Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » 15 évesen végre sikerült...

15 évesen végre sikerült eldöntenem, hogy mi szeretnék lenni, de az osztályban és itthon is kinevetnének ha elmondanám, hogy tanár szeretnék lenni. Szerintetek is gáz?

Figyelt kérdés
Angol-olasz nyelvtanár szeretnék lenni, de itthon hónapok óta vita van, hogy mi legyen a 2. nyelv amit tanulok (én természetesen az olaszt, anya az oroszt, apa a németet szeretné). Nem tudom mihez kezdjek.
2018. ápr. 4. 16:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Legyel tanar. Ha jol beszelsz angolul es mellette meg egy nyelven, akkor kulfoldon is tanithatsz.
2018. ápr. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
4%
Hagyd az olaszt, a kutya nem beszéli.
2018. ápr. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
A sulinkban pl van kereslet az olasz oktatásra. Több mint 20-an fogják tanulni csak a 9ab-ből
2018. ápr. 4. 16:38
 4/20 anonim ***** válasza:
93%

Úgy utálom az ilyen szülőket, hogy bele mernek szólni a gyerekük választásába.


Figyelj, ha te angol-olasz tanár szeretnél lenni, azt legyél az. Egyáltalán nem gáz, ezekkel a nyelvekkel, ha felső fokon fogod űzni, akkor akár fordító, vagy idegenvezető is lehetsz.

Ne engedd, hogy a szüleid befolyásoljanak téged.

Nem ők fogják tanulni, hanem te. És csak olyat tanulj, amit szívből szeretnél. :)

2018. ápr. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem gáz! Én még pontosan nem tudom mi leszek, de van pár szakma, amiben talán el tudnám képzelni magam, az egyik ilyen a tanári pálya. Pontosabban, ha tanár leszek, akkor angoltanár.

Ez meg olyan rossz dolog, hogy a szülő akarja kitalálni, hogy a gyerek mit tanuljon, milyen egyetemre menjen stb.

Tanulj olaszt, ha azt szeretnéd, szép nyelv. Lehet, hogy a német hasznosabb lenne, de azt majd talán megtanulod később, ha akarod.

Én most tudok angolul, elkezdtem tanulni németül és ha az már megy, az olasz lesz a következő.

2018. ápr. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
18%

Jaj de kínban lehetsz.Lutz Gizellától

aki 23 nyelven tudott beszélni és írni-kérdezték.

Olaszul miért nem tanult még meg?

Azért mert eddig nem volt rá egy félórám.

2018. ápr. 4. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Azért szeretném ezeket, mert szeretem ezt a 2 nyelvet és a tanítás is megy/menne (tartottam már tanórát.. igaz, hogy törit, de itt most nem lényeg)
2018. ápr. 4. 17:08
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Csak a fideszes rokonaid fognak kinevetni ezért, hiszen a fideszeseket nem érdekli az oktatás 😃 nekik az a céljuk, hogy az audinál legyél robotmunkás 😃


Amúgy nagyon ritka, hogy valaki ilyen fiatalon már el tudja dönteni, mi szeretne lenni. Egyetemi csoporttársaim közül ketten jelentkeztek, hogy igen, ők már tudják mihez kezdenek diploma után... szóval bármilyenek is a szüleid, ennek a határozottságodnak hosszú távon biztos örülni fognak :)

2018. ápr. 4. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem gáz a tanár állás, és nem is lehetetlen vele a megélés, mint ahogy azt sokan mondják. A legfontosabb úgyis mindig az lesz, hogy azt csináld, amit TE szeretnél.

Én pedig olaszt tanulok, és nem bántam meg, mert nekem egyszerű, és szeretem.

Viszont ha a szüleidre hallgatsz, akkor is jól járhatsz, mind a másik 2 nyelv is hasznos manapság.

2018. ápr. 4. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Akkor állj a sarkadra, és tartsd magad a célodhoz, vagyis semmiképpen ne törj meg! Ha valami nagyon keresetlen álmod lenne, még kb érthető lenne, hogy le akarnak beszélni, vagy esetleg kompromisszumot kötni, vagy ilyesmi, de így csak magukat ássák el. Tanácsot adhatnak, de ne döntsenek helyetted, főleg, hogy egy szuper dolgot választottál! Nekem most lesz 10 éve, hogy angolt tanulok (iskolában), mégsem tudok sz@rt se. Egyrészt az első tanárnőm általánosban kiölte belőlem a tanításával, másrészt mindegy mennyit tanultam, sosem tudtam megérteni. Szavakat megtanulásával nem volt probléma, de a mondatokkal örök harcban vagyok. Ellenben csak az animék nézésével jobban beszélek szinte japánul mint angolul...

A lényeg, hogyha mennek a nyelvek, akkor csináld azt, mert arra mindig szükség lesz! Nem vagyok otthon ebben, de szerintem fordítóra, xy nyelvű tanárra mindig szükség lesz. Meg aztán, ki tudja mit hoz a jövő. Megtanulnád az olaszt, utána lehet kedvet kapsz az oroszhoz vagy akármelyik másik nyelvhez.


16/l

2018. ápr. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!