Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért gáz az, ha huszonévesen...

Miért gáz az, ha huszonévesen valaki a szüleivel él?

Figyelt kérdés
Miért lett manapság divat a fiatalokat megvetni, amiért otthon laknak huszonévesen? Sokszor én is kapom a szemrehányásokat ismerősöktől, hogy ez bizony gáz, albérletbe kellene inkább menni, nem a szüleimen kellene élősködni. Én a kölcsönös segítséget nem tartanám, s a szüleim se tartják élősködésnek, eljárok rendesen dolgozni, s inkább a szüleimnek adom azt a pénzt, amit egyébként egy albérletre szánnék, vadidegen embereknek. Ha tönkremegy valami háztartási gép, megveszem, felújításba is beleadtam, stb. Segítjük egymást. Én is teszem folyamatosan félre a pénzt. Néha megmondom őszintén a bicska kinyílik a zsebembe, amikor megkapom, hogy mamahotelben lakom, stb. Persze lányt is nehéz így találni, de igazából lemondtam erről a részéről, csak azért nem fogok eladósodni, az ablakon kidobni a pénzt, hogy ezzel másnak, a társadalmi elvárásoknak megfeleljek. De nektek mi erről a véleményetek? Kioktatást, anyázást nem kérek, lehet kritizálni, kulturált hangnemben. 22/F
2020. nov. 11. 11:27
 1/3 anonim válasza:
100%
Szerintem nem gáz, és ha te se érzed úgy, akkor nem fontos, amit mások mondanak. Te tudod, hogy nem vagy "mamahotelben élő", és a szüleid is. Nem ez a lényeg?
2020. nov. 11. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Objektíven nézve nyilván vannak ennek előnyei és hátrányai.


Előnye az amit leírtál, tudsz spórolni, nem idegennek adod a pénzt, meg alapvetően a saját családoddal élhetsz a saját otthonodban és nem vadidegenekkel összezárva egy olyan albérletben ahol egy szöget nem verhetsz a falba. Anyagilag érthető a dolog.


Másik oldalról ott van az amiket leírtál, hogy párkapcsolatot elég nehéz építeni úgy, hogy nem tudsz senkit felvinni, vagy ha átjönnek hozzád a haverok azért az sem ugyanaz, mint egy saját lakásban ahol te vagy a házigazda, és nem a szüleidet kell kerülgetni.


Nyilván más a dolog 22 évesen meg mondjuk 32 évesen. Hiszen idővel az ember akárhogy nézzük elkezd felnőni, jönnek az igényei, és akarva akaratlanul is "zavarni" fog a lakótárs akár idegen akár szülő.


Amúgy meg ez is az a dolog, amit magadban kell rendbe tenni. Ha neked így jó akkor el kell engedni a kritikát a füled mellett és kész.

2020. nov. 11. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem gáz. Az albérletre szánt pénzt így legalább félre tudod tenni, és saját lakásod, házad lehet pár év múlva még akkor is, ha valaki a keserű magyar sorsból kiindulva még 30 éves korában is egy albérletben rohad kiszolgáltatva magát egy főbérlőnek, vagy esetleg a nyakában van egy tonna hitel. Csak irigyek, mert te ebbe nem veszel részt. Ha a szüleidnek meg nem probléma, akkor nem is értem mit pattognak mások...
2020. nov. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!