Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Maradjak vagy menjek? Eldönten...

Maradjak vagy menjek? Eldöntenétek az életemet?

Figyelt kérdés

Harmadéves egyetemista vagyok, informatikát tanulok. Sikeresen megbuktam kétszer is egy olyan tantárgyból, ami nélkül nem lehet szakosodni. Mivel nem lehet szakosodni, ezért 2 bukás egyenlő 2 év csúszással, ami azt jelenti, hogy negyedév (7 félév) helyett hatodévben (11 félév) végeznék, ha harmadik nekifutásból sikerülne a dolog. Jelenleg 21 éves vagyok, csak egy átlagos érettségim van. Elegem van az egészből, teljesen elment a kedvem az informatikától. Viszont államin vagyok, a féléves díj 200 ezer, és ha otthagyom, akkor 1 milliót kéne visszafizetnem, amikor az összvagyonom pár ezer forint.

Vesebeteg vagyok, ami miatt nem tudok fizikai munkát vállalni (se gyár, se szupermarket, se gyorsétterem, se semmi pakolós vagy állós munka). Valami gagyi irodai munkát tudnék csak így elvállalni. Tudásom nincs, utálok tanulni és minden szabadidőmben számítógépfüggőként csak játszom, hobbim nincs, nem fejlesztettem magam sulin kívül soha semmivel. Azon gondolkodtam, ha nem maradok, akkor passziváltatok, közben elmegyek dolgozni valahova, amit bírok vesebetegként, megszedem magam, hitelt veszek fel, visszafizetem a tandíjat vele és olyan augusztus körül pedig kiköltözöm az EU-n belül valahova nyugatra, végzettség nélkül szerencsét próbálni, hátha ott is tudok valami ülős munkát kapni, bármit amivel a vesebetegségemmel tudok dolgozni. Új életet szeretnék kezdeni. Nagyon rosszul hangzik, hogy 24-25 évesen kéne végeznem az egyetemmel, ha folytatom így. De családtagjaim, rokonaim óva intenek az egyetem elhagyásától, nem azért költöttek rám nagyon sokat (tehát eltartottak) hogy elhagyjam az egyetem és külföldön balkáni bevándorlóként csak mosogatni tudnék (amit ugye nem lehet a vesebetegségem miatt).

De elegem Magyarországból és elegem van az infóból és az egyetemből is. Mindenből elegem van, teljes változást akarok, igaz félek, mert ijesztgetnek és ha csak a fele is igaz, akkor rosszabbul jövök ki, mintha maradnék. Menjek az "álmaim" után vagy maradjak materiális és fejezzem be az egyetemet.



2020. dec. 8. 13:41
A kérdező szavazást indított:
Menjek
Maradjak
49 szavazat
1 2 3 4 5 6
 1/54 apafej71 válasza:
83%
Maradj! Légy gémer!
2020. dec. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/54 anonim ***** válasza:
96%
Csak lazán. Maradj! Addig jó, amíg az ember tanul.
2020. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/54 anonim ***** válasza:
78%
Fejezd be az egyetemet aztán menjél.
2020. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/54 anonim ***** válasza:
86%

Miért mi döntsünk, egyedül te magad is el tudod rontani életed.

Ha mész álmaid után, nem kizárt a kegyetlen, fájó ébredés.

Ha elvégzed az egyetemet, legalább lesz papírod.

2020. dec. 8. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/54 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem is végezd el, már sok idő és pénz bele lett ölve, én a helyedben akármennyire nem szeretem azért megpróbálnám végig csinálni mindent beleadva, mert ha ez megvan lehet később majd ennek a végzettségednek köszönheted majd később azt a munkát amit szeretni fogsz, meg nem lesz benned az az érzés hogy elkezdtél valamit de nem vitted véghez, nem fogod azt érezni hogy feleslegesen ment el a sok idő meg a pénz, legalább lesz egy biztos pontod az életedben, ez a végzettséged. Utána ha esetleg mégsem akarsz ebben dolgozni akkor "tiéd lehet még a világ", ez a papír se fog kötni semmihez, de mindenképpen jó ha megszerzed. Ha 24-25 évesen végzel az sem katasztrófa, még simán fiatal leszel akkor is.
2020. dec. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/54 anonim ***** válasza:
100%

Nem szólhatok bele az életedbe így azt írom amit én tennék.

Realizálnám az álmaimat a jelenlegi helyzetemet. Több energiát fektetnék jelenlegi tanulmányaimba, változtatnék berögzült rossz szokásaimon. Keresnék pluszban amíg lehet valami OkJ-s képzést ami közel áll hozzám.

Biztosan nem mennék külföldre és hitelt sem vennék fel.

Ilyen idősen nem lennék lemaradva semmiről amit később nem pótolhatnék.

2020. dec. 8. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/54 anonim ***** válasza:
96%

Bocsánat, nem kinevetlek, de jót mosolyogtam a " megszedem magam" fordulaton. Oszt mivel ha szabad kérdezni? Főleg úgy, h kb minden munkára alkalmatlan vagy. De tényleg nem rosszindulatból mondom.

A helyedben én elvégezném a sulit, legalább lesz egy papírod. Közben, a videójátékozás helyett kitanulnék egy olyan szakmát ami nem túl megerőltető és még érdekel is.

2020. dec. 8. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/54 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy nagyon nem akarok maradni, már már öngyilkos gondolataim vannak attól, hogy még mennyi időt kell itthon töltenem. Találtam a neten egy Angliai "szobalány" állást, teljes ellátással és havi 400 font fizetéssel. Annyira tetszik, hogy nemtudom, mi legyen. És úgy ajánlják, hogy egyetemi halasztáshoz időzítik a dolgot.
2020. dec. 8. 14:23
 9/54 anonim ***** válasza:
81%
Ohm, 160ezer ft-os havi fizetés Angliában? Nem heti?
2020. dec. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/54 anonim ***** válasza:
92%
Kedved kérdező, ülj le, tanulj, végezd el, és felejtsd el a külföldi melokat. Legyen papírod, kész. Hálás leszel érte később.
2020. dec. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!