? Igényes albérlet 200k alatt nincs,egy rossz panel de panel lyuk 25-30 millió forint? 200 ezres fizetésből átlag emberként lehetetlen "kirepülni". Ez nem nevelés kérdése. Egyébként is miért lenne mindenkinek u.a. az életcélja, hogy házasság+gyerek? 2020ban élünk rengeteg emberrel kontaktba tudunk kerülni, nehéz párt választani egy életre. Nem kell elsiettetni. A mi generacionk sokkal jobban szereti magat ahhoz, hogy letelepedjen es
2020. szept. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!