Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Új szemüvegem lett, a lencse...

Új szemüvegem lett, a lencse ugyan az benne mint a régiben, mennyi idő lesz mire megszokom? Hányingerem van, olyan mintha süllyednék ez mikor múlik el?

Figyelt kérdés
2020. nov. 12. 17:22
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
Mondom menj szem orvoshoz kiderül minden. Annyit megér. Ha nem jó akkor csináld amit mondtam, ha ő is azt mondja hogy jó akkor meg tényleg meg kell szokni.
2020. nov. 12. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:
Kontaktlencséről van vélemény?
2020. nov. 12. 18:19
 13/24 anonim ***** válasza:

#8 hát, ha nincs valami konkrét szem betegség, akkor a szemész sem fog tudni nagyon más mondani, ő is azt a dioptriát fogja jó eséllyel mérni, legalábbis nekem ez volt. De az is igaz, hogy miután mondta, hogy ő is azt méri, mint a szemüvegesnél, ő mondta, hogy legyen akkor kisebb dioptria ha azzal érzem jól magam.


meg amúgy az van, hogyha külső receptet visz az ember pl visionexpresszbe akkor arra nem vállalnak garanciát a lencsére, ha kiderül mégsem az a jó.


de amúgy érdemes lehet elmenni szemészhez is igen, csak nem biztos, hogy ő is egyből tudja majd a tutit. az egész alapja az, hogy igazából elég összetett dolog ez a látás.

2020. nov. 12. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

#12 én próbáltam de nem találtam olyan lencsét amit nagyon szerettem. ott nekem olyan volt, hogy fárasztott kicsit, kicsit úgy éreztem, hogy kevésbé vagyok éles szellemileg.


de sokaknak meg nagyon jó. szóval szerintem jó irány lehet az is. és ott is az van, hogy ha nem jó az első akkor próbálkozni kell még.


de szerintem egy jó szemüveg akkor is kell. szóval szerintem ezt valahogy oldd meg. ha egyszer már volt egy jó szemüveged akkor valahogy próbálj olyat megint. és akkor mellette kisérletezhetsz lencsével

2020. nov. 12. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:
Rendben köszönöm szépen!
2020. nov. 12. 18:24
 16/24 anonim ***** válasza:

Meg most majd hétvége van akkor próbáld hordani minél többet, meg próbáld megfigyelni, hogy milyen helyzetekben mi a gond. Hogy pontosan tudd elmondani majd.


Szóval hogy pl távolra nézve van, vagy ha közelre nézel sokat, ha mozgatod a fejed, vagy csak a szemed mozgatod, vagy mindig szóval kísérletezz, hátha megfigyelsz valamit.

2020. nov. 12. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Most ez lehet egy idióta kérdés, de ugye ettől nem lehetek kancsal? Mert az előző szemüvegemnél kiállt a lencse ugye ahol megolvadt, és eléggé sokáig úgy volt és valószínű h hozzá szokott a szemem, a mostani meg ugye rendesen áll, és néha úgy érzem mintha egybe menne a szemem, hogy a jobb a balhoz tehát mintha kancsal lennék
2020. nov. 12. 18:34
 18/24 anonim ***** válasza:
Nem tudom, nem hiszem. De ez mindenképp jó megfigyelés, hogy mi a gondod vele, majd ilyeneket tudsz mondani, ha vissza kell menned.
2020. nov. 12. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

De amúgy létezik olyan is, hogy valaki nem tud bandzsítani pl. Mert bizonyos dolgokhoz az kell, asszem amikor távolabbra nézel előre akkor össze kell menjenek a szemek egymás elé kicsit és ebből is lehet gond, ha az nem megy.


De ha egyszer egy ugyanilyen dioptriájú lencse jó volt, akkor nem hiszem, hogy ilyen extra gondod lenne.

2020. nov. 12. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Tul erös akkor..
2020. nov. 12. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!