Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A hajléktalanság és az öngyilk...

A hajléktalanság és az öngyilkosság közül melyiket választanátok?

Figyelt kérdés
Sajnos nagyon félresiklott az életem és jelenleg e két megoldás közül választhatok. Egyetemen olyan szakot tanultam amivel protekció nélkül lehetetlen elhelyezkedni (sőt még azzal sem egyszerű), nekem pedig nem tud segíteni senki. Az utóbbi 2 évben szinte folyamatosan munkanélküli voltam, mindig nézegetem az álláshirdetéseket és amire csak egy kis esélyt is látok hogy behívnak arra jelentkezek. Mivel nincs rendes szakmám csak egy kamudiploma így csak olyan állásokra tudok jelentkezni amire max. végzettséget vagy egy bármilyen felsőfokú végzettséget várnak el. Nincs igazán tapasztalatom sem szóval így aztán tényleg nagyon nehéz bármit is kezdeni. Eddig csak biztosítós állásokra probáltak beszervezni ahol nekem kellett volna x százezret fizetni hogy egyáltalán elkezdhessek ott dolgozni. Az a gond hogy nagyon kevés állás is van meghirdetve ahol lakok (vidéki megyeszékhely) meg a legtöbb valami szakmát igényel pl. programozó, villamosmérnök, tanár, lakatos, szakács, stb. Nagyon úgy érzem hogy ebből már nem lesz semmi, küldözgethetném az önéletrajzokat még akár évekig is. Fogalmam sincs mihez kezdhetnék (26 vagyok szóval már eléggé túlkoros kb. mindenhez) még jogsim sincs hogy legalabb valami futár állást elvállalnék. Angolból van egy középfokú nyelvvizsgám de az sem elég sehova. Tényleg fogalmam sincs mi legyen, annak idején álmomban nem gondoltam volna hogy ennyire nehéz munkát találni. Maximum az menthetne meg ha piacképes szakmát / diplomát szereznék de hát az még minimum évekbe telne arra meg nekem se pénzem se időm nincs már, az egyetemre elszórtam minden pénzemet sőt még hitelt is vettem fel (szerencse hogy azt most egy ideig nem kellett törleszteni). Valahogy nem tudom elképzelni hogy az utcán éljek főleg télen, ahogy hallom a hajléktalanszállóra meg nem is nagyon engednek most be embereket. De sok értelmét se látom hogy még X évet tengődjek valahol a mocsokban, onnan már úgyse lehetne visszakapaszkodni. Nagyon arra hajlok hogy meg kellene ölni magamat, csak még nem tudom hogyan, komolyan ehhez is béna vagyok hogy megöljem magam. A legegyszerűbb az lenne ha valami magas helyről leugranék de nem nagyon jut eszembe olyan sokemeletes épület ahova csak úgy be tudnék menni.
2020. nov. 19. 20:42
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
97%
Elmész segédápolónak, ott meg helyed is lesz a nővérszállón
2020. nov. 19. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
*max középfokú végzettséget
2020. nov. 19. 20:45
 3/21 Girlll3 ***** válasza:
92%
Ne add fel! Az életed érték! Ismerősök nem tudnak segíteni? Körbe kérdeztél már mindenkit? Ha nagyon nem megy, vállalj be bármit. Takarítás, gyár, bármi. Telefonos munka, stb. Okj-ban is gondolkozhatsz, igaz, hogy arra most érdemes jelentkezni, jövőre változtatások lesznek. Közigálláson egész normális munkákat is hirdetnek. Nem mindegyikhez kell diploma, de van olyan, amihez még jól is jön, ha van valamilyen diplomád. Milyen diplomád van? Én is voltam így, ne add fel!
2020. nov. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

26 éves vagyok, egy csomó mindenbe most kezdek bele. Felejtsd el nagyon gyorsan, hogy túl öreg vagy! 40 évesen is újra lehet kezdeni, vagy bármikor! Ez csak egyenfüggő.


A kérdésedre válaszolva: soha nem lennék öngyilkos. Az élet értékes, ilyen könnyen eldobni ilyen fiatalon bűn! És menekülés is... az életben nagyon sok szép dolog van.


Írom ezt úgy, hogy rengeteg szar dolgom kellett àtmennem... de legyen valami, ami visz előre. Mert van miért élni!


Mi a doplomád? Én büfésszakra jártam, nem is azzal foglalkozom. És? Nem számít, az egyetemen nagyon sokat tanultam, ami egyszer meg jól jöhet, még akkor is, ha nem ez a szakmám.



Nézegess online tanfolyamokat, pl: Udemy. 10 dollárért szuper tanfolyamok vannak, írj be valamit, B2 angollal menni fog! És már ezzel is előrébb vagy.


Jelentkezz eladónak vagy biciklis futárnak. Utóbbira nagy szükség van, most mindenki házhoz rendel.


Csak ne add fel!


Van olyasmi, ami érdekel? Miről álmodozták fiatalkorodban? Hátha nem is olyan megvalósíthatatlan!

2020. nov. 19. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha elmondod, hogy milyen diplomád van, akkor hátha tudunk segíteni. Nekem is elvileg "büfészakos" diplomám van, de mégis fel tudok sorolni olyan munkaköröket, ahova rögtön felvennének, míg más sír, hogy őt ezzel nem veszik fel sehová.
2020. nov. 19. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Szüleid nem tudnak segíteni?
2020. nov. 19. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Nem tud segíteni senki, már többször végigkérdeztem rokonokat és ismerősőket. Szüleim max pénzzel tudnak segíteni, de hát az sem mehet örökké, meg minél tovább ülök itthon annál kevésbé fognak számításba venni munkahelyeken, szerintem már ezzel a közel 2 éves munkanélküliséggel is első körben kiesek a legtöbb helyen. Amúgy nem bölcsész karon végeztem hanem ttk-n abból is a legrosszabb szakon szóval kb kitalálhatod.
2020. nov. 19. 21:24
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

miért nem mész el egy raktárba pakolgatni egy időre?

tele van raktáros melóval minden állásportál.

lerakod a targoncavezetőit,akkor már cipekedned sem kell,csak vezetsz jobb pénzért.

aztán amíg ott ba szod a rezed,addig is lesz lóvéd,túlélsz és kitalálod,hogy mit kezdj a diplomáddal.

2020. nov. 19. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Raktárba is jelentkeztem, de be sem hívtak.
2020. nov. 19. 22:05
 10/21 anonim ***** válasza:
100%

álláskeresésnél ahogy én tapasztaltam 10-15 jelentkezésből 1 hív.

szóval ne 1 helyre add be.

2020. nov. 19. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!