Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mikor lesz olyan amikor az...

Mikor lesz olyan amikor az emberek komolyan veszik mások egészségét?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy boltban irodában stb helyeken állandóan mentegőznek, hogy azért fújják az orrukat mert csak meghűltek, és bizonygatják, áhh ők nem fertőznek, nem lázasak, dehát muszáj dolgozniuk.

2020. nov. 30. 11:52
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
76%

Szerintem nem másoknak kell komolyan venni a te egészséged, hanem saját magadnak.


Kiváló lehetőség az immunrendszer erősítésére:

- Rendszeres sport

- Egészséges táplálkozás

- Mentális egyensúly megőrzése

2020. nov. 30. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

A saját egészségéért elsősorban mindenki magáért felelős, pontosan azzal a három ponttal, amit a #1-es írt.


Ha te magad erősebbé teszed magadat, már kisebb eséllyel kapsz el bármit és amit elkapsz, azt is könnyebben gyűröd le.

2020. nov. 30. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom, azért mennek így dolgozni, mert 1. táppénzből nem élnek meg, 2. kirúghatják őket táppénz után.
2020. nov. 30. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
85%

Én remélem, hogy legalább az olyan munkahelyeken változni fog ez, ahol lehetséges a home office. Felsőlégúti betegség esetén az illető otthonról dolgozik, nem fertőz, de mégse a táppénzből kell megélnie.



Amúgy bosszantó jelenség.


Első munkahelyemen kis irodában voltunk sokan és nem volt gépi szellőztetés se. Egy megbetegedett (persze sajnos mindannyian bejártunk betegen is), sorban mindenkin átment.


Az immunerősítéses bullshit ellenésre a legegészségesebben élőkön is átment, sőt, nem egyszer ők hozták be.


Ültek bent emberek lázasan is. (Én pl lázasan azért otthon maradtam.)

2020. nov. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Első munkahelyeden mit kaptál el? Mennyi idő alatt lettél beteg? Sejteted, hogy elkapod tőle?
2020. nov. 30. 13:23
 6/16 anonim ***** válasza:
62%

Náthákat lényegében. "Megfázásos" betegségeket.


Végeredményben minden átment mindenkin, mint egy nagy családban. :/



Egyszer sikerült bevinnem egy masszív hörghurutos valamit, a legeslegelején nem vettem komolyan, elkapta a velem szemben ülő, én hétfőtől egy hétig otthon pihentem, visszamentem, addigra a velem szemben ülő pont annyira volt beteg, mint én otthon, ugyanazokkal a tünetekkel. Ő bejárt, hogy elkerülje a táppénzt.

2020. nov. 30. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Ilyenkor mérgesek voltatok egymásra?
2020. nov. 30. 13:30
 8/16 anonim ***** válasza:
69%

Szerintem nem. Már csak azért se, mert mindannyian ezt csináltuk. :/

Egyszer a csoportvezető maradt otthon betegen, de előtte ő is bejárt párszor taknyosan.


Nem jó dolog igazán.



Ez ellen a vitamin nem véd.

Maszk kellene a villamosra, boltba stb a jövőben is és aki beteg, maradjon otthon.

Ehhez lehet normálisabb fizetések meg am-block munkavállalói hozzáállás kellene.



Koronajárvány alatt meg pláne nem teszünk ilyet.

Nem tudjuk 100%-osan, hogy megfázás vagy korona és ha korona, kire hogyan hat. Sok fiatal szervezetet is megvisel.

2020. nov. 30. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Te most mennyi idős vagy?
2020. nov. 30. 13:37
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

28


Miért? :)

2020. nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!