Kezdőoldal » Emberek » Egyéb kérdések » A postán a hölgy vajon szimplá...

A postán a hölgy vajon szimplán csak nem tudott erről, vagy direkt nem ajánlotta?

Figyelt kérdés

Feladtam egy csomagot, de létezik olyan opció, hogy postán marad a csomag, így jóval kevesebbet fizethettem volna. Megkérdeztem, hogy van-e más mód, mint az elsőbbségi. Kétszer is. Mind a kétszer azt mondta, hogy nem fog beférni a csomag a postaládába, így nem.


Most vagy én vagyok a buta, amiért nem tudtam korábban a postán maradóról, vagy a 60 feletti néni nem tudta/nem érdekelte? Pedig amúgy kedves volt velem, bár én lehettem volna kedvesebb...



2020. dec. 15. 16:19
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:
De 1640 ft volt. :( Baràtnőm 800-at fizetett. Úgyhogy ezért nem mindegy, máskor nem levelet, hanem csomagot adok fel inkább (mert ezt úgy is adhattam volna).
2020. dec. 15. 20:28
 12/27 anonim ***** válasza:

Postán maradó ajánlott levél ára 830,- 500g-ig. Ez felett pedig csomag árakon megy, tehát nem éri meg 500g felett postán maradó ajánlott levelet feladni.


A barátnőd valószínűleg így adta fel, ezért figyelj oda, mert semmilyen értesítést nem fogsz kapni! Neked kell nézni nyomkövetésben és bemenni érte.


Te pedig akkor vagy 500g felett vagy, annak nem tudom mennyi az ára, akkor egy zöld ajánlott szelvényt kellett kapnod és kitöltened. Vagy csomagként adtad fel, ahol egy vonalkódos címiratot kaptál, amit a postás csinált. Erről megy értesítés is.

2020. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:
Zöld ajánlott szelvényem van. De most akkor neki kell figyelnie mert nem kap értesítőt a címzettje? :o mert nyilván nem nekem küldi és én se neki az enyémet. :D
2020. dec. 16. 00:03
 14/27 BlackSword ***** válasza:
100%

Na, megfejtettem, Te postán maradó ajánlott levelet adtál fel valahol 500 és 2000 gramm között. annak annyi az ára. A ragszámot (ami RL kezdetű) küld át a címzettnek, mert a posta nem fog értesítőt kivinni... a barátnőd is postán maradó ajánlott levelet adott fel, csak kicsit könnyebbet 50-500 gramm között...


Tényleg nehéz kitalálni, hogy mit szeretnél, mert beszélsz levélről, meg csomagról is... a levél az levél, a csomag meg csomag, ne keverd... bár most valóban jobban jártál volna a postán maradó csomaggal, de minimális az árkülönbözet 85 ft. És postán maradó csomagnál meg kell adni a címzett telefonszámát, hogy sms értesítőt küldjön a posta...

2020. dec. 16. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 A kérdező kommentje:

Igen, mert barátnőm csomagot adott fel, én meg postán maradó ajánlott levelet, de nem tudom hogy a gramm miatt minek nézte a postás néni, tudtommal 500 gramm felett csak csomag van ??? Elnézést, hogy nem voltam világos. Szóval az árban való eltérést a gramm okozza, ami a barátnőmnek kevesebb volt. Így már világos, akkor tényleg nem számított volna a postázás módja.


1640 ft-ot fizettem, barátnőm 800-at, így biztos övé volt a kisebb csomag (mondom én nem tudom, hogy nekem csomagként vagy levélként ment az árazás), de nehogymár az én címzettem ne kapjon papíron értesítőt, mikor én fizettem többet...én nem szólhatok neki, mert meglepetésnek szántam. :(

2020. dec. 16. 07:16
 16/27 A kérdező kommentje:
Nem papíron, hanem e-mailben vagy telefonon, mert mindkettőt megadtam.
2020. dec. 16. 07:18
 17/27 anonim ***** válasza:

Azt hittem egymásnak külditek karira. 😅

De a barátnőd sem csomagot adott fel.. 800 ft-ért nincs csomag! A legolcsóbb csomag 1525,- automatába.



Mind a ketten levélként küldtétek, egyikőtök címzettje sem kap semmilyen értesítőt! Mind a kettőtöknek szólni kell a címzettnek, nézzétek ti a nyomkövetésben és szóljatok vagy adjátok meg nekik az azonosítót és figyeljék ők.


Ha nem szóltok nekik, 10 nap után vissza fog menni hozzátok a küldemény és buktátok a pénzt is.. és ha visszamegy hozzátok a küldemény ti sem kaptok erről értesítőt.


Hiába van rajta megadva az elérhetőség, nem fog róla kapni semmit, hiába fizettél többet, nem az értesítésért fizettél többet. Tiéd nehezebb volt, mint 500g ennyi, legközelebb már tudni fogod és nem cseszel ki magaddal.

2020. dec. 16. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 A kérdező kommentje:

Ó nem, mi látjuk egymást személyesen, csak egyszerre adtuk fel egymás után a postán az ajándékokat, hehe. :D


Köszönöm szépen a kedves és segítőkész válaszokat, igazából mindketten tudjuk, hogy 500 gramm felett drágább a csomag, de erre egyszerűen nem gondoltunk eddig. Hát ìgy jártam. :D

2020. dec. 16. 08:11
 19/27 A kérdező kommentje:
Ahem, Levél* már én is elkavarodok xD
2020. dec. 16. 08:11
 20/27 anonim ***** válasza:
86%

Szidod a "60 feletti postás nénit", amikor itt húszan is alig tudtuk megfejteni, hogy mit is akartál.

Vigyél neki egy tábla csokit legközelebb...

2020. dec. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!