Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Miért kell megszólni azt, aki...

Miért kell megszólni azt, aki karácsony előtt felállítja a fát?

Figyelt kérdés
Azt vettem észre, hogy divat lett nekimenni az embernek emiatt. Én helytakarékossági okokból még nem fogom, de nem igazán foglalkozom azzal, aki ilyenkor már felállítja a fát, van aki nem vallásos és csak szereti a karácsonyt és a fa a téli dekorációjának a része. Mit gondoltok erről?
2020. nov. 29. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
78%
😅😂
2020. nov. 29. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
62%
Egyszerűen az emberek szeretnek belepofázni a másik dolgába. Ha ehhez még kapnak valamiféle "hivatalos" megerősítést, akkor meg főleg feljogosítva érzik magukat arra, hogy osszák az észt mint az adott téma prófétái.
2020. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
54%
Amúgy ti mikor állítjátok fel. Az igazit szeretitek vagy jó a mű is? :D
2020. nov. 29. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

#13

Csak igazi, beleteszem olyan fenyőfatalpba, amibe lehet vizet tenni, öntözöm és nagyon jó illata van. Majd 24-én díszítjük szerintem.

2020. nov. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
53%

Mert annyira beszűkült gondolkodásúak, hogy el sem tudják képzelni, hogy valaki nem pontosan ugyanúgy intézi a dolgait, mint ők. Nem látnak tovább a saját szokásaiknál, ami attól eltér, az már deviáns.

Mi meg nem állítunk fát, mert kell a francnak, foglalja a helyet, csak a macera van vele. Ezen is mindig hüledezni szoktak.

2020. nov. 29. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Mert ők meg vannak győződve arról, hogy az a jó amit ők csinálnak, és ami ettől eltér, az hülyeség.

Nekem is van elképzelésem arról, hogy mit kéne jelentsen a fa, ahogy korábban írta valaki: több mint dekoráció, ha a vallási részt nem nézzük akkor is. Fe elfogadom, ha valakinek más a véleménye, mások a szokásai.

A műfenyő is szerintem pont erről szól. Dekorációnak jó (lehet), de aki szerint ez a dekorációnál több kéne legyen, az inkáb igazit vesz. Mi élő, cserepes fenyőt használunk.

2020. dec. 1. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
70%

Az emberek szeretnek beleszólni mások életébe.

Igazából én azt látom, hogy rengetegen - és egyre többen - erőltetik rá a másikra azt, amit ők jónak gondolnak és általában ez az, amit a fősodrás szajkóz.


Ennyi.


Én is előbb fogom feldíszíteni, habár csak pár nappal.

Szeretnék készíteni róla pár fotót - a fotózás a hobbim.

Nem szeretek halogatni és nem szeretem a rohanást. Habár Apummal ketten vagyunk, de még így se buli nekem, ha 24-én sütök, főzök, fát díszítek, lakást valamennyire rendbe teszem (saját magamnak se mindegy) majd futok át Apumhoz. Szeretem ezeket elosztani egy kicsit. Családdal csak még jobban elosztanám (meg bevonnám őket is ;) )



Én műfenyőt használok.


Nem is szívesen vennék minden évben, bonyolultabb a talpba állítani (pár éve egyedül élek nőként ráadásul, nem feltétlen akasztok le a fáról egy erős és ebben ügyesebb pasit, aki belefaragja). Ráadásul túlfűtött házközponti fűtéses ház, ahol bekapcsolt radiátorral 26-27 fokos hőség, kikapcsolttal 24-25 fokos hőség. (Mostanra hatalmas gondok vannak a házban, ezért rezsicsökkentés címszóval végre élhetőbb a hőmérséklet, de jelenleg is tárva nyitva a hálóban az ablak, hogy tudjak majd aludni.) Szóval anno a vágott fa elég hamar hullott ebben a hőségben. Ha szilveszterkor még állt, már az jó volt. -.- :(

Egyébként gyönyörű szép tud lenni a mű is, illetve az igazi se mindig feltétlen illatos.


Környezetvédelmileg csak teljes életciklus-elemzéssel és ökológiai lábnyomszámítással fogadok el bármilyen érvet.

Az élő fát erre szánt helyen termesztik, ez a célja. Mondhatjuk, hogy kár a területért, de végülis fák vannak azon a területen. Utána szállítani kell a fákat és sok az el nem adott fa.

A műanyagot le kell gyártani (víz, alapanyagok, energia a termeléshez, azzán hulladékká válik), viszont minimum 10 évig használható (utána már lehet, hogy megtöredezik, eltörik a talpa stb), kevesebb szállítás.


Csak környezetmérnök végzettségem is van, a fenti két területből az egyik TDK témám volt, a másik pedig egy szabvál, ami többet ér néhány kötelező szakmai tárgyunknál. :D Így nem szeretek a környezetvédelemre úgy tekinteni, hogy felkapom azt, amit a fősodrású média mond (emiatt sok vitám is van, bár azokban szeretem ráhagyni a másikra).


Na jó, elkalandoztam.

2020. dec. 1. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!