Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Új szemüvegem lett, a lencse...

Új szemüvegem lett, a lencse ugyan az benne mint a régiben, mennyi idő lesz mire megszokom? Hányingerem van, olyan mintha süllyednék ez mikor múlik el?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 17:22
1 2 3
 1/24 anonim válasza:
Szia! Én nagyon sokáig voltam szemüveges, rengeteg szemüvegem volt. Ne aggódj, maximum 2-3 nap, de holnap már jobb lesz. Vasárnap már észre sem fogod venni, hogy változott a keret:). Légy türelmes, próbálj meg elvonatkoztatni, gondolj arra, hogy lett egy tök menő kereted, így könnyebb lesz! Kitartást!
2020. nov. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Nincs esetleg valamilyen olyan módszer amivel javulhat a látás és elhagyhatom a szemüvegem? Nem szeretnék műtétet, sem kontaktlencsét
2020. nov. 12. 17:41
 3/24 anonim ***** válasza:
Ez érdekes én ilyet sose éreztem, nekem is furcsa volt de ez érdekes. Látni kellene vele tökéletesen attól hogy furcsa. Lehet el cseszték.
2020. nov. 12. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:
A legelső szemüvegemet 1 nap se kellett és hozzá szoktam de tényleg pár óra, javult a szemem más márkájú lencsét raktak bele és ki kellett venni mert nem tudtam elviselni, és félek h itt is ugyan ez lesz
2020. nov. 12. 17:56
 5/24 anonim ***** válasza:
Hú nekem is vannak néha gondok szemüvegekkel. Mondjuk nekem akkor a dioptria is változik általában. De ez nekem nagyon borzasztó mert dolgozni kellene, de így nagyon nehéz, viszont ha nem hordom, akkor meg nem derül ki megszokom e. Hú átérzem nagyon utálom ezt. Ami a legrosszabb, ha nem szokja meg az ember és megy vissza és ott meg megpróbálják lepattintani, hogy jaj de hát a szemüveg tökéletes, ők ilyenről még nem is hallottak.
2020. nov. 12. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Pontosan ugyan az amit leírtál, 17 éves vagyok kb 4-5 éve vagyok szemüveges és cukrász vagyok rengeteget vagyok Sütő közelben, és megolvadt csak a jobb felemen a lencse, arra a helyre vittük ahol megvettük még anno, és semmit nem csináltak vele, kivette a lencsét de utánna rosszul láttam, bementem egy másik helyre ahol mondtak h már a keret sem jó, kész is lett ma a másik amit nem tudok megszokni és tuti h nem is fogom, mert a réginél is ez volt a gond h csak egy fajta lencse volt jó
2020. nov. 12. 18:02
 7/24 anonim ***** válasza:

elvileg van valamennyi idő amíg garanciális, de ez csak a látás vizsgálatra szól az a gond. De ezt nézd meg mennyi idő és ha nem jó minél előbb menj vissza, bár arra számíts szerintem, hogy azt mondják minden rendben és hord még. De ha utána vissza mész megint és megint akkor talán van esélyed, hogy valamit csinálnak.


Amúgy meg olyan lencsét nem tudsz venni, mint az előző.


Nekem az volt, hogy bemérték a szememet 2.25 re és nekem meg igazából csak az 1.75 ami kényelmes. de mindig meg akarják magyarázni, hogy hát ezzel én nem látok rendesen. de ha erősebbet írnak fel, akkor nekem az rossz lesz. és igazából leszarom ha nem látom a nüanszokat 5 méterről.


Meg ilyen is volt nekem is, hogy megolvadt, mert én zuhanyoztam télen olyan helyen ahol nem volt fűtés és ilyen levegő fúvóval csináltam meleget és véletlen elé raktam le. Ott ugyanez volt amit írsz, hogy nem lehetett megmenteni hiába hajlítgatták nem lett ugyanaz.


MEg azt mondják a keret is számíthat abban, hogy mennyire kényelmes, a nagyobb kereteket nehezebb elvileg megszokni. De nem tudom neki igazából az volt mindig, hogy ami jó volt az egyből jó volt. Ami meg nem az nem. nem jött be ez a majd megszokom.


Nekem mióta van meg ez?

2020. nov. 12. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
Figyelj kérdező, olyat is lehet hogy elmész igazi szem orvoshoz. Mert az optikaban azok nem igazi orvosok. Szem orvos az megmondja pontosan hogy jó neked az a szemüveg vagy sem. Ha nem jó akkor vissza mész és megmondod hogy csináljanak neked újat a szemorvos adatai alapján. Természetesen ingyen, és még örüljenek ha nem mész fogyasztó védelemhez.
2020. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
Sőt azok nem orvosok hanem csak optikusok.
2020. nov. 12. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:
Az előző keretemet illetve lencsét nagyon hamar megszoktam, nem kerek a szemüvegem, hanem ilyen nagyobb négyzet alakú ha írhatom így, de pont úgy hogy az arcomon jól álljon tehát méretes is volt, javult is a szemem, a mostani pedig szinten ilyen passzol is, illetve a lencse is -2 mind a kettőben, de valahogy mégis szédülök, rossz a közérzetem persze tudom h még csak pár óra telt el, csak zavaró, őszinte leszek hogy már nem is emlékszem a lencse nevére de ha jól tudom már nincs is
2020. nov. 12. 18:15
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!