Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Halál után mi van?

Halál után mi van?

Figyelt kérdés
Sose foglalkoztam ezzel, most 40 éves vagyok és felek a haláltól! Katolikus vallású vagyok, mi lesz a halál után? Állítólag aki nem tér meg lehet akarmilyen jó ember de Jézus nélkül pokolba jut.
2020. nov. 27. 15:04
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

#8

Miről beszélsz? :D Szerintem semmi nincs utána, hidd el, nem reménykedek semmiben. Erre reagáltam: "Állítólag aki nem tér meg lehet akarmilyen jó ember de Jézus nélkül pokolba jut."

2020. nov. 27. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Ugyanaz mint a születésed előtt, semmi. Vagy talán emlékszel valamire az 1848-as forradalomból? 1566 megvan, mikor Zrínyiék elestek Szigetvárnál? Nincs meg. Valami ilyesmi lesz sztem ez is.
2020. nov. 27. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
67%
Nem azon kell gondolkozni, mi van a halál után. Sokkal fontosabb az, ami előtte van! Szóval dolgozz, tegyél jót másokkal és a nap végén öleld meg a szeretteidet!
2020. nov. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
9%

Ahogy 13-as írja, kezdj el (ha eddig nem tetted) "szépen" élni. Legyél őszinte, tisztelt a többi embert is, ne vedd el ami nem a tiéd, vagy nincs odaadva neked, és becsüld meg az élet pillanatait.

Nincs okod félni, ne is tedd...az élet egyfajta vizsga és tapasztalás, két élet-leszületés között pedig a tanulás, önelemzés, kiértékelés, ha pedig szükséges -gyógyítás is zajlik.

Ki lehet keveredni a folyamatos leszületések folyamatból, de az egy magas lelki szint, ami elég célirányos gyakorlásokkal érhető el, "sima" jó cselekedetekkel és becsületes élettel nem igazán.

2020. nov. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

Bemásoltam egy másik kérdésre adott válaszomat, szerintem ide is jól illik:


"Szerintem egyebek mellett az emberek félnek beszélni a halálról, illetve ami azután következik. A halál után következik az ítélet. Minden embernek meg kell állnia Isten előtt, ha akarja, ha nem. Ha elfogadta Jézus Krisztust megváltójának még itt a Földön, akkor örök életet kapott, és a Mennyországban tölti az örökkévalóságot Istennel.

Ha nem fogadta el Jézus Krisztust, és bűnben maradt, akkor a pokolra kerül, ahol lesz sírás és fogcsikorgatás. El lesz választva Istentől örökre. Ez a helyzet kedves olvasó. Én tabu nélkül leírtam neked mi a valóság. Nincs érdekemben hazudni.

Mindenkiben van egy Isten alapú űr, amit csak Isten tud betölteni. Ezt az ember figyelmen kívül hagyhatja, de mindenkiben ott van. A sok nyomorúság ami a Földön van, mind visszavezethető a bűnhöz. Mikor az első emberpár elbukott, mindnyájan elbuktunk. A következmény a halál lett. Viszont Isten nem akarta hogy elvesszünk, ezért elküldte a fiát, Jézust, akinek meg kellett halnia helyettünk és értünk, így Ő viselte a bűneink következményét. Ez utat nyitott Istenhez nekünk. Ez a lehetőség mindenki számára nyitott amíg él ezen a Földön. Ha meghal, nincs visszaút.

Addig kell jól dönteni, amíg él az ember."

2020. dec. 1. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
0%
alakú*
2020. dec. 1. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
58%
#15 elég szomorú, hogy vannak emberek, akik efféle mesében még hisznek
2020. dec. 1. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
58%

#15


A baj nem kevés nálad!

2020. dec. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Addig kell megtérni, amíg van lehetőség. Az igazság sokszor fájdalmas, de helyre teszi a dolgokat.
2020. dec. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 eakos1 ***** válasza:
48%
Ne szóljátok le a 15-öst, nem mindenki jut el a valóságig ebben az anyagi világbeli életében, egyszerűen nem veszi észre a valóságot. Hogy mennyire "vak" is az ember arra a legjbb példa Jill Bolte Taylor agykutató esete. Bal agyféltekés agyvérzést kapott, hard reset volt nála, mindent újra kellett tanulnia mint egy csecsemőnek. Egysze kirakós játékkal játszottak, anyukája mondta neki, hogy figyeld a színeket mert az segít. És akkor végigfutott rajta, hogy basszus minden nap a szeme előtt voltak a színek és mégse vette észre, hogy léteznek színek is a világon! Na így van a legtöbb ember, olyan erősen az anyagi világra koncentrál, hogy mást észre se vesz.
2020. dec. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!