Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Szerintetek lenézik Magyarorsz...

Szerintetek lenézik Magyarországon a kétkezi munkásokat? Ha igen, miért?

Figyelt kérdés
2020. dec. 9. 11:42
 1/8 anonim ***** válasza:
44%
Nem mindenki mert az embereknek sokszor szükségük van szakemberre és akkor rájönnek,hogy akiket ők lenéznek 1óra alatt a fél havi fizetését elviszi..
2020. dec. 9. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
94%

Az elsö tipikusan az az ember, aki szerint valaki értékét az adja, hogy mennyit keres, pedig nem ez a fontos.

Az meg, amit ír, eleve hülyeség, mert egy órai munkáért a nem-kétkezi munkások nem félhavi fizetésüket adják oda, hanem max egy napit, aki annyira keveset keres, az ugyanaz a kategória maximum.

Emellett a kétkezi munkás nem a szerelö cég vezetöjét jelenti, az átlag szerelösegéd, aki megcsinál ezt-azt, az nem keres jóformán semmit.

Meg ha egyszer egy hónapban van ilyen jövedelem, attól még a hónap többi napján nincs.


Ettöl függetlenül értelmes ember nem nézi le AZT a kétkezi munkást, aki tényleg ért ahhoz, amit csinál, ahogy egy normális kezketi munkás sem dönti el, hogy minden szellemi dolgozó naplopó.

2020. dec. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
47%
Csak ha férfi az illető. Azt lenézik.
2020. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
83%

Igen, szerintem lenézik, mert a szakmunkások nagy része a tanulatlanabb, butább emberek közül kerül ki manapság.


Legalábbis amikor én voltam tizenéves és pályaválasztás előtt álltam (15 éve), akkor csak a nagyon buta vagy kisebbségi gyerekek mentek szakmunkásnak. És őszinte leszek, miközben építkezünk, sikerült megbizonyosodni róla, hogy a szakmunkások 95%-a tényleg tipikusan az a nem túl értelmes réteg. Lehet, hogy a betonozáshoz meg a burkoláshoz ért, de itt megáll az ész.


Nekem ezek a tapasztalataim.

2020. dec. 9. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
95%

Ha a kétkezi munkáson nem a segedmunkást értjük, hanem egy mesterembert, akkor őt nem nézik le. Az előbbit elég gyakran, pedig ismerek abból is normálist.

Sőt. A jó, hozzáértő munkást megbecsülik - legalábbis nekem ez a tapasztalatom

2020. dec. 9. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
47%

ez a vége annak, hogy óvodától nyomják a dumát, hogy csak az egyetem számít és a diploma a fontos... nézd meg az anyámat, kapott egy főiskolai papírt, és azóta csak csodálkozik, hogy egy gépkocsivezető meg egy gépírónő (a saját külön szülei különben) képesek írni és egész mondatban beszélni, mert hiszen nekik még diplomájuk sincs... de persze ha nagyon értelmiségi háztartásukban elromlik mondjuk a mosógép, egyből nem a sznobizmus megy, hogy jajj, hozzá se szólunk az unokatestvérünkhöz, mert az csak vízszerelő valami diploma helyett, hanem összecsókolják, hogy de jó hogy eljött és megment...

azért nézik, le őket, mert így beléjüknevelték, hogy évekig semmittenni az egyetemen aztán fényes papírokkal aktatologatni egy irodában az egyetlen megengedhető életcél, és mindenki más csak cipőtalpra ragadt mocsok.

2020. dec. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Utolsó: ENNYIRE ostoba hozzászólást ritkán lehet olvasni.

NEKED fogalmad sincs, mit csinálnak a diplomások - az ugye még neked is tiszta, hogy pl egy orvos is diplomás és NEM papírokat tologat, vagy egy mérnök is, az, és ö sem papírtologatásból él, - meg hogy olyan eleve nincs, hogy diplomás, mert ezen belül több ezer teljesn külöbözö terület van. Persze vannak köztük nem igazán fontos területek is, de a legtöbb nélkül a mai társadalom nem müködne.

Emellett vannak böven olyan diplomások, akik képesen egy vízcsapot megszerelni, vagy egy szobát lefesteni - szóval a hülye általánosításokkal jobb, ha nem jössz.

2020. dec. 9. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Segédmunkásként dolgozom.Találkoztam már a jelenséggel munkám során.Aztán ha közelebbről megismernek,akkor azért megváltozik a véleményük.Valaki azt mondta "Nem vagy te olyan hülye,mint amilyennek kinézel" :D Szerencsére a munkakörnyezetemben több értelmes ember vesz körül,mint fordítva.Egyfajta lenézés mindig meglesz a melós emberek felé,ez tény.Viszont azért nem muszáj full primitívnek lenni,aki meg előítéletes és azt hiszi,hogy minden munkásnak nyolc általánosa van,szükségszerűen alkoholista,füttyög az utcán a nők után,azt le kell tojni magasról.
2020. dec. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!