Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Hogyan lehetne megállni a...

Hogyan lehetne megállni a habzsolást ilyenkor?

Figyelt kérdés

A hónap nagyrészében alig van kaja itthon (tehát kb. liszt, tojás, egy kis tej, búzadara, kenyér, margarin és 20 deka párizsi, 2-3 naponta valami főtt kaja), de kb. havonta egyszer történik nagybevásárlás, ami után nyilván jobb a helyzet (csoki, joghurt, sajt, zöldség, gyümölcs, zsemle... stb. stb.). Én ilyenkor állandóan egyfajta éhséget érzek, vagy legalábbis ehetnékem van. Konkrétan kilókat szedek fel ilyenkor. Igazából ez a csokik, húsok stb. nélkül elkerülhető lenne, de ha nem eszek azokból ilyenkor, akkor tudom, hogy várhatok egy újabb hónapot. Több bevásárlás meg... nem igazán lehetséges...

Tudom, fura helyzet ez, de hogyan állhatnám meg az evést mégis? Naponta órákig kellene futnom ahhoz, hogy ezeket lemozogjam...



2020. dec. 9. 13:32
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
79%

Tanulj mértéket.

Sőt mérlegelj, melyik éri meg jobban?: egyszeri nagy élvezet vs. többszöri kisebb élvezet


A te döntésed!

2020. dec. 9. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez nem igazán rajtam múlik. Ha nem én eszem meg, akkor a családtagjaim, akiknél szintén hasonló jelenség lehet jelen, habár közel sem ilyen zavaró mértékben.
2020. dec. 9. 13:38
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Találj ki valami jutalmad magad számára, ha megállod a mértéktelen evést. (NE kaja legyen a jutalom!)


És élvezd a fejlődést.

2020. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

"Ha nem én eszem meg, akkor a családtagjaim"


Ja, így más a helyzet. Így tulajdonképpen aki kapja, marja eset van. :(

2020. dec. 9. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ki a csomagból a saját részed és zárd el a többiek elől, magadnak pedig oszd be belátásod szerint.
2020. dec. 9. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Ez egész jó ötlet, köszönöm! :)

Van, ami esetében nem megvalósítható, de a legtöbbnél igen, szóval megpróbálom :)

(Habár akkor valószínűleg már megszokásból is meg fogom enni hamar :/)

2020. dec. 9. 13:51
 7/14 A kérdező kommentje:
Egyébként a 3. válaszoló ötlete is tetszik, de azt hiszem semmi sem tudna motiválni eléggé, mert ilyenkor a kaján kívül más után nem nagyon sóvárgok :/
2020. dec. 9. 13:52
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Valahogy egyenletesebben kellene elosztani a tápanyagokat, gyakrabban főzni, hogy a hó elejére ne legyetek kollektíve kiéhezve.

A csokit ki lehet váltani hónap közben kakaós palacsintával, kakaós tejbegrízzel, vagy kakaós tejberizzsel. Ezek nem olyan tételek, amik a legcsóróbbaknak ne férnének bele.

Zöldség, gyümölcs?

Ne mondd már, hogy banánt - ami olcsóbb mint a hazai alma - max. 300Ft-ért megvenni kilóját gond.

A zöldség meg nem drága, de ne paprikát, paradicsomot vegyél decemberben, mert íze sincs.

A téli vitaminhiány leküzdésére nagyon jó a lila hagyma, fekete retek vagy sörretek, a savanyú káposzta. Ezeket még egy zsíros kenyér mellé is jó enni és máris jobban fogod magad érezni.

Lehet kapni kiló sárgarépát 99 Ft-ért, lereszelni egy vaníliás cukor rá és egy kis citromlé, tökéletes, vitamindús csemege. Simán helyettesít valami külföldről behozott kényszerérett szart.

A sajthoz és a zsemléhez nem tudok hozzászólni, mert sajtban én csak a nagyon minőségit veszem, amit te láthatóan nem engedhetsz meg magadnak, zsemlét meg nem veszek, hanem teljes kiőrlésű, vékonyan szeletelt tönkölykenyeret pékségből.

Nem esztek rendesen, ésszel összeválogatva ez a gond!

2020. dec. 9. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Falun a banán kilója inkább 500-tól kezdődik. És minden más is hasonlóan drágább, mint amilyennek kellene lennie. Most meg a nagy boltba mászkálás bőven nem lenne javasolt. :/ (És egyéb okok miatt megoldható sem igazán)

De köszönöm a tippeket :)

2020. dec. 9. 14:09
 10/14 anonim válasza:
0%
Nem olvastam a kifejtést de van kutyáknak habzsolásgátló tál. Próbáld ki.
2020. dec. 9. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!