Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van köztetek olyan, akit a...

Van köztetek olyan, akit a szülei tartanak el ugyanakkor rajtuk kívül senkije nincs is/senkire nem számíthat? 😭

Figyelt kérdés
26 vagyok, sajnos munkanélküli. Nem látok magam előtt jövőt, sehova nem kellek és ezért a szüleim tartanak el. A gond csak az, hogy barátaim sincsenek, szóval ha ők nem lesznek, akkor nem tudom mihez fogok kezdeni (vszeg a "végső megoldás"). Nagyon szeretem őket és épp ezért lesz hatalmas veszteség, ha már nem lesznek, mert tudom, hogy senki másban nem bízhatok (még ha lenne is bárki az életemben, de az sincs, aki elárulhatna, mert senkit nem érdeklem). Ők mindig segítettek, sose bántottak megadtak minden tőlük telhetőt (nem vagyunk jómódúak) és szeretnek ezért úgy érzékelem a világot, hogy egy burokban élek, amin kívül csak pokol, anarchia és halál vár rám. Nem tudom, hogy kellene ezen változtatni, de még azelőtt szeretnék szocializálódni és "megerősödni" mielőtt eltávoznának és hirtelen tök egyedül maradnék. Mit tudnátok nekem javasolni?

2019. dec. 14. 23:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%

Sokan vannak ilyen helyzetben, de arra kell törekedni, hogy önálló ember legyél, szerintem a szüleid is nyugodtabbabbak lennének, ha tudnák, hogyha már nem lesznek, akkor is el tudod magadat tartani. Az nem motivál, hogy a szüleid helyett te tartsd el őket? Sokan azert dolgoznak keményen, hogy a szüleiknek visszaadják a gondoskodást, amit ők adtak nekik.

Nincs semmi, amit szeretsz csinálni? Ha a lakóhelyeden nincsenek lehetőségek, akkor el kell költözni olyan helyre, ahol van, e nem lehet kifogás. Előbb utóbb mindenkinek le kell válnia a szüleiről és fel kell nőnie. Az első hetek nehezek lesznek, de utána már az lesz a megszokott, hogy a magad ura vagy. Sok sikert!

2019. dec. 15. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
74%
Igen, én, csak annyi , hogy én még "csak" 21 éves vagyok.
2019. dec. 15. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

"Az nem motivál, hogy a szüleid helyett te tartsd el őket?"


Ez lenne a célom, de sajnos nincs esélyem a munkaerőpiacon. Egyetemről hosszú évek után kibuktam, szakmám nincs és csak egy pocsék cv-t tudok felmutatni. Emiatt értelmes helyre nem vesznek fel, fizikai munkára meg nem vagyok alkalmas a krónikus ízületi betegségem miatt. Jelentkeztem több száz kilométerre levő dunántúli cégekhez is, de elutasítottak. A környékemen meg nincs munkalehetőség. Azt tervezem, hogy estin kitanulok egy szakmát, de az is megint 3 év és ki tudja addig élni fognak-e a szüleim. Nélkülük pedig nem tudom magam eltartani fizetés hiányában.

2019. dec. 15. 00:29
 4/19 anonim ***** válasza:
74%

Szüleid hány évesek, hogy ennyire az életük vége foglalkoztat már? Csak azért kérdezem, mert én 3 évvel vagyok fiatalabb, de még nem gondolok ilyenekre, mert reményeim szerint legalább 25-30 évig még velünk lesznek.

Nincs esetleg közért vagy bármi, ahol tudnál dolgozni? Csak van valami meló a közelben is.

2019. dec. 15. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Igen, én is ilyen vagyok, 29 évesen. Többször szorultam már a szüleim segítségére, még mindig velük élek. Egész életemben magányos voltam és sosem kerestem annyit, hogy az elköltözés egyedül opció lehessen. Most is lényegében ők tartanak el, mivel nemrégen mondtam fel, de szerencsére volt annyi munkaviszonyom, hogy kapok némi segélyt, így nem a számlámon megmaradt 1000 (ezer) forint alatti összeget kell beosztanom. Ez is csak időleges, gyakorlatilag ha január közepéig nem találok munkahelyet, akkor igen nagy sz@rban leszek, ugyanis a segély nagy része egy tanfolyam árának utolsó részleteire fog elmenni, nem marad meg, mint költőpénz. Próbálok ebben a szakmában elhelyezkedni, kis tulzással semmit nem kell csinálni, de azt jó sok órában, viszont az óraszámot megfizetik, így jóval többet kereshetnék, mint amennyit eddig kerestem - elméletben. A gyakorlatban viszont a közelben a óraszámot nem fizetik meg, éhbérért dolgoznak az emberek, úgyhogy nem tudom mi lesz. Voltam állásinterjún, sofőr állás, "hosszú távra keresünk embert... sajnos nem tudunk a bérminimumnál többet fizetni". A kettő véleményem szerint üti egymást. Még egy-két hónapig megtehetem, hogy válogassak, olyan helyet akarok találni, ahol hosszú távra maradhatnék, szeretném csinálni és viszonylag jól keresnék. Van végzettségem, simán elmehetnék egy jobb áruházlánchoz mindenesnek (kasszás, árufeltöltő stb.), jó pénzért, de már attól kiráz a gondolat, hogy egy kereskedelmi egységbe ne vásárlóként, hanem dolgozóként lépjek be. Az utolsó munkahelyem is a kereskedelemben volt.
2019. dec. 15. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
75%

Igen, én 24 éves nőként vagyok ilyen helyzetben.

