Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Mit csináljak, ha utálom azt...

Mit csináljak, ha utálom azt a szakot, amire jelentkeztem, és mindennap kész kínszenvedés és elvesztegetett időnek érzem?

Figyelt kérdés

Nyolcadikba anyám nem engedte, hogy abba a suliba menjek, ahova akartam volna, és ő írt be nekem iskolákat.

Rühellem ezt az iskolát. A tanárokat, a tantárgyakat, a szakot. Utálattal megyek be oda, és mióta online oktatás van, már gyomorgörcsöm van reggelente. 4+2 éves, ebből a fele megvan. A másik felét meg nem akarom. Titkárnő leszek, ami az álommunkám. Több okból nem felelek meg ennek. Mindenhol dekoratív kinézetet várnak, de nem vagyok dekoratív, meg szép. Ráadásul amikor felveszek egy nőiesebb ruhát, latszik rajtam, hogy rosszul áll. Meg ezek a hülyeségek, hogy ilyen legyek, olyan legyek, így viselkedjek, úgy viselkedjek... kifele mindig a jót kell mutatni, de nekem minden meglátszik az ocsmány pofámon, meg amúgyis mindenkinek lehet rossz napja. Meg kommunikáció órán folyton azt beszéli a tanár, hogy melyik politkusnőnek milyen ruhája van, és meg kell szólni meg le kell k..vázni, ha térd fölé ér a szoknya. Meg az iskolából hoz példát, hogy ki hogyan öltözködik. Ilyenkor én is kellemetlenül érzem magam, mert nem vagyok egy divatdiktátor, inkább a kényelemre törekszek, és görcsbe rándul a gyomrom, hogy ha arra gondolok hogy más osztályoknál engem hozhat fel példának. Az egész iskolában olyan kellemetlen az egész légkör, és vannak olyan tanárok, akik a kommunikációs tanárhoz hasonlóak. (Nyelvtan, matek, gyorsírás) Ráadásul érettségit is le kell tenni, ami nekem nem lesz meg, főleg angolból meg matekból.


2020. dec. 8. 14:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Titkárnő leszel, ami az álommunkád? Akkor most rossz a suli vagy jó? Vagy elírtad? (Nem kötekedésként, csak nem értem most így a helyzetet.)
2020. dec. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
92%
Az érettségire gyúrj rá, az legyen meg, a többiből meg menj át kettessel. Ez jövőre lesz elvileg. Amikor ez megvan, meg már 18 leszel, azaz otthagyhatod a sulit szülői beleszólás nélkül. Fogod magad, kiiratkozol és elmész szakmát tanulni, olyat ami érdekel.
2020. dec. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Azt nem szó szerint kell érteni!


"Titkárnő leszel, ami az álommunkád?"


Nyilván nem ez az álommunkám.

2020. dec. 8. 14:47
 4/14 anonim ***** válasza:

Titkárnő leszek, ami az álommunkám.

Idézet tőled. Most ezek után hogy segítsünk, ha a kérdés sem érthető?

A másik: amíg tanköteles vagy, mindenképp suliba fogsz járni. Ha egy ilyen "titkárnő képző" kifog rajtad, ahol okosnak se kell lenni, elég csinosnak lenni és mosolyogni, akkor mik a terveid a jövőre? Valamerre csak el kéne indulni.

2020. dec. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Már elnézést, de talán nem kéne ilyen támadóan beszélni azokkal, akik segíteni akarnak neked. Ráadásul valóban nem volt ez egyértelmű, attól még lehetne az álommunkád, hogy ez egy szar iskola. Plusz utána elkezdted ecsetelni, hogy miért nem felelsz meg erre a posztra, mintha tényleg ebben akarnál dolgozni, csak nem vagy ideális rá. Írásban nem lehet csak így éreztetni az iróniát. Legalább egy idézőjelet tegyél oda legközelebb, hogy ne lehessen félreérteni.


Egyébként meg próbáltál már beszélni anyukáddal, hogy váltanál? Lenne konkrét hely, szakma, amit szeretnél? Talán ha kész terveket tudsz mutatni, könnyebben belemegy. Ha nem, akkor meg élj túl, érettségizz le. 18 évesen meg olyan egyetemre, okj-re mész, amilyenre akarsz.

2020. dec. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%

Anyád élő mintapéldája annak, hogyan kell elfuserált, kiégett gyereket nevelni. Miért nem ment ő titkárnőnek, ha annyira jó szakma szerinte?


Amúgy meg nem kell bántani a kérdezőt a stílusa miatt. Szerintem iróniának szánta azt a mondatot, csak sajnos nem jött át.

Frusztrált, ideges, szorong, (mint a gyakori kérdések felhasználóinak nagy többsége), és most itt tölti ki a frusztrációját, mint a gyakori kérdések felhasználóinak nagy többsége. Ráadasul amit leírt, hogy fél attól, hogy a kommunikációt tanító tanár róla hoz fel példát mas osztályban, és gyomorforgató megjegyzéseket tesz mindenkire, aki él és mozog, az azt válthatta ki, hogy mindent sértésnek, bántásnak vesz, és támadóan reagál.

2020. dec. 8. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Titkárnőnek nem feltétlenül kell dekoratívnak lennie. Legutóbbi munkahelyemen olyan rusnya volt szegény, mint a világháború, de sikerült felcsinaltatni magát az egyik segedmunkassal, férj és két gyerek mellett. Férj ment a levesbe, most az új papucs tartja el a két gyereket, plusz a saját kölyköt, de semmi gáz, Csok jár, Viktor eltartja őket, szóval boldogan élnek, míg új papucs az új jogsijaval meg nem áll egy útszéli mellett, persze erről nem kell senkinek tudnia. Lényeg, hogy nem minden titkárnő full dekoratív, teljesen átlagos kinézetű nők.
2020. dec. 8. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Ja de ha te nem akarsz titkárnő lenni, úgysem leszel az, ilyen nincs hogy anyám rám erőlteti hogy mr pegig te ezt fogod csinálni egész életedben és slussz.
2020. dec. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

5-ösnek:


"Rühellem ezt az iskolát. A tanárokat, a tantárgyakat, a szakot."

2020. dec. 8. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Én is jártam ilyen titkárság vezető biszem ba.zom képzésre, de fel év után ott hagytam mert nem érdekelt az egész engem. Mondjuk be se nagyon jártam, de amikor a németet próbáltak tanítani, mikor angolból is kb úgy beszélek mint egy 2 éves, én hagytam a francba.
2020. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!