Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » Előző munkahelyeimről kérnek...

Előző munkahelyeimről kérnek referenciát, de az egyik helyről rossz szájízzel váltunk el a főnökkel, a jelenlegi pedig nem tudja, hogy váltani akarok. Mennyi az esélye, hogy ennek ellenére felvesznek az állásra, amire jelentkeztem?

Figyelt kérdés

2020. dec. 10. 13:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kérj sima referenciát a HR-től, abban csak az lesz benne, hogy mettől meddig dolgoztál ott és a munkaköröd. Nem kell belevonni a felettesed, a HR által kiállított igazolást is el kell fogadniuk az új helyeden.
2020. dec. 10. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Hát az a helyzet, hogy a főnök keresi fel az előző munkáltatóimat, és nem pedig tőlem kérték, hogy szerezzem be.
2020. dec. 10. 13:12
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszélsz az emberrel, hogy az előző munkahelyen mi volt az oka a kilépésnek, elmondod a távozás körülményeit. Ennek megfelelően akkor tudni fogja, hogy a másik félből csak a sértettség beszél.


És azt mindenképp mondd meg neki, hogy a jelenlegi főnöködet ne hívja fel, mert még nem tud arról, hogy váltani akarsz. Nyugodtan meg lehet mondani, hogy akkor fogsz felmondani, ha van már másik helyed. Így nyilván nem fog idő előtt kiderülni a jelenlegi főnöködnek a szándékod.

2020. dec. 10. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
2 Akkor a HR vagy személyzetis elérhetőségét add meg és ne a volt főnökét, ezzel kikderülöd az egészet. Egyébként az előző válaszolónak igaza van, sokszor az őszinteség a legjobb megoldás.
2020. dec. 10. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is mond meg a toborzónak, hogy nem jól váltatok el, de amúgy egy tapasztaltabb Hr-es már az interjú alapján átlátja a szitut és nyomja a vezetőt, hogy ne csak 1 referenciát kérjenek akkor. De nem csak vezetőtől lehet referenciát kérni amúgy, nekem szinte minden referenciám kollégám és be is raktam a CVmbe, miután egy hülye toborzó leinfonformált egy aktuális kollégámtól... Szóval kerüld meg és kérj ajánlásokat LinkedInen és tegyél be elérhetőséggel pár volt kollégát.
2020. dec. 10. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!