Mi sem vagyunk jómódúak, de ahogy tudnak segítenek.

Engem is érdekel, hány évesek a szüleid, hogy a haláluk foglalkoztat?

Mert engem még 20-25 évig ilyesmi nem...


Az én történetem, hogy nem tudtam arra a főiskolai szakra menni, ahova szerettem volna, ugyanis államilag nem támogatott, pénzem pedig nem volt rá. Okj-t végeztem, amivel nehéz elhelyezkedni, azóta meg is szüntették. Volt pár alkalmi munkám (irodai asszisztens, amit utáltam, bolti eladó, ahol fel is mondtam, és gazdasági ügyintéző, ahonnan kirúgtak, pedig semmi rosszat nem csináltam) a pénz gyorsan elfogyott, a szüleim tartottak el, hiába dolgoztam. Voltak párjaim, akiknek nem tetszett, hogy alkalmi munkáim vannak 0 jövőképpel, nem akartak eltartani és dobtak.


Együttérzek Veled. 😭


Valami keresett okj szakmát kéne szerintem szereznünk, ami normálisan fizet... Nem 3 évesek ezek a tanfolyamok. :D

2019. dec. 15. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
83%

Vazolom a tervet(nekem bevált)

1.életcél:bármi amiért érdemes élni(öngyilkoság nem megoldás, így is kevesen vagyunk)

2.kutya:jobb mint a barátok,nem árul el,nem bánt meg+életcél is

3.biztonsági őr képzés,még a 70 éves,beteg tatákat is átengedik

4.humor,nevetni kell mindenen,lehet jókeresen dilinyósnak néznek de te jólérzed magad és csak TE vagy a fontos.

5.gyártelep őrzés,semmi munka jó pénz

6.éld az életet,lesz kutyád,pénzed,munkád,életcélod,tán barátok is(nekem bevált,pefig én aztán nehéz eset voltam,de már negy minden mint a karkacsapás,csak eljezdeni nehéz.

+tipp

minden nap egy korty bor

Mentesülsz a gondoktól(csak mértékel)


KITARTÁS

2019. dec. 15. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
25%

Figyu!


Igen van egy burkod, de tudod nem mindegy mit tartasz odabent meg magadnak.


Gondolj bele: mindenkinek megvan a saját kis élete s az egy saját burkot jelent.


De ezt NEKED kell olyanra alakítanod, ami számodra ideális legyen, megfeleljen.


Számomra is volt egy nehéz időszak, mikor összeomlottam s szüleim mellett éltem.


Elhatározás kérdése minden. S nem csak mondom, Tapasztaltam, megtettem akármilyen fájdalmas is volt.


"Barátaim sincsenek" -írtad, majd úgy fogalmazol, mintha mégis lennének, de el fognak távolodni.


Mondok valamit:


Ha nincs - ismerkedés előtt Önmagadat tedd rendbe, magadat ismerd meg, ne mást.


Ha vannak - szintén Magadat szedd össze, mert a negativításod rossz hatással lesz rájuk.


Mi a lényege mindegyik esetnek?

Az hogy ÖNMAGADAT kell helyre hoznod.


Ahhoz pedig tisztáznod kell fejben a dolgokat, elhatározni magad, majd fokozatosan lépéseket tenni.


Munka:

Sok olyan embert ismerek, akiknek pl csak 8 általános vagy érettségi, vagy csak valami gyors szakmája van, de nagyot alkottak s a havi fizu számukra milliók.

Egyik ismerősömet végig láttam, hogyan kapaszkodott fel az utcáról a sikeres vállalkozásig. Előtte tényleg emelem kalapom.


Jelenleg én is a vállalkozásom startolásán vagyok s képzeld a 0-ról.


Csak karácsony előtt 700.000-t elértem 2 saját kis termékkel.


Picit kellene önálósulnod, nem csak fizikailag értve.


Ha szeretnéd, startolásnak beszélgethetünk.

Kimondd magadból a dolgokat "hangosan gondolkodva" s én csak vissza kérdezek 'helyetted önmagadnak'.


Az ilyen visszakérdéseket sokan maguknak nem tudják megtenni, ezért nem tudnak választ találni magukban.


Mondanám menj szakemberhez, de ők nem ilyen alapon 'segítenek' .

2019. dec. 15. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
71%
Előző le akar pénzzel húzni:D
2019. dec. 15. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
68%
Nem értem 30 alatt még hová temeti magát mindenki. Azért ez még bőven nem az a kor kategória mikor ha egyedül vagy egyedül is halsz meg vagy öreg lennél munkát találni, de te még tanulni se vagy öreg.. Szedd össze magad, küld el az ezredik helyre is az önéletrajzod, töltsd fel az összes portálra, keress a hobbidnak megfelelő csoportokat és járj el társaságba, beszélgess és küzdj. Lehet nem úgy látod de felháborítóan fiatal vagy még ahhoz hogy így hisztériázz.
2019. dec. 15. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!